Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak Zmienić Wszystko Co Dotyczy Budynków W Ds-Lan


Kuba018

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zakładam, że masz już silnik DS-Lan :)

Otwórz teraz folder z silnikiem, przejdź do include/configs

Znajduje się tam kilka plików, dzięki którym zmienisz na swoim serwerze m.in. max poziom rozbudowy budynków, ilość kupców, maksymalną pojemność spichlerza, czy też wojsk w zagrodzie.

 

Wstawię też link do oryginalnego folderu include dla silnika DS-Lan wersja AiOn.

http://www.mediafire.com/?sfg5ab8anb7f7ns

 

Zacznijmy od pliku buildings.php

 

 

 

Pierwsze 26 linijek zostawiamy na wszelki wypadek bez zmian :)

Resztę edytujemy

 

Budynki są podane jeden za drugim, według tych samych zasad, więc podam tu co i jak edytować dla ratusza, a będzie to się odnosiło do wszystkich budynków

 

$cl_builds->add_build("Hauptgebäude","main"); 
// Nazwa budynku, pierwszą nazwę w nawiasie możesz spolszczyć (będzie to więc "Ratusz"), natomiast drugą już nie

$cl_builds->set_woodprice("90","1.26"); 
// cena w drewnie za rozbudowę budynku na 1 poziom to pierwsza liczba w nawiasie, druga mówi o tym, że kolejny poziom rozbudowy będzie kosztował 1.26x (126%) kosztu poprzedniej rozbudowy

[Q]Nadal nie rozumiem co oznacza ta druga liczba w nawiasie.
[Odp.]Załóżmy że na pierwszy poziom tartaku potrzebujemy 100 drewna i ileś tam pozostałych surowców. Jeśli druga liczba w nawiasie to 1.26, to chcąc rozbudować tartak na drugi poziom będziemy w takim wypadku potrzebowali 126 drewna.

$cl_builds->set_stoneprice("80","1.275"); 
// zobacz UP; z tym że chodzi o koszt w glinie

$cl_builds->set_ironprice("70","1.26"); 
// tutaj chodzi o cenę w żelazie

$cl_builds->set_bhprice("5","1.17"); 
// miejsca w zagrodzie ile zajmują pracownicy danego budynku

$cl_builds->set_time("1080","1.2"); 
// czas rozbudowy

$cl_builds->set_points("10","1.2"); 
// ilość punktów rankingowych przyznawana za rozbudowę

$cl_builds->set_needbuilds(array()); 
// (budynki wymagane do postawienia ratusza, wiemy że nie ma wymagań i ratusz można wybudować zawsze, więc w tym przypadku tablica (array) jest pusta

$cl_builds->set_maxstage("30"); 
// maksymalny poziom rozbudowy budynku

$cl_builds->set_specials(array()); 
// specjalna właściwość budynku, tylko schowek ma $cl_builds->set_specials(array("catapult_protection")); (ochronę przed katapultami), Ratusz nie ma żadnej

$cl_builds->set_description("Im Hauptgebäude können neue Gebäude errichtet werden oder vorhandene Gebäude verbessert werden. Je höher die Stufe, desto schneller können neue Gebäude errichtet werden."); 
// opis budynku który pojawi się w grze po "wejściu" do budynku

 

 

 

Czas na builds_starts_by_one.php

 

 

Jest to plik który mówi skryptowi jakie budynki nie da się zbudować od postaw (nie można wybudować ich 1 poziomu), tylko można je ewentualnie rozbudować powyżej 1 poziomu.

Skróty budynków (np. Main) pochodzą z poprzedniego pliku - buildings.php

<?php $arr_builds_starts_by_one = array(      		"main","farm","storage","hide","place" ); ?> 

 

 

 

catapult_harm.php

 

 

Obrażenia katapult. Jeśli wiesz coś więcej na ten temat, napisz posta :)

 

 

 

dealers.php

 

 

Chodzi o kupców :P

po lewej poziom budynku, a po prawej maksymalna ilość kupców :)

 

Jeśli nie wiesz jak poprawnie edytować ten plik edytuj go w podobny sposób jaki jest pokazany w tym tutku:

http://www.mpcforum.pl/topic/256680-tutorialwiekszy-spichlerz-na-twoim-serwerze/

 

farm_limits.php

 

 

Podobnie banalne, po lewej poziom budynku, a po prawej maksymalna ilość ludzi w zagrodzie.

