Skocz do zawartości

[Tut] Ogółem O Grze Shaiya

Wiśniowy

Rekomendowane odpowiedzi

Shaiya

Gra od aeria games.

Strona główna:

http://pl.shaiya.aeriagames.com/

W grze:

Klasy postaci:

Ludzie: Obrońca, Wojownik, Kapłan

Elfy: Łucznik, Mag, Bojownik

Vailowie: Zabójca, Wyrocznia, Poganin

Nordeini: Strażnik, Łowca, Wojak.

Stopnie trudności:

Łatwy- Dla zielonych

Normalny- Dla stałych bywalców

Trudny- Dla maniaków i pro graczy

Najtrudniejszy- grube ryby

Identyfikacja potworów:

Biały – 6 lub więcej poziomów poniżej Ciebie, nie przyniesie Ci to żadnego doświadczenia (XP)

Jasny niebieski – 4 lub 5 poziomów poniżej Ciebie, bardzo niska wartość XP

Niebieski– 2 lub 3 poziomy poniżej Ciebie, niska wartość XP

Zielony– poziom zbliżony do twojego (+-1), przyzwoite XP

Żółty – 2 lub 3 poziomy powyżej Ciebie, dobra wartość XP

Pomarańczowy – 4 lub 5 poziomów powyżej Ciebie, świetne XP, ale ciężka walka

Czerwony – 6 lub 7 poziomów powyżej Ciebie, świetne XP, ale przygotuj się na śmierć

Różowy – 8 lub 9 poziomów powyżej Ciebie, niesamowite XP jeśli Ci się uda

Szary – 10 lub więcej poziomów powyżej Ciebie, bierz nogi za siebie i znikaj (żadnej wartości XP)

Dostępna także walka Player versus Player.

Gdy dedasz tracisz Expa.

Interfejs:

1293991840-U266398.jpg

1.Okno postaci

2.Informacja o celu

3.Buffy

4.Klawisze srótu

5.Imię postaci

6.Mini-mapa

7.Klawisze funkcyjne

8.Sklep

9.Poziom

10.Status

Trailer:

http://www.youtube.com/watch?v=60ZO8fVkfH4&feature=player_embedded

09071535498836998897.png

Jeśli miałbym to skomentować, to:

1. Za duży screen.

2. Opisy trybów gry powinny być bardziej:

Easy - Dla pro noobów leśnych, dzieci neo etc. - nie brać pod żadnym pozorem

Normal - Dla noobów - Na PL tryb tylko do questa na epic 45 (szybciej się wbija niezbędny lvl, a warto mieć parę epiców) ||| na US tryb potrzebny do odblokowania trybu Hard - wymagany 40lvl

Hard - Na PL podstawa gry, na wszystkich serwerach potrzebny do odblokowania trybu UM - wymagany 40lvl

Ultimate - Dla graczy chcących osiągnąć więcej od pozostałych, których nie martwi możliwość utraty postaci. Tryb dający najwięcej zabawy.

3. Nie napisałeś NIC o blessie, który jest podstawą dla każdego gracza i o którym każdy powinien wiedzieć.

Bless to ten zielony pasek w prawym dolnym rogu ekranu.

KAŻDY powinien wiedzieć, że:

0%-25% blessa to w wypadku śmierci 5% expa w plecy.

25%-50% blessa to w wypadku śmierci 2.5% expa w plecy.

50% + blessa to w wypadku śmierci 0% expa w plecy.

4. Jeśli to jest "Ogółem o Grze Shaiya" to gdzie masz informacje o robieniu pt, o tym czym jest pp?

PT to zwykłe party, w którym exp dzieli się na wszystkie osoby.

PP to tzw. perfekcyjne party w którym exp jest 2x większy niż w normalnym przypadku.

5.

"4. Klawisze skrótu" *

Napisze ktoś coś w tym stylu, jakieś dziecko przeczyta i lata później na normalu czy easy dziwiąc się, czemu nikt go nie chce podexpić, czemu wylatuje z pp, gildii (na easy ma nawet pretensje, że do gildii nie może dołączyć) itd...

