Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej, mam problem z zrobieniem 1 rzeczy, załóżmy, że mamy 2 pliki txt

Plik1.txt

Plik2.txt

 

Ich zawartość wygląda mniej więcej tak :

 

Plik1.txt

 

To jest ukryta treść, proszę

 

Plik2.txt

To jest ukryta treść, proszę

 

 

Widzimy, że pliki mają prawie taką samą zawartość, kolejność jest inna, ale większość linii znajduje się w obu plikach, chciałbym zrobić program, który szukałby tych samych linii w dwóch plikach, i kasował je z jednego, czyli jeśli i w pliku Plik1.txt, i w pliku Plik2.txt znajduje się linia "a" skasuje ją, natomiast jeśli znajduje się ona tylko w jednym z plików ( nie powtarza się, to nie skasuje jej ).

 

 

Dzięki

Opublikowano

$file = FileOpen("plik1.txt", 0)

$line = FileReadLine($file) ustaw sonie ktora linijka

$file2 = FileOpen("plik2.txt", 0)

$line2 = FileReadLine($file) tu to samo

 

i

 

if $line=$line2 then

$file = FileOpen("Wiadomosc.txt", 2) }to chyba kod do kasowania ale nie jestem pewien na 100%

FileClose($file)

endif

 

 

 

zloz to sobie w calosc i wuala:D

Do
$wiek+=1
Until ŻycieGetMsg() = -3

zbieram +

Opublikowano

Już sobie poradziłem..

 

@4ggr35510n

 

Dla twojej wiadomości, nie pisze tu po gotowce, piszę tylko wtedy gdy mam jakiś problem, i sobie z czymś naprawdę nie radzę, po to właśnie są fora o takiej tematyce jak to.

Więc twoje uszczypliwe uwagi są nie na miejscu, siedziałem nad tym dość trochę, a że nie miałem już kompletnie pomysłów napisałem na forum, ale jakoś mi się w między czasie udało.

Na drugi raz sobie odpuść, bo to ani nie śmieszne, ani nie pokazuje jakim to jesteś koxem, tylko się tym ośmieszasz...

×
×
  • Dodaj nową pozycję...