Skocz do zawartości

[Recenzja] Nostale- Smerfy 3D?


Ramadamzes

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to moja pierwsza recenzja, więc proszę o wyrozumiałość. Trochę długa...

 

Nostale- smerfy 3D??

 

Zacznijmy od początku. Tworzenie postaci. Wybieramy płeć, jedną z dwóch fryzur, kolor włosów, nick, i naciskamy OK. Trochę skromnie prawda? Tutaj grze się należy minus. Zapytacie, gdzie się wybiera klasę postaci? A no nigdzie.. Po wbiciu odpowiedniego lvla wybieramy u jednego z mpc. Wybierać możemy między trzeba zawodami. Są to oklepane mag, wojownik oraz łucznik. Mag, posiada duży atak, mało pż, oraz mało obrony. Potrafi leczyć, buffać, atakuje głównie z daleka. Wojownik, przeciwieństwo maga, dużo pż, dużo obrony, najniższy atak z trzech postaci. Przeważnie jest tzw. tankiem, potrafi buffnąć, ale są to raczej średniej jakości czary wspomagające. Ostatnia klasa to łucznik, klasa, jaką osiągnąłem 51 lvl. Średni atak, oraz obrona, jest nadrabiana dużą szybkością, oraz uderzeniami krytycznymi. Jego buffy są raczej nie potrzebne innym postaciom. Potrafi zwiększyć szybkość, czy też zwiększyć obrażenia dystansowe, czy szansę na krytyczne uderzenie(ale to tylko sobie). Jak widać, są to oklepane schematy.

Ale wróćmy do początkowej fazy gry. Po utworzeniu postaci, i kliknięcia „zaloguj” ukazuje się nam animacja, w której zawarte są podstawy fabuły. A ta jest całkiem, całkiem jak na darmowe mmorpg tego typu. Mianowicie nie mamy tutaj uratować świata przed zagładą, złem, czy coś w tym stylu. Mamy po prostu zakończyć wojnę między ludżmi i Kovoltami. Kovoltowie(takie psy człekokształtne) stali się niewolnikami pracującymi w kopalniach dla złego lorda Cuarry, który je źle traktował, więc te się zbuntowały i wybuchła wojna. To ogólny zarys fabuły.

Po filmiku zostajemy przeniesieni na mapkę miasta. Dostajemy pierwsze zadania, które tak naprawdę są tutorialem. Bardzo dobrym tutorialem. Przykładowo dostajemy misję złapania kurczaka, aby ten nam towarzyszył(o partnerach za chwilę), tak więc dostajemy opis od NPC co zrobić, idziemy, łapiemy. Wracamy do NPC po nagrodę, krótka rozmowa, nagroda i ukazuje się nam okno, gdzie ładnie opisane zostało wszystko o partnerach. Za wprowadzenie wielki plus się należy.

Teraz czas opisać rozgrywkę. Otóż na początku jest ona bardzo mało dynamiczna, wręcz monotonna. Zyskuje na szczęście dzięki zadaniom, których na początku jest pełno. Gdy już osiągniemy wymagany lvl do zmiany profesji, gra zyskuje. Skille są bardzo ciekawe, istnieje masa różnych efektów, typu oszołomienie, zatrucie, krwawienie itp. Misji już jest mniej, ale warto je wykonywać. Dostajemy bowiem za nie wiele cennych przedmiotów, doświadczenie, kasiorke, w przeciwieństwie do metina w którego kiedyś grałem, nagrody za misje są naprawdę cenne. Przechodząc się w mieście na pewno natkniemy się graczy, którzy wyglądają zupełnie inaczej od nas. Otóż po wbiciu pewnego lvla dostępne są misje na tzw. karty specjalisty, czyli to co w tej grze najlepsze. Szczerze, to nie widziałem podobnego rozwiązania w żadnym innym mmorpg. A coż to takiego jest te karty? To coś a’la nakładka na naszą postać, w wyniku, czego przechodzimy transformację. Każda klasa posiada 4 karty specjalisty, oraz są 3 karty bonusowe. Można posiadać wszystkie na raz, i zmieniać je kiedy się podoba. Dzięki nim rozgrywka baaardzo zyskuje. Na początku można myśleć, że 3klasy to trochę mało, ale okazuje się że jest ich ok. 20. Założenie karty spowoduje przemianę, np. z łucznika w myśliwego, bądź zabójcę, albo z wojownika w ninje bądź krzyżowca. Każdej karcie przypisany jest jeden żywioł, których jest 4, mianowicie, woda, ogień, światło, mrok. Za to znów wielki plus, choć mogło to być zrobione troszkę inaczej. Zakładając kartę wody (np. wspomniany myśliwy) będziemy zadawać większe obrażenia potworkom z żywiołu ognia. Każda z kart posiada swój zestaw skilli. Można je ulepszać, dzięki czemu zyskujemy skrzydła (walor estetyczny) , oraz dodatkowe pkt do rozdania. Co ciekawe na samej postaci nie rozdamy żadnych pkt, można je rozdawać tylko na karcie. Po to byśmy nie zniszczyli postaci na początku rozgrywki. Po ok. 40 lvlu gra zamienia się niestety w typową grindówkę, czyli napiepszanie mobów.