Ogólnie za całość - bo to tak jakbym zrobił identyczny temat (pomijając fakt, że wszystko co jest tutaj zawarte można znaleźć w innych tematach), podał link na stronę główną i na forum z poradnikami do gry oraz tekst "resztę informacji znajdźcie sobie sami"

"Jestem otwarty na krytyke, ale po chuja mi piszesz że ty bys to zrobił "tak". Mogłeś wczesniej napisać, a nie teraz sie trudzisz -.- I dajesz minusa "

Minus i komentarz są formą mojej krytyki - jeśli coś się nie podoba to cóż, musisz przeżyć.

A nie napisałem, ponieważ nigdy nie miałem zamiaru - wolę skomentować poradnik, doradzić co powinno być - daje lepszy efekt, bo i osoba pisząca czegoś się nauczy.

• 3 tygodnie później...

No ładnie to tak zżynać ?

http://pl.shaiya.aeriagames.com/guide/combat

Prawde mówiąc ogólnie słaba estetyka i powiedziane tylko o zerżniętych kolorach potworków.

Nic tu nie ma mogłeś dać przynajmniej jakiś opis klas.

- leci

sygnaturab.jpg

Pomogłem Ci - Daj Plusa.

Moje Tematy:

http://www.mpcforum.pl/topic/223501-co-nie-co-o-grze/

No ładnie to tak zżynać ?

http://pl.shaiya.aeriagames.com/guide/combat

Prawde mówiąc ogólnie słaba estetyka i powiedziane tylko o zerżniętych kolorach potworków.

Nic tu nie ma mogłeś dać przynajmniej jakiś opis klas.

- leci

Słusznie.

Ludzie mi się dziwili, czemu tak to skomentowałem i dawali minusy... Chociaż jeden ogarnięty się znalazł.

Uwierz mi, siedzę na Shaiyi już trochę czasu więc wiem jak wygląda sytuacja.. I trudno niech będzie podobny, ważne by było wiadomo dokładnie co jest co.. A jeśli nie chce Ci się pisać tego wszystkiego na co zwróciłem uwagę to przynajmniej skopiuj odpowiednie teksty z forum Shaiyi, zaznacz że nie Twoje i tyle...

I nie nieźle macie w bani, tylko mamy dość noobów latających po m1, wrzeszczących na trade czemu na NM (normalnym, czyli według Ciebie "Dla stałych bywalców") go nie chcą brać do pt, lub zadających idiotyczne pytania "co to jest bless?"; "co to jest lajt?"; "czemu wszyscy hcca miec 7 osub w peeeteee???? pszeciesz to jest zly exp!!!!", "podekspisz??"; "moszemy isc na lepsze??" itp. itd. etc..

Noobostwo trzeba tępić w zarodku, bo później Ci takie lata po 1-60 i się dziwi, czemu na 1hita schodzi... I żeby nie było - piszę o nieogarniętym noobostwie, dzieciach neo itp, nie ludziach którzy dopiero zaczynają grę i przeglądają np. ten temat by się dowiedzieć na czym powinno się grać bo chcą się czegoś dowiedzieć - to są dwa różne typy ludzi, a każdy był kiedyś noobem w grze i nic o niej nie wiedział. I właśnie dla tej drugiej grupy powinno się robić porządne tuty, żeby nie robili z siebie idiotów...

Zresztą nvm - rób co chcesz, ja tutaj tylko pomagam od czasu do czasu, a na grze na Darkach nieogarniętych noobów po prostu wywalam z party i gildii, niech idą do apo i lov... Przepraszam, gildia zrzeszająca Darkowe nooby - Love się rozpadło - teraz jest "R.I.P"

Jeśli nie potrafisz napisać prostego nicku to nie dotykaj klawiatury...

Będę stał przy swoim, póki będę widział tego typu "poradniki".

Zresztą miałeś "jeszcze przerobić poradnik" a ja do tej pory widzę go takiego jaki jest.

Więc albo się ogarnij i go popraw (najlepiej biorąc pod uwagę jak Ci skomentowałem) by wszyscy byli zadowoleni (i chociaż z mpcforum byli bardziej ogarnięci ludzie niż z innych "prostron" według których świetliki są "dobrymi bohaterami" a Darki "zue"), usuń to wszystko, albo wstaw jednego, wielkiego odsyłacza na forum Shaiya PL z dopiskiem, że wszystko co w tym tucie jest TAM o niebo lepiej wyjaśnione.

