Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Baza Danych] Jak Połączyć Się Z Baza Danych - Mysql


BloodSmokers

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W dzisiejszym tutorialu pokaże wam jak połączyć się z bazą danych

ze względu że wiele graczy ma z tym problem, więc staram się pomóc :)

 

KROK 1

Włączamy naszą maszynę i logujemy się do niej, w tym czasie

pobieramy program Navicat do połączenia się z bazą danych naszego serwera.

http://www.sciagnij.pl/programy/p/Windows-Programowanie-Bazy_danych-Navicat_for_MySQL/74

 

KROK 2

Po zalogowaniu się do maszyny i pobraniu programu włączamy nasz serwer

komendą ./start i włączamy nasze porty. Jeżeli nie macie

jeszcze zainstalowanego Navicata to zróbcie to teraz :)

 

KROK 3

Uruchamiamy naszego Navicata, jeżeli wyświetli się komunikat

dotyczący wersji pełnej i testowej klikamy Trial.

Następnie klikamy Connection i MySQL jak na zdjęciu niżej

1290843147-U224338.png

Potem wyświetli się nam takie okno jak na poniższym zdjęciu

1290843425-U224338.png

Wypełniamy je wg. wzoru podanego niżej :

Connection Name : Nazwa serwera np. KoxMt2
Host name/IP Addres : Swoje ip z hamachi z końcówką .100
Port : Zostaje czyli 3306
User name : root (w standardowych plikach - można to zmienić na swoje)
Password : 123456 (również można zmienić)

Wszystko zrobiliśmy poprawnie, klikamy ok

następnie klikamy dwa razy LPM (lewy przycisk myszy) na nazwe naszego połączenia i jesteśmy zalogowani do naszej bazy danych.

Pamiętajcie, po każdym np. wgraniu handlarzy do bazy trzeba zresetować serwer.

Pozdrawiam, BloodSmokers

Jeżeli komuś się nie przyda i nie podoba proszę nie dawać minusów :)

//gif w sygnie

F.

 

RZAL :<

Do u wanna fight with me?

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

mi tam podoba sie poradnik masz +

 

ale jedno pytanie jak moge sie podlaczyc do kolegi??

<span style='font-size: 24px;'><span style='font-family: Comic Sans MS'><span class='bbc_underline'><em class='bbc'><strong class='bbc'><span style='color: #0000FF'>Jebnij + to nic wielkiego</span></strong></em></span></span></span>

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

mi tam podoba sie poradnik masz +

 

ale jedno pytanie jak moge sie podlaczyc do kolegi??

Kolega musi oblokować port 3306.

 

A co do tematu to było tyle razy, że szok. o.O

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Ja tego nie chce ale za prace powinnes dostac nagrode :) + dla ciebie ;)

Masz jakis problem z metin2 ? Napisz do mnie a dostaniesz odpowiedz :)

 

 

Kontakt GG :36699846

 

 

 

Dawajcie +  :D  :D  nie - )))

 

 

 

 

 

Pomogłem ? To daj tego 063ahg3oaksooi5kteoq.jpg To ci nie zaszkodzi i stracisz tylko 2 sek swojego życia :D

 

 

8qha1ewofhh672jfwnq5.jpg

 

cd697829292848f98e23859d292885d0.0.gif

Opublikowano

a moze powiesz mi jak poprawnie wpisac root? żall!! ostatnio dajecie tuty jak zmienic lvl w quest'cie, jeszcze niedawno perły (zlote,czarne,fioletowe,rozowe itd) a dzisiaj jak sie połączyc z mysql - ŻENADA

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam :). Robiłem wszystko zgodnie z tym filmikiem

:). Do czasu szło mi dobrze i wszystko było tak jak pokazane na filmiku. Niestety do czasu.... Gdy nadszedł czas Navicata po wpisaniu wszystkich niezbędnych danych i następnie pod czas próby łączenia wyskoczył taki błąd: http://imageshack.us...64/errorqs.png/

 

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc :) ?

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Ja was ludzie nie rozumiem.Navicatem co najwyżej możesz dodać gm'a.item albo zmienić coś w mob_proto czy item_proto(Tak wiem jest wiecej opcji ale to banał). Gdzie jest zalogowanie do sftp ? Gdzie jest Putty ?

Dodaj programy do logowania z bazą danych:

-Fille Zilla

-Win SCP Jesli znacie inne to piszcie.

Logowanie do putty:

-Putty -,-

nanicz.png


  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Skorzystalem like leci

Skorzystalem like leci

Proszę was nie odkopujcie tematu, szkoda robić syf na forum, jeżeli coś potrzeba piszcie na pw.

//gif w sygnie

F.

 

RZAL :<

Do u wanna fight with me?

  • 1 rok później...
Opublikowano

Witam.

Mam problem, wyskakuję mi błąd coś tam pisze o moim ip z końcówką 100 wyżej jest ten problem ale nie rozumiem twojego rozwiązania wytłumaczysz to razniej?

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...