Misje są dość ciekawe. Najczęściej jest to tzw. Czasoprzestrzeń, czyli jakby mapa prywatna, labirynt( coś a’la prywatne podziemia z LastChaos) trzeba z niej głównie wyjść, ale czasem wystarczy coś wydropic, coś ubić i możemy wyjść po przez zabicie naszej postaci :). Po ok. 35 lvlu misje dają nam coraz mniej doświadczenia, ale nagrody pozostają cenne. Wspomniałem wyżej o partnerach. Ich możemy mieć dwóch. Zwierzaka, i hmm… Człowieka, bądź kovolta. Zwierzaki łapiemy, bądź kupujemy z Nosmalla, czyli itemshopu. Tych drugich dostajemy z misji. Możemy je trenować, kupować im zbroje, broń… Ale tak naprawdę rzadko się przydają. Najczęściej do zadania blokerów, choć ze zwierzakami z itemshopu można chodzić.

Ekwipunek jest całkiem rozbudowany. Broń ma dwie płaszczyzny jakości. Unikalność, losowa, przy wydropieniu, można zmienić po przez postawienie na hazardzie, ale żadko coś z tego osiągamy, oraz poziom ulepszenia, tzw +. Np. mamy Czerwony łuk u3+5, oznacza to że poziom unikalności jest wartości 3(może być od -2 do 7), ulepszony na +5 (można od+0 do +10). Przy ulepszaniu „plusa” naszej broni, widzimy z boku tabelkę z szansą na ulepszenie, i zniszczenie przedmiotu, bądź niepowodzenie ulepszenia. Do +3 mamy 0% na zniszczenie przedmiotu.

Jak w każdym mmorpg musi być tryb pvp. Tak jest i tutaj. Można walczyć 1vs1, gildia vs gildia, oraz anioły vs demony. Pierwszy tryb walki jest po prostu słaby przez słabą animację. Z gildią nie walczyłem jeszcze, ale tryb anioly vs demony jest bardzo dobry. O co chodzi? Otóż gdy wybieramy zawód, zostajemy losowo przypisani do jednej z frakcji. Mając odpowiednio wysoki lvl można iść na mapkę o nazwie „Glacernon”. Tam się bardzo dobrze expi w grupach. Ale czasem na naszego spota przyjdzie wroga frakcja. I się zaczyna. Walka jest emocjonująca, na ekranie dużo się dzieje. Masa postaci urozmaica zabawę. Np. grając kartą przemiany wody nie walimy w kogo popadnie, ale szukamy kart przemiany ognia, zrzucamy na niego deszcz skili, magowie nas leczą, wojownicy blokują przejścia.. Naprawdę świetna zabawa.

