Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Czym się rózni tryb pracy DMA od PIO


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czym się rózni tryb pracy DMA od PIO

Jak zmieniamy tryb pracy z Master na Slave

 

Potrzebuje odpowiedzi na te 2 pytanka ..... więc proszę was o pomoc ( "średnia fora wypowiedzi mile widziane FOTO ! ) :)

POZDRO !

banner.gif

Opublikowano

Ja się tam za bardzo nie znam i nie wiem co to jest DMA czy PIO ale żeby zmienić master/slave trzeba w dysku wyciągnąć złączkę albo ją zostawić. (takie małe gównienko).

  • 7 lat później...
Opublikowano

W trybie DMA dostęp do danych na dysku nie wymaga pośrednictwa procesora jak ma to miejsce w trybie PIO. Dzięki temu nie obciąża to procesora, który może być użyty do innych zadań.

Tryb pracy zmienia się najczęściej odpowiednim ułożeniem zworek na dysku.

Opublikowano

W trybie DMA dostęp do danych na dysku nie wymaga pośrednictwa procesora jak ma to miejsce w trybie PIO. Dzięki temu nie obciąża to procesora, który może być użyty do innych zadań.

 

Tryb pracy zmienia się najczęściej odpowiednim ułożeniem zworek na dysku.

Pomogłeś mu po prawie 8 latach.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...