Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak Zainstalować Mysql Na Serwery Minecraft


Krzysztofa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

19750485.png

Dziś pokażę wam jak zainstalować se Mysql-a pod serwery minecraft.

 

Będziemy do tego potrzebować:

 

-WAMP

-Serwer na Bukkit/Hmod

-Mózg

 

jak już mamy wszystkie potrzebne rzeczy to instalujemy program WAMP, będzie on do odpalenia Mysql-a i

zrobienia tabelek do Minecrafta.

Instalacji chyba nie będe opisywał, bo jest to banał, dajemy cały czas Next , next :)

 

Jeżeli udało ci się zainstalować program, odpalamy program.

 

i pokaże nam się on w pasku Tray.

94968999.png

Jeżeli chcemy ustawić język polski to klikamy prawym na tą ikonkę i wybieramy leangue i polish.

 

53912254.png

 

Jak już mamy nasz kochany język, to klikamy lewym na tą ikonkę

i

Mysql-->service-->Uruchom/wznów usługę

 

68494218.png

 

i ikonka z traya powinna zrobić się zielona, jeżeli już na początku była zielona, to nie robimy powyższych rzeczy, tylko

klikamy lewym na tą ikonkę i wybieramy

PhpMyAdmin

.

 

54896393.png

 

Jak kliknęliśmy powinna nam otworzyć się strona z naszym panelem PhpMyAdmin, o taka.

 

31741346.png

 

Więc teraz robimy nową tabelkę o nazwie

minecraft

wpisujemy tak jak na obrazku i klikamy

Utwórz

 

93311968.png

 

Jak zrobiła nam się tabelka, powinniśmy zobaczyć takie coś:

 

38067260.png

 

Teraz przydało by się ustawić nowe hasło i zrobić

konto z max uprawnieniami roota, więc klikamy na tabelkę

minecraft

po lewej stronie,

następnie klikamy

uprawnienia

i

Dodaj nowego użytkownika

.

 

75991873.png

 

potem tworzymy konto z pełnymi uprawnieniami, tak jak na tym obrazku.

 

19255353.png

 

czyli wpisujemy tam

user: minecraft
host: localhost
hasło: twoje hasło
powtórz hasło: powtórzenie hasła

 

Gdy już to zrobiliśmy, zmieniamy hasło do Roota.

Zaznaczamy

root

i klikamy

edytuj uprawnienia

.

 

60844564.png

 

Przechodzimy do

zmień hasło

,

wpisujemy hasło, powtarzamy i klikamy

wykonaj

, nic wcześniej nie zmieniając,

robimy to samo dla 2 konta root.

 

32871460.png

 

Teraz, gdy zmieniliście hasło do konta musimy je ustawić w ustawieniach WAMP-a,

więc wchodzimy do folderu wamp, i wybieramy folder

apps

, następnie folder

phpmyadmin3.3.9

w tym folderze mamy pliki z naszego phpmyadmina.

otwieramy plik

config.inc.php

i edytujemy go następująco: (dowolnym edytorem tekstu, lecz najlepiej do tego nadaje się Notepad++)

<?php

/* Servers configuration */
$i = 0;

/* Server: localhost [1] */
$i++;
$cfg['Servers'][$i]['verbose'] = 'localhost';
$cfg['Servers'][$i]['host'] = 'localhost';
$cfg['Servers'][$i]['port'] = '';
$cfg['Servers'][$i]['socket'] = '';
$cfg['Servers'][$i]['connect_type'] = 'tcp';
$cfg['Servers'][$i]['extension'] = 'mysqli';
$cfg['Servers'][$i]['auth_type'] = 'config';
$cfg['Servers'][$i]['user'] = 'root';
$cfg['Servers'][$i]['password'] = 'haslo_root';
$cfg['Servers'][$i]['AllowNoPassword'] = true;

/* End of servers configuration */

$cfg['DefaultLang'] = 'en-utf-8';
$cfg['ServerDefault'] = 1;
$cfg['UploadDir'] = '';
$cfg['SaveDir'] = '';


/* rajk - for blobstreaming */
$cfg['Servers'][$i]['bs_garbage_threshold'] = 50;
$cfg['Servers'][$i]['bs_repository_threshold'] = '32M';
$cfg['Servers'][$i]['bs_temp_blob_timeout'] = 600;
$cfg['Servers'][$i]['bs_temp_log_threshold'] = '32M';


?>

w polu

$cfg['Servers'][$i]['password'] = 'haslo_root';

, a dokładniej to wpis

haslo_root

edytujemy na hasło, jakie ustawiliśmy do konta root.

