Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut] Czyszczenie Błędnego Loginu I Hasła


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

jak każdy zauważył w kliencie Metin2PL z 2010 roku jest taka funkcja, która po wpisaniu błędnych danych lub ich zaakceptowaniu wyczyszcza pola.

Bardzo estetycznie to wygląda i postanowiłem wam pokazać jak takie coś zrobić u siebie w kliencie 2007/2008/2009 roku gdzie tego oczywiście niema.

 

------------------------------------------------------------------------

WYPAKOWANIE ROOT Z KLIENTA METIN2

------------------------------------------------------------------------

 

Wypakowujemy root.eix i root.epk z głównego folderu z naszą grą. Do tego celu można użyć poradnika Merkona

http://www.mpcforum.pl/topic/193085-tutsprawny-paker-do-plikw-eix-i-epk-paker-do-mob-proto-i-item-proto/

 

 

 

------------------------------------------------------------------------

EDYCJA PLIKU LOGOWANIA NA SERWER

------------------------------------------------------------------------

 

 

No jak już udało nam się wypakować root to szukamy w nim pliku o nazwie intrologin.py.

Bowiem tam znajdują się informacje na temat logowania do serwer po stronie klienta. Otwieramy go edytorem tekstowym najlepiej "notepad ++" i szukamy frazy słownej:

def SetPasswordEditLineFocus

Owa fraza słowna powinna się pojawić tylko raz, zaraz na początku naszego pliku.

Cała magia leży tej zdeklarowanej funkcji jak na razie wygląda ona tak:

def SetPasswordEditLineFocus(self):
	if self.pwdEditLine != None:
		self.pwdEditLine.SetFocus()

Teraz edytujemy ją w ten sposób:

UWAGA!!

Proszę tego nie kopiować tylko przepisać gdyż tekst w code nie rozróżnia spacji od tabulatora

def SetPasswordEditLineFocus(self):

		if self.idEditLine != None: 
			self.idEditLine.SetText("")
			self.idEditLine.SetFocus() 

		if self.pwdEditLine != None: 
			self.pwdEditLine.SetText("")

 

 

 

------------------------------------------------------------------------

OMÓWIENIE DZIAŁANIA FUNKCJI

------------------------------------------------------------------------

 

Omówienie jest bardzo proste polega to na tym...

Jeżeli linijka od wprowadzania ID nie jest pusta to..

Wyczyść pola wprowadzanego ID i sprawdź czy istnieje dane ID na serwerze.

Tak samo wygląda to z hasłem... Sama funkcja która czyści nam nasze ID i Hasło to:

self.idEditLine.SetText("") oraz self.pwdEditLine.SetText("")

Można to edytować też w ten sposób, że nie będzie czyścić tylko dopisywać np.

self.idEditLine.SetText("Login") i self.pwdEditLine.SetText("Password")

Wiadomo w linii hasła będą gwiazdki bo jest zakrywane w ramach bezpieczeństwa, jeden ze standardów.

 

 

 

------------------------------------------------------------------------

WTÓRNE PAKOWANIE PLIKÓW ROOT

------------------------------------------------------------------------

 

Oczywiście znowu można tutaj się posłużyć poradnikiem Merkona i zapakować root do klienta.

Ewentualnie wszystkie pliki wrzucić w klienta ale wtedy usunąć root.eix i root.epk z pack.

http://www.mpcforum.pl/topic/193085-tutsprawny-paker-do-plikw-eix-i-epk-paker-do-mob-proto-i-item-proto/

 

 

 

------------------------------------------------------------------------

GOTOWY PLIK DLA LENIWYCH

------------------------------------------------------------------------

 

Można pobrać plik intrologin.py z tego linku, [POBIERZ] jest on już w pełni edytowany. Jeżeli moderator zażyczy sobie skana to zrobię, lecz myślę, że nie trzeba bo to plik tekstowy.

 

 

 

To będzie na tyle... =)

Poradnik By Bambus3k.

