Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Quest] Cykliczne Wyświetlanie Komunikatu


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

No właśnie, jak taką funkcją operować i która będzie najmniej serwer obciążać?

 

Sprostowanie: Chodzi mi o taki quescik, który spełniałby taka samą funkcję jak na Metin2.pl, wyświetla komunikat, że nicki GM mają prefix [GM].

59649524317135950350.png

Opublikowano

Chwilka, miałem gdzieś takiego questa , Zaraz poszukam i dam Edita :)

 

@Edit

 

 

quest logowanie begin

state start begin

when login with get_time()>=pc.getqf("nast_wiadomosc") begin

local random = math.random(6)

if random == 1 then

say_title("[HA]'TWOJ NICK:")

say("Gracze bez [HA[, [GA]. [GM] w nicku nie są członkami ekipy!!")

 

syschat ("Witaj na ' nazwa serwera!")

local nast=get_time()+ 1*60

pc.setqf("nast_wiadomosc",nast)

end

end

end

 

 

Jeśli ten nie zadziała masz tutaj niżej .

 

To jest ukryta treść, proszę

 

Tylko zmienić troszkę ;/.

Opublikowano

Chwilka, miałem gdzieś takiego questa , Zaraz poszukam i dam Edita :)

 

@Edit

 

 

quest logowanie begin

state start begin

when login with get_time()>=pc.getqf("nast_wiadomosc") begin

local random = math.random(6)

if random == 1 then

say_title("[HA]'TWOJ NICK:")

say("Gracze bez [HA[, [GA]. [GM] w nicku nie są członkami ekipy!!")

 

syschat ("Witaj na ' nazwa serwera!")

local nast=get_time()+ 1*60

pc.setqf("nast_wiadomosc",nast)

end

end

end

 

 

Jeśli ten nie zadziała masz tutaj niżej .

 

To jest ukryta treść, proszę

 

Tylko zmienić troszkę ;/.

wtf.jpg

autorowi proponuje przyjrzenie sie funkcji server_timer

Opublikowano

Muszą działać skoro mi działają :)

To się pojawia przy logowaniu.

 

Logujesz się do konsoli :

Następnie wpisujesz L

To jest ukryta treść, proszę

 

W FTP wciskasz skróty klawiszowe ' CTRL + T ' w ścieżce .../hongkong/quest i wpisujesz

./qc nazwa.quest

 

I powinno działać .

Opublikowano

Farrek, podaj nam jakiś przykład jak możesz.

Globassek, Twoje skrypty nie działają :(

 

To jest ukryta treść, proszę

'nazwa_timera' - oczywiste

60*5 - czas w sekundach

server_timer służy do wywoływania timera po raz pierwszy, można go sobie dodać do jakiegoś użycia itemu czy pogadania z npc.

 

To jest ukryta treść, proszę

 

tada.

Opublikowano

Czyli jesli chce zainicjować ten timer to mogę to zrobić tak?

To jest ukryta treść, proszę

To jest ukryta treść, proszę

to wykona sie tylko raz. By pętla była nieskończona trzeba dodać server_timer("notify", 60*5, get_server_time_arg())

w ten sposób:

To jest ukryta treść, proszę

 

fajnie by było dostać plusa :(

Opublikowano

Farrek, dostajesz plusa ode mnie, nich no tylko znajdę tą funkcję.

 

Edit: dałem Ci plusa, powiedz mi jeszcze jedno, czy można jakoś przez pliki .quest inicjować niektóre komendy GM? np /x 1 ??

59649524317135950350.png

Opublikowano

Farrek, dostajesz plusa ode mnie, nich no tylko znajdę tą funkcję.

 

Edit: dałem Ci plusa, powiedz mi jeszcze jedno, czy można jakoś przez pliki .quest inicjować niektóre komendy GM? np /x 1 ??

To jest ukryta treść, proszę

komenda musi byc bez / czyli np

To jest ukryta treść, proszę

proces game nie ma uprawnień gm więc server_timer ich nie użyje, najlepiej poszukać funkcji które dają podobny efekt.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...