Jeśli nie wiesz co mam na myśli z odsyłaczem, daję Ci przykład:

Voila, 10sek roboty i dzięki temu może 1/10 osób czytających ten temat zamiast cieszyć się, że znaleźli Tuta odpowiadającego na wszystkie pytania, wejdzie i zobaczy jak dobrym źródłem wiedzy jest oficjalne forum gry.

A poza tym, nie skopiowałeś nic, taa? Jak to n00BoShY zauważył, to twórcy strony głównej strony Shaiyi skopiowali o kolorze mobów i expie za nie?

I to teraz ich możemy pozwać, że od Ciebie bezwstydnie zerżnęli i udają, że nic nie wiedzą, taaaa?

Czy może mam szukać po stronach US'a itp, spojrzeć, czy czasem identycznej listy tylko w innym języku listy nie ma na tamtych stronach?

Btw. Ogarnij też tego screena, bo to aż razi, że:

1. Nie Ty go robiłeś (chociaż jak tak patrzę, to w sumie jest możliwe, opis jest do niczego...)

2. Nie jest na PL'u.

O kurczę...

Nie wiem, kim jest osoba, która napisała ten "Poradnik" na górze, w sensie posta otwierającego tę dyskusję, ale.... ahahahahhaha, gratuluję.

Pomijając fakt, że ten "Poradnik" ma... ja wiem? 7% informacji? 5%?

Potrafię na gildyjnym (a mam przyjemność być oficerem dość znacznej i znaczącej Gildii w świecie Shaiya) TSie cztery godziny rozprawiać z ludźmi o jakimś maleńkim aspekcie gry, dyskutować, porównywać wnioski i spostrzeżenia.

Znam dziesiątki taktyk walk z party i rajdzie, na bossach przeróżnych i na expie, dropie itd, a tutaj nawet nie pojawiły się te sformułowania, exp, drop, rajd...

A najlepsze jest to, że pomimo mojej wiedzy, jestem w sumie tylko "dobrze poinformowany", do ludzi znających się na wszystkim, lub prawie wszystkim, duuużo mi jeszcze brakuje.

Generalnie do gry zachęcam wszystkich, bo jest naprawdę niezła. W 100% darmowa (jest możliwość kupowania itemów i różnych bajerów za PLNy, ale da się z powodzeniem grać bez tego, sam nie kupuję niczego, kombinuję i mam dość silną postać), nieźle opracowana, różnorodna, dająca sporo frajdy... pozytywna. ; )

A wracając do tego "Poradnika", to brzmi on mniej więcej tak, jakby instruktor jazdy powiedział Wam:

No, to tu jest kierownica, tym się kręci, tam na dole gaz, tym się jedzie, a obok hamulec, tym się zatrzymuje. [A na dodatek pomylił hamulec i gaz i wskazał je odwrotnie do stanu rzeczywistego...]

Inna sprawa, że Shiyja jest bardzo intuicyjna i dość dokładnie opisana sama w sobie, nie trzeba czytać tysięcy tabelek i regułek, w zasadzie wystarczy przeczytać RAZ opis jakiejś umiejętności / charakterystyki / itemu, by wiedzieć, CO robi owa rzecz, KOMU robi, JAK się jej używa, itd... No, ale nie oznacza to, że czytać takie "Pooradniki" cokolwiek wyniesiecie - to nie są nawet "mocno okrojone informacje", ale zwyczajnie "informacje żadne, Ctrl+C i Ctrl+V w niektórych miejscach, a w innych zwyczajnie nieprawdziwe".

Miłego wieczoru.

O stary......

Przeczytalem ten poradnik i tylko widzialem ze screen z Shaiy US w dodatku a poza tym poradnik chyba jest wgl o innej grze bo to wgl nie pasuje do shaiy.. wiesz ja tez potrafie znalezc opis do jakies gry skopiowac go i sie cieszyc ze zrobilem " tuta " za ktorego dosaje minusy ^^

Zreszta hard mode to jest podstawa .. nizej do masakra chyba ze normal by wykonac questa na epica ale to tylko do tego..

No i mam jeszce pytanie.. Czy jezeli gram na trybie Najtrudniejszym czyli UM to jestem " gruba ryba"? :)

1390144171-U592769.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum [Tut] Ogółem O Grze Shaiya   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...