Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut] Zmiana Różnych Tekstów Z Klienta.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Nie wiem jak nazwać ten Tutorial ale można powiedzieć, że jest to zmiana tekstów z gry, przez edycję plików locale...

Wiem, że jest to raczej banalnie proste i prawie każdy o tym chyba wie, ale cóż nie widziałem takiego poradnika na MPC...

No to jedziemy!

 

----------------WYPAKOWYWANIE LOCALE_PL----------------

 

Wypakowywujemy locale_pl przez jakiś paker, mi działa ten od Merkona, pewnie działa też ten od Bambusa lub Kamera...

Tutorial od Merkona :

To jest ukryta treść, proszę

 

----------------EDYCJA PLIKÓW LOCALE----------------

 

No więc wchodzimy w rozpakowany folder locale podaję dokładną ścieżke do plików, których będziemy potrzebować :

locale -> pl -> locale_game lub locale_interface...

W folderze locale_game znajdują się jakby podstawowe teksty gry.

Co możemy tam przykładowo edytować?

Możemy zmienić np. 'Przedmiot został ulepszony' na np. "Udało się ulepszyć przedmiot" lub

'Zostaniesz połączony z serwerem' na np. 'Łączenie z serwerem trwa'

 

Żebyście lepiej zrozumieli daje kawałek pliku locale_game :

 

To jest ukryta treść, proszę

 

W pliku locale_interface znajdują się mniej ważne teksty, niektóre są z momentu wybierania postaci,, można zmienić np. z

'Start' na np. 'Graj' lub 'Rozpocznij w mieście' na np. 'Przenieś mnie do miasta'

 

----------------ZAPISYWANIE----------------

 

Gdy już edytujemy swoje locale_game lub locale_interface, zapisujemy zmiany w pliku i pakujemy z powrotem locale, następnie folder locale przenosimy do folderu z klientem...

To wszystko, możemy już odpalić Metina i cieszyć się grą!

 

 

----------------DOBRA ALE PO CO TO?----------------

 

Właściwie sam nie wiem =P Może komuś sprawia frajdę takie edytowanie i granie z własnymi tekstami (jak np. mi =D)

 

----------------GOTOWIEC----------------

 

Dodatkowo dam Wam moje pliki locale_game i locale_interface!

 

Download :

 

http://hotfile.com/dl/98977336/45a1e88/locale_game_and_locale_interface_for_MPC.rar.html

 

Skan :

 

http://www.virustotal.com/file-scan/report.html?id=b8f0a19c4a919255ab913525e52a4c9f93025adc89f6d0b9ef8f045f1a9f2b09-1295807880

 

Możecie dawać co chcecie, plusy czy minusy wszystko mi jedno...

TGLNeedQQ_eune_103_4_nozg.png

Opublikowano

Wszystko spoko, każdy co się klientem zajmuje już dawno to wie, ale dla newbie się przyda :)

 

A tak offtop jak zrobić kolorowy napis? ^^

classes06.png

Opublikowano

Powie mi ktoś jak to "spakować" gdyż jak wklejam do to folderu z Metinem nie widać zmian. Chyba że źle to zrozumialem to mógl by mi ktoś to wytłumaczyć?

76983.png

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...