Skocz do zawartości

[Problem]Nie Mogę Się Połączyć Na Serwer Ani Do Winscp...

Polecane posty

Witam.

Mój problem brzmi następująco:

Otóż wczoraj chciałem zabezpieczyć sobie serwer i użyłem do tego tutka Bambus3k'a. W plikach config wszystko ładnie zminiłęm i działało wszystko. I następnie przeszedłem do punktu firewall... Wpisywałem to co trzeba było wpisać i po pewnym czasie jak nic się nie działo wkurzyłem się i wpisałem ./start no i serwer zaczynał się uruchamiać. Gdy się włączył zamiast napisu: Operation timed out to wyskoczyło Network is unreachable. Nic w tym dziwnego by nie było prócz tego, że gdy chciałem się zalogować na serwer było: Zostaniesz połączony w serwerem i nic. No i dobra. Znów resetowałęm serwer, zalogowałęm się i chcąc zalogować się do ftp w celu poprawki czegoś wpisałem sysinstall po czym /etc itd. I oczywiście znając moje szczęście nie mogłem tym razem się do ftp połączyć... Passy i wszystko wpisywałem jak zawsze i nic... Ni to winscp czy fz. No ok wpisuję ./start i znów Network. A co najdziwniejsze jest w tym to, że jak nie wpisuję sysinstall i /etc to wyskakuje mi Permission denied. Pierwszy raz się z tym spotkałem i znów na serwie jest Zostaniesz połączony...

Nie wiem co się dzieje i jakby ktoś mógł i miał ten sam problem to proszę o pomoc. Tak wiem zielony jestem ;D

Pani Kasia

Tak. Do każdego pliku w config co edytowałęm nadawałęm prawa 777 w FZ.

Pani Kasia

Zmieniałeś porty ?

Może nie odblokowałeś jednego ?

Porty są napewno włączone i wszystkie. Jeszcze wczoraj wszystko działało i po tym firewallu się zwaliło dopiero, więc to nie porty.

Na pewno dobrze powpisywałeś linijki do /etc/rc.conf ? Ja też tak miałem, że nie mogłem połączyć się ani przez ftp ani do mysql, okazało się, że źle przepisałem to co trzeba było wpisać w /etc/rc.conf ...

1280314365-U1.png

Pani Kasia

Na pewno dobrze powpisywałeś linijki do /etc/rc.conf ? Ja też tak miałem, że nie mogłem połączyć się ani przez ftp ani do mysql, okazało się, że źle przepisałem to co trzeba było wpisać w /etc/rc.conf ...

A mógłbyś napisać co po kolei co trzeba wpisać może ja coś źle robię? A to czy dobrze przepisuję to raczej tak. Kopiowałem i wpisywałęm sam kilka razy to raczej dobrze.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...