Grafika w grze jest…. Hmm… kontrowersyjna. Jedni w niej widzą odskocznię od poważnych MMORPGów z masą strasznych straszydeł, inni sądzą że to dziecinada. Grafika jest szczerze, taka se… Animacja postaci to pokaz slidów, ale to tworzy klimat gry. Postacie tak naprawdę to sprity 2d, zaś otoczenie jest w pełni 3D, ale jest kanciaste przy krawędziach mapy. Potwory są zawsze uśmiechnięte, tak samo postacie grywane (wyjątkiem są przemiany mroku, gdyż postaci te są zamaskowane). Wszędzie jest kolorowo, i wesoło. Mi to akurat nie przeszkadza, gdyż jestem fanem anime. Za to świetnie wyglądają skille np. wiszący krzyż nad wrogiem krzyż spuszczający świetliste kule, albo masowy buff, który potrafi rozświetlić cały ekran. Dźwięk tak samo. Muzyczka w I akcie jest taka jak grafika. Wyjątkiem są utwory w czasoprzestrzeniach, tam jest muzyka naprawdę klimatyczna. W II akcie muzyka już jest lepsza. Oprawę audio wizualną oceniam na 5/10.

Warto wspomnieć o eventech w grze. Jest ich sporo. Np. co 2h jest tzw. „Błyskawiczna bitwa”, w która jest bardzo dobrym źródłem złota. Jest to minievent, gdzie gracze są teleportowani na osobną mapę (oczywiście tylko ci którzy chcą), gdzie mają za zadanie przeżyć do końca, i wybić wszystkie potwory. Jest „łamacz lodu”, czyli pvp, każdy na każdego. Są rajdy, z których można otrzymać cenne przedmioty. Ale jest też masa świątecznych eventów, w których to można np. Mikołajowi przynosić wydropione dzwoneczki i gwiazdki, w zamian za upominek. Są czasami dodatkowe rajdy, z których można otrzymać np. zwierzaka z nosmalla za darmo. Wielki plus dla administratorów.

Podsumowując gra jest całkiem fajna, pokuszę się powiedzieć nawet „dobra”. Ale nic więcej. Hackerów praktycznie nie ma, czasem zdarzy się spotkać bota, ale rzadko. Lvl w porównaniu do metin2 leci szybko. Polecić można ją głównie młodszym odbiorcom, choć starsi też mogą ją polubić.

 

+Tutorial

+System rozwoju postaci

+Karty specjalisty

+Można mieć własny domek z ogródkiem

+System petów

+System żywiołów.

+Mass PvP

+Bardzo częste eventy

+Mało hackerów

 

-Tworzenie postaci

-Muzyka w I akcie

-Bardzo ciężko o dobrego peta

-Mała rola gildii, która ogranicza się do rajdów na glacernonie, i expieniu na eventowej mapce, która jest rzadko otwierana

-Dużo dzieci, nie umiejących poprawnie pisać.

-Grafika, która jest sporna.

-Czasem w czasie eventów serwer laguje.

 

 

Screeny:

Click

Click

Click

sygnaturka3.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Tworzenie postaci

-Muzyka w I akcie

-Bardzo ciężko o dobrego peta

-Mała rola gildii, która ogranicza się do rajdów na glacernonie, i expieniu na eventowej mapce, która jest rzadko otwierana

-Dużo dzieci, nie umiejących poprawnie pisać.

-Grafika, która jest sporna.

-Czasem w czasie eventów serwer laguje.

 

-Bardzo ciężko o dobrego peta

Trzeba umieć grać ;>

 

-Mała rola gildii, która ogranicza się do rajdów na glacernonie, i expieniu na eventowej mapce, która jest rzadko otwierana

To zależy od gildii ;)

 

-Dużo dzieci, nie umiejących poprawnie pisać.

W końcu to darmowa gry -,-

 

-Grafika, która jest sporna.

Sam jesteś sporny ;)

 

-Czasem w czasie eventów serwer laguje.

Jest 5 kanałów ;>

beznazwy3e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię kompletnie nie popieram. Gra ma bardzo dobrą fabułę,jest ciekawa i interesująca.Może z tą grafiką to masz rację.Ale to jedyny punkt, który popieram.

