Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Quest] Zgłaszanie Błędów


Phaser

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam :)

Chcę wam pokazać quest dzięki któremu gracze będą mogli zgłaszać bugi bezpośrednio z gry :)

Wygodne. Choć raczej tylko dla graczy.

Jak to działa? Otóż quest wysyła logi do syserr z treścią tego, co wpiszą.

Oryginalny quest pochodzi z SF2010 (NewWorld).

Ja go spolszczyłem i trochę zmodyfikowałem, by pokazywało także nick zgłaszającego.

W oryginalnym queście nie można było anulować już po kliknięciu w przycisk "Bug report" u NPC.

Więc to dodałem.

 

A oto quest:

 

quest bug begin
state start begin
	when 9003.chat."Zgłoszenie Błędu" begin
		say_title("Zgłoszenie Błędu")
		say("Witaj, możesz tutaj wysłać raport o")
		say("błędzie w grze. Prosimy dokładnie i")
		say("szczegółowo opisać błąd.")
		say("")
		say_reward("Uwaga! Twoje IP oraz nick zostaną zarejestrowane!")
		local option=select("Kontynuuj","Anuluj")
		if option==1 then
			say("1/5")
			local inp1 = input()
			say("2/5")
			local inp2 = input()
			say("3/5")
			local inp3 = input()
			say("4/5")
			local inp4 = input()
			say("5/5")
			local inp5 = input()
			say_title("Zgłoszenie Błędu pomyślnie wysłane")
			say("Raport został wysłany pomyślnie!")
			say("")
			say_reward("Dziękujemy!")
			char_log(684, "BUG_REPORT0", pc.get_name())
			char_log(684, "BUG_REPORT1", inp1)
			char_log(684, "BUG_REPORT2", inp2)
			char_log(684, "BUG_REPORT3", inp3)
			char_log(684, "BUG_REPORT4", inp4)
			char_log(684, "BUG_REPORT5", inp5)
		end
	end
	when 9003.chat."Otwórz Sklep"  begin
	    npc.open_shop()
		setskin(NOWINDOW)
	end
end
end

 

 

Jest to u handlarki. Można sobie zmienić.

 

Jak już mówiłem quest wysyła logi do syserr.

Sprawdzając więc, otwieramy owy plik edytorem tekstu i wyszukujemy "BUG_REPORT".

Wtedy znajdziemy te logi. Treść zgłoszenia jest z prawej strony.

Znając nick i IP można kogoś zbanować, jeśli robi sobie żarty :)

 

Myślę, że quest się przyda,

Pozdrawiam

 

@ 150 post xD

Opublikowano

A teraz daj link do orginału na epvp . Bo kiedyś widziałem tam takiego questa . A spolszczyć coś to nic trudnego .

Opublikowano

@UP

Mpcforum ma być "bazą danych" informacji, które znajdują się w mózgach użytkowników i na innych forach. Oczywiście, spolszczyć jest łatwo, jednakże nie każdy zagląda na włoskie fora ;x

 

@Top

można też zrobić nową tabelę w mysql i do niego wysyłać te informacje, chociaż to wyjście też jest skuteczne ;)


 

Opublikowano

według mnie troche nie przemyslane ... Jeśli bug przydarzy się np w atlantydzie to trzeba z niej wyjść i stracić trochę czasu ... lepiej by było wykorzystać funkcje use.id_itemku wtedy można by zrobić taki item na start zablokować możliwość wyrzucenia i handlu ( wtedy każdy w każdym miejscu będzie mógł zgłaszać błędy )

 

@down

no, coś takiego :>

xd2ne.jpg

Opublikowano

według mnie troche nie przemyslane ... Jeśli bug przydarzy się np w atlantydzie to trzeba z niej wyjść i stracić trochę czasu ... lepiej by było wykorzystać funkcje use.id_itemku wtedy można by zrobić taki item na start zablokować możliwość wyrzucenia i handlu ( wtedy każdy w każdym miejscu będzie mógł zgłaszać błędy )

 

jak coś to id_itemu.use

Wolę drogę przez os.execute()

307681428489538142351.png

Metin2 Balmora Staff

Opublikowano

W którym syserr'że się to znajduje ^^?

