Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut] Odkodowywanie Znaczków Z Metina


Gość Emillo

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Często zastanawialiście się co znaczą te dziwne znaczki?

ĄÍŞ«ľÇŞĚ±ç¬f¦~Şş˝Đ¨D

Nie wiedzieliście w jakim to jest języku? Żadnym, bo to błąd kodowania!

A ja pokażę wam jak go naprawić ;)

 

Otwieramy np. plik z naszym questem w programie Notepad++.

W moim przypadku jest to collect_herb_lv60.

Oto kawałek questa:

	state information begin
	when letter begin
		local v = find_npc_by_vnum(20084)
		if v != 0 then
			target.vid("__TARGET__", v, "ĄÍŞ«ľÇŞĚ±ç¬f¦~")
		end
		send_letter("ĄÍŞ«ľÇŞĚ±ç¬f¦~Şş˝Đ¨D")
	end

	when button or info begin
		say_title("ĄÍŞ«ľÇŞĚ±ç¬f¦~Şş˝Đ¨D")
		say("")
		say("¦ŃľÇ¨sŞşľÇĄÍ ĄÍŞ«ľÇŞĚ±ç¬f¦~")
		say("Ąż¦b§ä±z")
		say("˝Đ±zĄh§äĄL°Ý°Ý¦ł¤°»ň¨Ć±ˇĄiĄHŔ°ĄL.")
		say("")
	end

 

Skupiamy się własnie na tych dziwnych znaczkach. Kopiujemy je wszystkie do nowego pliku.

ĄÍŞ«ľÇŞĚ±ç¬f¦~
ĄÍŞ«ľÇŞĚ±ç¬f¦~Şş˝Đ¨D
ĄÍŞ«ľÇŞĚ±ç¬f¦~Şş˝Đ¨D
¦ŃľÇ¨sŞşľÇĄÍ ĄÍŞ«ľÇŞĚ±ç¬f¦~
Ąż¦b§ä±z
˝Đ±zĄh§äĄL°Ý°Ý¦ł¤°»ň¨Ć±ˇĄiĄHŔ°ĄL.

 

Teraz wybieramy z menu Format -> Character Sets -> Chinese -> Big5 (Traditional

Gdy wyskoczy okno klikamy na YES i zapisujemy.

Wtedy już mamy normalny chiński język ;)

Kopiujemy nasze chińskie znaczki do translatora, w moim przypadku

生物學者梁柏年
生物學者梁柏年的請求
生物學者梁柏年的請求
老學究的學生 生物學者梁柏年
正在找您
請您去找他問問有什麼事情可以幫他

 

I tłumaczymy chiński -> polski.

 

W moim przypadku przetłumaczone wygląda to tak:

Biolodzy roku Liangbo
Biolodzy na wniosek Liangbo
Biolodzy na wniosek Liangbo
Studentów, którzy w biologii Doc Liangbo
Poszukuje się
Poproś go, na co zwrócić uwagę rzeczy, które mogą mu pomóc.

 

Enjoy ;)

Reszta moich tutoriali na profilu.

Opublikowano

G33K w notepadzie? Oo Nie powinieneś mieć, chiński jest wgrany już...

Opublikowano

w notepad++ można tylko to zrobić =)

211c73cd6486beb.gif

Minecraft

odkrywcai.pngwolftamer.png

Odkrywca

Wolfer:Lubie pieski:P

Jeżeli jesteś człowiek to kliknij na obrazek:

baner6.gif

Opublikowano

No tak mam kwadraciki

np:

To jest ukryta treść, proszę

Wogole to dziwne...

W pliku w notepadzie mam same kwadraciki, a jak wkleiłem tutaj to jest troche chinskich i troche kwadratow...

Opublikowano

@up

nie każdy znak musi odczytywać windows/notepad

a jak nie to inny język :D

211c73cd6486beb.gif

Minecraft

odkrywcai.pngwolftamer.png

Odkrywca

Wolfer:Lubie pieski:P

Jeżeli jesteś człowiek to kliknij na obrazek:

baner6.gif

Opublikowano

Aby wgrac J. Chinski do systemu windows Xp to potrzeba jest plytka z windowsem xp

wkladamy ja do napedu

I czekamy az okno sie pojawi i naciskamy na X

Potem wchodziemy w start>panel sterowania>opcja regionalne i jezykowe

wybieramy zakladke języki

i zaznaczamy pleasev.jpg

Robimy zastosuj i pojawia nam sie okno i sie instaluje.

Potem restart kompa i jest ok Pozdrawiam

Lenovo Legion Slim 5 User
CPU: 
AMD Ryzen™ 7 8845HS GPU: NVIDIA® GeForce RTX™ 4060 (140W) RAM: 32 GB DDR5 5600 Mhz SSD: GoodRam PX700 1TB + SAMSUNG 970 Evo Plus 1TB 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...