Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Jak Skutecznie Dodać Spawn Bossów I Npc?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Szukałem na forum jakiegos poradnika.. Próbowałem zrobić wg. nie jednego poradnika z forum, lecz coś mi nie wyszło. I tu się zaczyna moja prośba do was:

Jak dodać automatyczny spawn bossów? (najlepiej na srodku doliny, sohan lub na pustyni w oazie - może być też na wszystkich trzech wymienionych.)

Jak dodać spawn npc w m1 jinno? (jak wgl mapka jinno nazywa się w plikach serwerowych?)

 

I nie zakładając nowego tematu:

Zedytowałem staty ripka i niebieskiej śmierci, z zabitego ripka wyskakuje smierć... Ale ze smierci powinna dropić szkata i z rippera tez, a nie dropi. Ktoś wie jak to naprawić?

 

Liczę na waszą pomoc. :D Dam + lub - jak kto woli :P

gibson2o.jpg

Opublikowano (edytowane)

Z tego co pamiętam to stałych NPC można ustalić w ftp ^^ tylko że gdzie to było ??? xD

ale chyba w pliku Map a to powinno być jakoś tak (na pliczkach sui)-

To jest ukryta treść, proszę

mogłem coś pomieszać ^^ możliwe że folder map jest nieco "głębiej"

w tym folderze powinny być foldery z ID mapek, shinsoo to ma A1 (m1 red) a jinno m1 to będzie B1 lub C1 nie wiem dokładnie^^ poczekaj chwilkę dam ci edita i wszystko ładnie opisane ^^

 

 

Zamawiam add.png^^

 

@Edit

A więc tak wbijasz do folderu: (w ftp)

jeżeli masz pliki raina to powinno to wyglądać tak:

To jest ukryta treść, proszę

(jeżeli nie ma folderu metin to odrazu do channel ^^)

 

a tutaj sui ^^

To jest ukryta treść, proszę

masz tam foldery a więc tak nazwa folderu np jinno M1 to:

To jest ukryta treść, proszę

to c1 to ID mapki ^^ a więc tak

C1- jinno m1 C2- jinno m2

B1- chunjo mi1 B2 chunjo m2

A1-shinsoo m1 A2 shinsoo m2

 

a więc wchodzisz do wybranego folderu np

To jest ukryta treść, proszę

pobierasz na pulpit plik NPC i edytujesz go wordpadem lub notepadem++

 

masz takie linijki:

To jest ukryta treść, proszę

 

i edycja np na npc z item shopem powinna wyglądać tak :

To jest ukryta treść, proszę

 

teraz obok strażnika wsi powinien stać NPC z IS ^^

 

zapisujemy i wysyłamy na serwer ^^

oczywiście po wszystkim w konsoli wpisać reboot ^^

 

nie jestem pewien ale może z boosami też się tak da ^^

 

jeżeli coś pominąłem to pisz, poprawie ^^

 

^^ + i 5* nie zaszkodzi ^^

Edytowane przez Razor96

Opublikowano

+ juz jest, czekam na resztę :P

 

@Edit - zaraz sprawdze, czy dziala i dam znać.

Jeszcze jakby ktoś mógł powiedzieć jak ten drop z ripka naprawic :D Dam + i 5 :P

gibson2o.jpg

Opublikowano

jeżeli coś nie działa i np nie chce ci wbić na daną mapkę to po prostu edytuj plik npc i usuń tą dodaną linijkę ^^

Opublikowano

Zrobiłem tak jak napisałeś. Na końcu wpisałem reboot, serwer się właczył i ani bossów, ani npc... (chodzi o tych nowych co dodałem) Próbowałem też zmieniać w folderze /english/map/ ale dalej nic nie ma.

gibson2o.jpg

Opublikowano

@Ref

Zrobilem calosc od nowa i npc dzialaja.

 

Jednak dalej czekam az ktos pomoze z dropem ;D daje 5 i +/- jak kto woli

gibson2o.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...