Bo jest w db, channel 1 itp.

PS: jeżeli ktoś umie zrobić questa aby zapisywał do tabelki w navicat

userbarwb.png

Zawsze promocje na sygnatury ^^

Opublikowano

A teraz daj link do orginału na epvp . Bo kiedyś widziałem tam takiego questa . A spolszczyć coś to nic trudnego .

 

Jakiego epvp? Umiesz czytać?! Ten quest jest z SF2010... <_<

 

według mnie troche nie przemyslane ... Jeśli bug przydarzy się np w atlantydzie to trzeba z niej wyjść i stracić trochę czasu ... lepiej by było wykorzystać funkcje use.id_itemku wtedy można by zrobić taki item na start zablokować możliwość wyrzucenia i handlu ( wtedy każdy w każdym miejscu będzie mógł zgłaszać błędy )

 

A jaki to problem zmienić jedną linijkę?

Zresztą: bug przydarzy się w atlantydzie?

Hmm?

 

jak coś to id_itemu.use

Wolę drogę przez os.execute()

 

Czo? :P

 

W którym syserr'że się to znajduje ^^?

Bo jest w db, channel 1 itp.

PS: jeżeli ktoś umie zrobić questa aby zapisywał do tabelki w navicat

 

tym od game

 

hmm wszystko byłoby ok gdybyś podał oryginał tematu + jakieś ss

ogółem - tutek ładny, prosty, czytelny ^^

@xDeStRuCtx

 

Ale skoro skądś bierzemy coś to dajemy link do orginału .

@UP

No tak, powinien dodać.

 

Jakiego tematu??? Przecież napisałem, że quest oryg. jest z PLIKÓW SERWEROWYCH 2010!!! -.-

Opublikowano

quest bug begin
       state start begin
               when id.use begin
                       say_title("Zgłoszenie Błędu")
                       say("Witaj, możesz tutaj wysłać raport o")
                       say("błędzie w grze. Prosimy dokładnie i")
                       say("szczegółowo opisać błąd.")
                       say("")
                       say_reward("Uwaga! Twoje IP oraz nick zostaną zarejestrowane!")
                       local option=select("Kontynuuj","Anuluj")
                       if option==1 then
                               say("1/5")
                               local inp1 = input()
                               say("2/5")
                               local inp2 = input()
                               say("3/5")
                               local inp3 = input()
                               say("4/5")
                               local inp4 = input()
                               say("5/5")
                               local inp5 = input()
                               say_title("Zgłoszenie Błędu pomyślnie wysłane")
                               say("Raport został wysłany pomyślnie!")
                               say("")
                               say_reward("Dziękujemy!")
                               char_log(684, "BUG_REPORT0", pc.get_name())
                               char_log(684, "BUG_REPORT1", inp1)
                               char_log(684, "BUG_REPORT2", inp2)
                               char_log(684, "BUG_REPORT3", inp3)
                               char_log(684, "BUG_REPORT4", inp4)
                               char_log(684, "BUG_REPORT5", inp5)
                       end
               end
         end
end

zamiast wyrazu id wstawiasz numer itemka pod którym ma to być

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

według mnie troche nie przemyslane ... Jeśli bug przydarzy się np w atlantydzie to trzeba z niej wyjść i stracić trochę czasu ... lepiej by było wykorzystać funkcje use.id_itemku wtedy można by zrobić taki item na start zablokować możliwość wyrzucenia i handlu ( wtedy każdy w każdym miejscu będzie mógł zgłaszać błędy )

 

@down

no, coś takiego :>

 

Tak i z każdego miejsca każdy bedzie wysyłać raporty

 

# "gracz xxx ksuje mi spota"

# "gracz xx odbija mi spota"

# "skończyły mi sie poty"

 

U NPC jest po prostu lepiej wrócimy z expowiska do niego tylko gdy będzie potrzeba poważniejsza :)

0fiz5s7s0sea1k4fzfl.jpg

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...