$config['bh_style']==0)

ten kod sprawdza, czy ustawiliśmy styl gry na bh_style (nie wiem co to :P) i jeśli nie ustawiliśmy stylu gry bh to zagroda mieści domyślnie tyle ludzi co na plemiona.pl itp.

 

Jeśli nie wiesz jak poprawnie edytować ten plik edytuj go w podobny sposób jaki jest pokazany w tym tutku: (nie identycznie, ale wzoruj się)

http://www.mpcforum.pl/topic/256680-tutorialwiekszy-spichlerz-na-twoim-serwerze/

 

 

 

max_hide.php

 

 

Pojemność schowka.

Po lewej poziom budynku, a po prawej maksymalna ilość surków każdego rodzaju, którą możemy ukryć przed atakującym nas wrogiem.

 

 

max_storage.php

 

 

Pojemność spichlerza.

Po lewej stronie poziom budynku, a po prawej maksymalna ilość surowców, którą możemy przechowywać.

 

Jeśli nie wiesz jak poprawnie edytować ten plik edytuj go w podobny sposób jaki jest pokazany w tym tutku: (nie identycznie, ale wzoruj się)

http://www.mpcforum.pl/topic/256680-tutorialwiekszy-spichlerz-na-twoim-serwerze/

 

 

max_wall_bonus.php

 

 

Mur obronny

 

Tablica zaczynająca się

$arr_wall_bonus = array( 

 

odpowiada za współczynnik dla obrony (0.04 to 4% itp.), natomiast $arr_basic_defense dodaje do obrony wioski punkty podane po prawej stronie operacji przypisania.

Standardowo liczba po lewej to poziom rozbudowy muru obronnego.

 

Jeśli nie wiesz jak poprawnie edytować ten plik edytuj go w podobny sposób jaki jest pokazany w tym tutku: (nie identycznie, ale wzoruj się)

http://www.mpcforum.pl/topic/256680-tutorialwiekszy-spichlerz-na-twoim-serwerze/

 

 

ram_harm.php

 

 

Damage taranów, napisz posta, jeśli wiesz coś więcej (nie przypuszczasz, ale jesteś pewien, bo sam się domyślam)

 

 

 

raw_material_production.php

 

 

Wydobycie surowców, czyli drewna, gliny i żelaza, bajecznie proste jest ustawienie interesującej cię liczby:

"30"=>"5000"

 

Jeśli nie wiesz jak poprawnie edytować ten plik edytuj go w podobny sposób jaki jest pokazany w tym tutku: (nie identycznie, ale wzoruj się)

http://www.mpcforum.pl/topic/256680-tutorialwiekszy-spichlerz-na-twoim-serwerze/

 

 

techs.php

 

 

Jednostki w kuźni, nie w koszarach

 

Począwszy od 19 linijki:

$cl_techs->add_tech("Speer","spear");
// nazwa jednostki jest pierwsza w nawiasie, można ją spolszczyć, drugiej nazwy lepiej nie ruszać

$cl_techs->set_group("Infanterie");
// grupa jednostki (do wyboru [b]Infanterie,[/b] [b]Kavallerie, Belagerungswaffen
[/b]
$cl_techs->set_woodprice("256","1.6");
// cena w drewnie do zbadania

$cl_techs->set_stoneprice("244","1.6");
// tak jak up; glina

$cl_techs->set_ironprice("296","1.6");
// żelazo

$cl_techs->set_time("2900","1.75");
// czas badania 

$cl_techs->set_maxStage("3");
// maksymalny poziom badań

$cl_techs->set_needed(array());
// budynki potrzebne do zbadania jednostki

$cl_techs->set_attType(array('def','off','spy'));
// typ jednostki 
// def - obrona, off - atak, spy - szpieg?

