Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Jak Dodać Obraz Albo Tło Jakie Do Aplikacji Okieniowej


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tak jak w temacie zrobiłem se aplikacje okienkowom (GUI) w AutoIt ale nie wiem jak ją pomalować albo nałożyć jaki obraz - prawdopodobnie jest potrzebna jakaś komenda tylko jaka i w którym miejscu ją wpisać??

Opublikowano

ze zapodaj nam kod na aplikacje okienkowom co tam wymyśliłeś bo komendy z powietrza nie stworzymy

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

Nie rozumiem, możesz coś jaśniej?

tu jest kod do niego, on robi tak że gdy nacisne klawisz "Cs:s" to instaluje się cs a jak nacisnę klawisz "graj w css" to włącza sie skrót to jest oczywiscie tylko jedna gra ja chcę dodać ich tam więcej

 

 

 

#include<GUIConstants.au3>

GUICreate("From1", 500,500)

$button1 = GUICtrlCreateButton("CS:S",100,50,100,100)

$button2 = GUICtrlCreateButton("graj w css",106,150,100,30)

GUISetState()

While 1

$mag = GUIGetMsg()

if $mag = -3 Then Exit

if $mag = $button1 then gra_1()

if $mag = $button2 then gra_1_odpal()

WEnd

Func gra_1()

Run("D:\Program Files\gamefreedom.pl\mu.exe")

EndFunc

Func gra_1_odpal()

ShellExecute("D:\Program Files\gamefreedom.pl\DSJ4")

EndFunc

Opublikowano

Wziąłem to z autoitscript, dodałem swoją ścieżkę do obrazka (z DesktopDir też próbowałem) i nic..

#include <GUIConstants.au3>
GUICreate("My GUI picture",350,300,-1,-1)  ; will create a dialog box that when displayed is centered

GUISetBkColor (0xE0FFFF)
$n=GUICtrlCreatePic("C:\Documents and Settings\ADMIN\Pulpit\master.png",50,50,200,50)

GUISetState ()

; Run the GUI until the dialog is closed
While 1
   $msg = GUIGetMsg()

   If $msg = $GUI_EVENT_CLOSE Then ExitLoop
Wend


GUISetState ()
; resize the control
$n=GUICtrlSetPos($n,50,50,200,100)
; Run the GUI until the dialog is closed
While 1
   $msg = GUIGetMsg()

   If $msg = $GUI_EVENT_CLOSE Then ExitLoop
Wend

mpc.png

Opublikowano

GUICtrlCreatePic nie będzie Ci tak działało z *.png... Albo jpg, albo bmp ;)

Ja już to obczaiłem musisz zrobić jakomś zmiennom np $obraz =("tu ścieżka do obrazu") i pot tym piszesz GUICtrlCreatePic("C:\Documents and Settings\ADMIN\Pulpit\master.png",50,50,200,50) i zamiast tej scieszki "C:\Documents and Settings\ADMIN\Pulpit\master.png" piszesz naszą zmiennom czyli ("$obraz,50,50,200,50) i powinno hulać :D

Opublikowano

skopiowac obrazek do katalogu ze skryptem czy exekiem i po problemie ze sciezkami

 

png się da tylko poco komplikować sparwe jak wygodniej bmp albo jpg

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano
png się da tylko poco komplikować sparwe jak wygodniej bmp albo jpg

 

Bo png obsługuje kanał alfa?

 

Sounds good enough for me...

 

Przykład na włączenie obrazka w formacie .png jest oczywiście w helpie w arcie - _surprise_ - GuiCtrlCreatePic.

Ta sygnatura jest pusta.

Opublikowano

jak mu zależy na tej przeźroczystości to niech używa do woli tylko we właściwy sposób a nie zastępując jpg albo bmp

 

GuiCtrlCreatePic przecież obsługuje tylko BMP, JPG, GIF a on wstawia tam png

;)

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

O ile się nie mylę to w gifach też jest przezroczystość :P

Jak jeszcze używałem GUICtrlCreatePic to właśnie dawałem gify, żeby było przeźroczyście :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...