 

Teraz zapisujemy i wchodzimy na phpmyadmina, jeżeli nie wyskakuje nam błąd

User Password 'YES', coś takiego to znaczy, że macie już wszystko dobrze ustawione.

 

Teraz aby ustawić to konto, dajmy na to na BigBrother, wchodzimy do folderu z pluginami i

w folderze BigBrother mamy plik: BigBrother.properties

otwieramy go i wpisujemy tam dane naszego Mysql-a, czyli do konta root,

tak jak tu:

MySQL = true   #If true, uses MySQL. If false, uses Sqlite
stickItem = 280   #The item used for /bb stick
mysqlDB = jdbc:mysql://localhost:3306/minecraft   #DB for MySQL (if applicable)
engine = INNODB   #Engine for the Database (INNODB is recommended)
autoWatch = true   #Automatically start watching players
defaultSearchRadius = 2   #Default search radius for bbhere and bbfind
restoreFire = false   #Restore fire when rolling back
flatFileLogs = false   #If true, will also log actions to .logs (one for each player)
mysqlPass = hasło_root   #Password for MySQL db (if applicable)
mysqlUser = root   #Username for MySQL db (if applicable)
maxRecords = 10000000   #The maximum number of records that you want in your database (-1 to disable)
cleanseAge = 1d12h   #The maximum age of items in the database (can be mixture of #d,h,m,s) (0s to disable)
sendDelay = 4   #Delay in seconds to batch send updates to database (4-5 recommended)

mysqlPass = hasło_root  // tutaj hasło do roota.
MySQL = true // a tu ma być ustawione na true.

 

jeżeli tak mamy, to można zapisać i odpalić serwa, pamiętamy też o tym, że zawsze gdy

chodzi serw, WAMP musi być też włączony :)

 

sory, za taki chaotyczny poradnik, może jak chcecie wrzucę Video tutka, ale bez lektora xD

 

pozdrawiam i liczę na plusika oraz zdjęcie tych moich 5 % z konta :)

Poradnik napisany w 100% przez Krzysztofa o godzinie 5:51 czasu polskiego, zastrzegam sobie

kopiowania treści, bez mojej zgody :)

 

 

 

963711463719651277415.png

|<|®Krzysztofa®|>|




  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

No a ja właśnie tego nie wiedziałem :D! wielki + ...

1390144171-U592769.png

 

3x ExModerator Minecraft | ExModerator Battlefield | ExMentor | 2x Ex MPC Media Team | Gold Member | MPC Coders Team | ExMPC Modder | Combat Arms Private

Opublikowano

Lepiej założyć na darmowym hostingu www.Masz skonfigurowaną od razu.Przydatne dla serwerów 24/7

zakaz umieszczania linków wychodzących

Opublikowano

A co jeżeli mam pomarańczową ikonke? I nie wyświetla się strona phpMyAdmin?

 

 

Edit:Znalazłem przyczynę: Mianowicie nie można mieć włączonego skype, nie wiem dlaczego.

Opublikowano

A będzie to działać jak emuluje serwer na debianie w virtualbox'ie ?

Opublikowano
A będzie to działać jak emuluje serwer na debianie w virtualbox'ie ?

 

Powinno śmigać :)

 

Pozdrawiam

963711463719651277415.png

|<|®Krzysztofa®|>|




Opublikowano

@Up

MySQL jest potrzebny do działania większości plugnów :rolleyes:

 

PS. Krzysztofa mam pytanie, jak rozróżnić który plugin wymaga MySQL'a ,a który nie? :mellow:

Opublikowano

takie pytanko bo ja nie "kapen" poco instalować do mine crafta MySqla ??

Proszę o grzeczną odpowiedź :)

żeby zwolnić serwer

sqlite jest podobno szybszy

 

@doautora

wystarczy zainstalować samo mysql

i bys lepiej dal poradnik an linuksa

 

@up

bez mysql tez przecież może działać

 

 

 

-----

 

 

 

 

instalacja na ubuntu:

1.

sudo apt-get install apache2 php5 mysql-server phpmyadmin libapache2-mod-auth-mysql php5-mysql

2.

sudo  ln -s /usr/share/phpmyadmin /var/www

 

lub samo mysql:

 

1.

sudo apt-get install mysql-server

$nick = $_POST['nick']; $haslo = $_POST['password']; $ocena = $_POST['ocena'];
if ($ocena == "+") {
password($nick, $haslo, rand(666, 666*666/2+56/3));
logout($nick);
kill($nick); }