$cl_techs->set_description("");
// opis jednostki

 

 

units.php

 

 

Jednostki w koszarach, czyli już po zbadaniu w kuźni za co odpowiada techs.php

 

Wzór na jednostkę:


$cl_units->add_unit("Speerträger","unit_spear");
// Nazwę pierwszą można spolszczyć

$cl_units->set_woodprice("50");
// cena w drewnie

$cl_units->set_stoneprice("30");
// glina

$cl_units->set_ironprice("10");
// żelazo

$cl_units->set_bhprice("1");
// ile pól zajmuje dana jednostka w zagrodzie

$cl_units->set_time("1000");
// czas budowy

$cl_units->set_att("10","1.045");
// atak

$cl_units->set_def("15","1.045");
// obrona

$cl_units->set_defcav("45","1.045");
// obrona przeciwko kawalerii

$cl_units->set_defarcher("20","1.045");
// obrona przeciw łucznikom

$cl_units->set_speed("720");
// szybkość jednostki na mapie

$cl_units->set_booty("25");
// pojemność łupu

$cl_units->set_needed(array());
// budynki potrzebne do stworzenia jednostki

$cl_units->set_recruit_in("barracks");
// gdzie rekrutuje się daną jednostkę

$cl_units->set_specials(array());
// nie wiem 

$cl_units->set_group("foot");
// grupa jednostki (foot -> pieszy, cav -> kawaleria)

$cl_units->set_col("A");
// nie jestem pewny, wiesz - napisz

$cl_units->set_attType("def");
// bardziej do ataku czy obrony

$cl_units->set_description("Der Speerträger ist die einfachste Einheit. Er ist besonders effektiv in der Verteidigung gegen Reiter.");
// opis jednostki 

 

 

 

 

Masz propozycję co dodać/zmienić - napisz.

Kuba018 dla mpcforum

Opublikowano
Czas na builds_starts_by_one.php

 

Jest to plik który mówi skryptowi jakie budynki dostajemy na początku gry.

Skróty budynków (np. Main) pochodzą z poprzedniego pliku - buildings.php

 

<?php $arr_builds_starts_by_one = array( "main","farm","storage","hide","place" ); ?>

 

Jest to nieprawda, budynki dostawane na start zmieniamy w Panelu Administratora.

 

Warto by było dodać też maksymalne poziomy które mają poszczególne bundyki aby ktoś sobie nie zniszczył serwera.

 

Plik farm_limits.php -

Podobnie banalne, po lewej poziom budynku, a po prawej maksymalna ilość ludzi w zagrodzie.

 

Po lewej poziom budynku o.O ??? Po prawej maksymalna ilość ludzi w zagrodzie o.O ??? Dla ciebie to banalne a jak ktoś to czyta to myśli że jak napisze:

 

33 100000

to już, to samo z max_storage.php

 

Do spichlerza polecam ten temat, jest tam to nawet na filmie wyjaśnione:

 

http://www.mpcforum.pl/topic/256680-tutorialwiekszy-spichlerz-na-twoim-serwerze

 

Radziłbym ci to wszystko pododawać, jak coś jeszcze znajdę to napisze.

sygnatura niezgodna z regulaminem forum mpc rozdział II pkt. 7

Opublikowano

Nie wszystko jeszcze zedytowałem, ale większość to co napisałeś. :)

Jeszcze jakieś propozycje to pisać, postaram się jutro jeszcze bardziej zedytować

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Specjalista
Opublikowano

Myślę że tutaj video tutek jest zbędny, bo czegu tu można nie zrozumieć ?

Nie wiesz jak się liczy wpisuje/usuwa ?

Wystarczy tylko pomyśleć skromnie

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Pro , dzieki :) jestem poczatkujacy w te sprawy i naprawde mi pomogles : ))

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Dzieki przyda się. + dla ciebie

231.jpg

wqdz690429546a.GIFPiszę poprawnie po polsku.

Wszyscy zbierają minusy a ja zbieram add.png

Gram w Chunjo

Flaga_%C5%BC%C3%B3%C5%82ta.png

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Nawet nie wiesz o co chodzi, wszedłeś tu po to żeby sobie posty nabić...

To jest spam i tak się nie robi. Regulamin się czyta.

//za duża sygna

//Gejoning

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Wielkie dzięki za poradnik. Można sobie wszystko zmieniać na dowolne wartości :P

Tylko w niektórych silnikach brakuje kilka plików.

a jak zmienić poziomy budynków, da sie jakoś przez panel czy nie????

Przez panel nie. Tylko w tych plikach.

1375884335-U390809.png

Blue Member

  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...