NosTale - ON

 

Postać:

28-poziom - rośnie

Łucznik

Anioł

s2

 

Za mądrą wypowiedz liczę na plusa :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem że fabuła jest zła... Napisałem że całkiem, całkiem. Choć bardzo dobra, to bym się mógł spierać, jakby nie patrzeć jest naiwna, ale to się wiąże z klimatem gry.

 

Co do petów, to przy dużym stażu gry, rzeczywiście jest łatwo o dobrego, jednak czy przy 30 lvlu można liczyć na coś co naprawdę nam się pomoże? Od 60 lvla można sobie złapać wilkolwa, albo zbierać kasę na krzakogona, jednak na niskich lvlach pety będą jedynie pochłaniać ziarna mocy, na wskrzeszenie.

 

Eventy- chodzi mi głównie o eventy typu znajdź GMa, itp. gdzie gracze mają się zebrać na jednej mapce, na jednym kanale :) wtedy są zarówno lagi graficzne, nawet na dobrych kompach, jaki i lagi spowodowane przeciążeniem łącza/serweru. Ostatnio na LoD (2m-ce temu?) wyrzuciło graczy z jednego kanału.

 

CiasteczkOOwy- dzięki. Prosiłbym też o jakieś opinie o recenzji, być może napiszę ich więcej.

sygnaturka3.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mag, posiada duży atak, mało pż, oraz mało obrony. Potrafi leczyć, buffać, atakuje głównie z daleka. Wojownik, przeciwieństwo maga, dużo pż, dużo obrony, najniższy atak z trzech postaci. Przeważnie jest tzw. tankiem, potrafi buffnąć, ale są to raczej średniej jakości czary wspomagające.

 

myślałem że największy o.O

 

 

. recenzja nie specjalnie mi się podoba, widac że za bardzo nie lubisz tej gry, jest ona pisana z góry. czy naprawde tak jest? nie wiem, ale takie odczuwam wrażenie czytając rezencja, ale należy ci sie +.

63989389769756300986.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika, to jest właśnie urok tej gry. W większości MMORPG są jakieś dziwaczne postacie z kwadratowymi oczami i kanciastymi włosami (Metin2, 4 Stor itd.). Jeśli Ci nie pasuje grafika, to po prostu w to nie graj, bo to gra, w którą grają i 5 latki.

KONTO NIEUŻYWANE !!!

 

MOJE NOWE KONTO TO TrueFaith

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 72lvl fajnego peta i wszystko na hita ;D

 

 

zabawna sytuacja bo ja mam woja 84 lvl mieczyk mam u6+8 i jakoś nie mam wszystkiego na hita.ty chyba dalej jak krem się nie wypuszczałeś <_<

 

żeby nie szerzyć spamu dodam że pisząc recenzje dobrze dodać kilka screenow dla zachęcenia przyszłych graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Bardzo ciężko o dobrego peta

 

Z tym też się nie zgadam.Mam wszystkie 12 krzakogonów + 4 powtarzające się ,a nie wydałem na nosdolary (waluta obowiązująca w nosmarkecie kupowana za realne pieniądze) nawet złotówki.

 

Recenzja całkiem niezła.

0

 

Szkoda że w ML nie ma miejsca na 16+ petów ...

Epic fail.

 

Co do ND to ja też nie wydaje na nie kasy, a mam ich sporo ;)

beznazwy3e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że w ML nie ma miejsca na 16+ petów ...

Epic fail.

 

 

 

widać czasy kiedy w szkole uczyli czytania ze zrozumieniem zanikły.tam pisze że posiadam w sumie 16 krzakogonów a nie że mam 16 wypuszczonych w minilandzie heh.mam 10 wypuszczonych i 6 w perlach.

 

co do mojego posta o screenach to wielkie sorry bo nie zauważyłem ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do recenzji nie wiem co on robi na tym forum..... o.O

no coz wszystko jest na ofcjalnej stronie nostale

www.nostale.pl

tu wyzej jest wszystko ;)

mysle ze na tym forum jest to niepotrzebne

wiekszosc ma juz doswiadczenie z tej gry wiec po co ? o.O

ale za to ze chcialo ci sie pisac to masz +USA

­

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający forum [Recenzja] Nostale   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...