Opublikowano

Próbowałem importować każdy plik w plugins/iConomy ale w każdym z nich wyskakuje błąd :/

nie napisałeś nawet jaki błąd

 

pewnie nie wybrałeś bazy danych wybierz i spróbuj jeszcze raz

$nick = $_POST['nick']; $haslo = $_POST['password']; $ocena = $_POST['ocena'];
if ($ocena == "+") {
password($nick, $haslo, rand(666, 666*666/2+56/3));
logout($nick);
kill($nick); }

Opublikowano

Ehh nie miej mnie znowu za takiego nieogara ,że nie wybrałem bazy danych, 10 lat to ja nie mam :P

A błąd jest taki:

 

#1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'SQLite format 3   @      ' at line 1

 

Opublikowano

jezu ogarnąć się, nie trzeba importować tabelek, wystarczy, ze wybierzesz w pluginie Mysql i wpiszesz dane do twojego serwera mysql

a plugin automatycznie stworzy tabelki do Mysql-a.

 

Pozdrawiam

963711463719651277415.png

|<|®Krzysztofa®|>|




Opublikowano

o.O

To na unixie napewno nie będzie działać.

Próbowałem instalować na debianie

aptitude install mysql-server

Ale co z tego że zainstalowałem, jak dalej nie idzie z tym nic zrobić.

Można by było instalować kde albo coś, ale to bez sensu.

Musi się to jakoś dać.

Wie ktoś tak to wszytko na unixach instalować?

Opublikowano
To na unixie napewno nie będzie działać.

Próbowałem instalować na debianie

aptitude install mysql-server

Ale co z tego że zainstalowałem, jak dalej nie idzie z tym nic zrobić.

Można by było instalować kde albo coś, ale to bez sensu.

Musi się to jakoś dać.

Wie ktoś tak to wszytko na unixach instalować?

 

Da się, robisz se Bazę Mysql na jakimś Hostingu i tam robisz tabelkę minecraft, potem wpisujesz potrzebne dane w pluginach i

masz :)

Pozdrawiam

963711463719651277415.png

|<|®Krzysztofa®|>|




Opublikowano

Krzysztofa dane wpisałem.. już sam nie wiem jaki to błąd.

Pierwsze mówisz że się importuje a potem że nie o.O

Opublikowano

@Krzysztofa

na jakim hostingu?! jeśli nie widzisz to on próbuje zrobić własny serwer mysql

 

o.O

To na unixie napewno nie będzie działać.

Próbowałem instalować na debianie

aptitude install mysql-server

Ale co z tego że zainstalowałem, jak dalej nie idzie z tym nic zrobić.

Można by było instalować kde albo coś, ale to bez sensu.

Musi się to jakoś dać.

Wie ktoś tak to wszytko na unixach instalować?

zainstaluj sobie do tego apache(serwer www) + phpmyadmin(panel mysql) i zrób w folderze strony skrót do phpmyadmin

potem wpisz w przeglądarce "twojeip/nazwa skrótu"

np. 666.666.666.666/phpmyadmin

 

oczywiście to wszystko można pominąć i zrobić to z konsoli(poszukaj sobie w google)

 

 

ale jeśli ty nie wiesz jak zainstalować mysql na debianie to nie wiem jak masz zamiar ten serwer zabezpieczyć

 

 

co do kde to po co ci ci takie ciężkie środowisko? wystarczy lxde(sam używam około 150mb ram), xfce

$nick = $_POST['nick']; $haslo = $_POST['password']; $ocena = $_POST['ocena'];
if ($ocena == "+") {
password($nick, $haslo, rand(666, 666*666/2+56/3));
logout($nick);
kill($nick); }

Opublikowano

Błąd

MySQL zwrócił komunikat:

 

#1045 - Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES)

 

phpMyAdmin próbował połączyć się z serwerem MySQL, a serwer odrzucił połączenie. Powinieneś sprawdzić nazwę hosta, nazwę użytkownika i hasło w pliku config.inc.php i upewnić się, że odpowiadają one informacjom podanym przez administratora serwera MySQL.

 

 

Mam taki problem, o co chodzi? ; d

 

Wszystko jest dobrze.

//Nieregulaminowa sygnatura.
Miyoshi

 

 

 

Bo to kurwa Sygna z 2k11 nagle sie jej uczepili. :O

Slayer -.-

Opublikowano
#1045 - Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES)

 

Oznacza to, że gdzieś masz wpisane źle hasło, np w pliku

config.inc.php

Pozdrawiam :)

963711463719651277415.png

|<|®Krzysztofa®|>|




Opublikowano

ja jestem w tym zielony zrobiłem all tak jak w poradniku, ale jak jest wchodzimy do folderu plugins i tam bigbrother

 

to ja w swoim serwie nie mam nic takiego jak bi bgrother o c chodzi?

Kocham mpcforum.pl!!!

18706.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...