Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut] Jak Pozbyć Się Lagów


F4ntasy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ze względu na ciągle rosnącą ilość pytań dotyczących lagów w czasie gry postanowiłem stworzyć ten temat, aby raz na zawsze położyć kres powstawaniu nowych tematów dotyczących problematyki LAGÓW. Będą tu porady dotyczące zmniejszenia ilości lagów podczas gry.

Oczywiście ja zacznę:

 

 

 

 

1. Wyłącz wszystkie programy mogące spowolnić transfer, czyli np. "Gadu-Gadu", "Outlook Express", "Internet Explorer", "Kazaa" (przede wszystkim...), i inne tego typu aplikacje.

 

2. Wyłącz inne programy, które mogą zmniejszyć ilość dostępnej pamięci operacyjnej np. "WinAmp", "paint" i inne programy działające w czasie gry.

 

3. Kiedy w czasie gry "złapie" Cię lag nie wykonuj żadnych ruchów, czyli nie klikaj myszką, nie próbuj chodzić strzałkami (to zwiększa długość czasu synchronizacji klienta z sewerem - długość "laga").

 

4. O ile masz LAN i nie posiadasz zewnętrznego IP poproś o to administratora sieci. Dla niego nie jest problemem przypisać do DHCP Twój adres IP, a Tobie to może pomóc...

 

5. Jeśli masz LAN poproś administratora sieci, aby zwiększył przepustowość dla IP i portu serwera tibii, na którym grasz. Oto link do tematu, w którym podana jest większość adresów IP serwerów tibii:

http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=22543

 

6. W opcjach klienta tibii (Tibia.e x e) przestaw: Options --> Graphics --> Adnanced --> "Adjust framerate limit". Im mniejsza liczba tym teoretycznie mniejsze lagi.

 

7. Włącz Menedżer zadań Windows (Start->Uruchom->"taskmgr"), znajdź proces Tibia.e x e, kliknij prawym przyciskiem myszy i ustaw priorytet na "Powyżej normalnego". Możesz spróbować ustawić też "Wysoki", jednak wtedy możesz mieć bardzo spowolniony dostęp do innych aplikacji. Nigdy nie ustawiaj priorytetu "Czasu rzeczywistego".

 

8. Jeśli Ci się nudzi () możesz wyrzucać zbędne obiekty do wody (np. ciała, niepotrzebne przedmioty). To teoretycznie odciąży serwer zmniejszając lagi.

 

9. Jeśli żadna z powyższych rad nie pomogła Tobie zastanów się nad kupnem nowego komputera lub dokupieniem kości pamięci (mała ilość pamieci operacyjnej też spowalnia grę) albo też zmianą dostawcy internetowego.

 

 

Indżoj

:D :D :D :D :D :D

 

Dzięki i prosze o zdjęcie tych 5% warna :D :P


  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...