307681428489538142351.png

Metin2 Balmora Staff

Opublikowano

a o co tu chodzi? ;d

Justin Bieber: Pan bóg* powiedział, że jestem najlepszy.

Eminem: Ja nic nie mówiłem.

* - błąd zrobiony celowo. Bóg jest tylko jeden.

Opublikowano

Robi to niech zrobi i sie dowiem ;d

Justin Bieber: Pan bóg* powiedział, że jestem najlepszy.

Eminem: Ja nic nie mówiłem.

* - błąd zrobiony celowo. Bóg jest tylko jeden.

Opublikowano

@UP:

ale jak to usunac? (w metku PL), aby tak nie było?!

Justin Bieber: Pan bóg* powiedział, że jestem najlepszy.

Eminem: Ja nic nie mówiłem.

* - błąd zrobiony celowo. Bóg jest tylko jeden.

Opublikowano

leci +

bardzo estetyczne i przydatne jak dla mnie ;)

211c73cd6486beb.gif

Minecraft

odkrywcai.pngwolftamer.png

Odkrywca

Wolfer:Lubie pieski:P

Jeżeli jesteś człowiek to kliknij na obrazek:

baner6.gif

Opublikowano

To jest coś w stylu "auto zapamietywania passow" jak na modzie ? :D Ze wchodzisz do clienta i nie musisz wpisywac passow tylko sa te ktore ostatnio wpisywales ? :D Jak tak to fajnee :D Chetnie sobie to dodam ^^ + :D

gaaran.gif

Master of Client modding

^^

 

						 "Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."

Stanisław Lem

Opublikowano

Nie. Jak wpiszesz passy i dasz Połącz to passy znikną.

Saying Java is good because it works on all operating systems is like saying anal sex is good because it works on all genders.

Opublikowano

A mi coś niedziała ;P Jak wpisuje wszystko to co podales i wyskakuje mi blad taki jak ma sie spatchowanego metka ;( Ściągnełem też gotowca i dalej to samo ...

Opublikowano

@edytowałem temat gdyż wcześniej nie dodałem pewnego odstępu i cały plik nie chciał funkcjonować. Jeżeli komuś nie działało można teraz pobrać lub samemu przepisać. =)

307681428489538142351.png

Metin2 Balmora Staff

  • 1 miesiąc temu...
Gość Mcncc.com
Opublikowano

A mi coś niedziała ;P Jak wpisuje wszystko to co podales i wyskakuje mi blad taki jak ma sie spatchowanego metka ;( Ściągnełem też gotowca i dalej to samo ...

Mówisz o 2010r. ?

Bo na 2008r. jest normalnie.

Spróbuj jeszcze raz ręcznie

Opublikowano

dla mnie nie przydatne

ale dam + jak kazdy

 

;Script by ziuto
;Source-code Autoit v3
$User = InputBox("Twoj nick", "Podaj swoj nick", "tu go wpisz")
If $User = "ziuto" Then
$gui = GUICreate("User " & $User, 175, 100, -1, -1, 0x00080000)
$button_lubie_cie = GUICtrlCreateButton("Sam sie lubie", 50, 10)
$button_dam_ci_5_gwiazdek = GUICtrlCreateButton("Dam sobie 5 gwiazdek", 30, 40)
ElseIf $User <> "ziuto" Then
MsgBox(0, "Powitanie", "Siema " & $User)
$gui = GUICreate("User " & $User, 175, 100, -1, -1, 0x00080000)
$button_lubie_cie = GUICtrlCreateButton("Lubie cie ziuto", 47, 10)
$button_dam_ci_5_gwiazdek = GUICtrlCreateButton("Dam ci 5 gwiazdek ziuto", 25, 40)
EndIf
GUISetState(@SW_SHOW, $gui)
While $User = "ziuto"
$msg = GUIGetMsg()
Select
Case $msg = -3
ExitLoop
Case $msg = $button_lubie_cie
MsgBox(0, "Lubie sie", "Sam sie lubie :o")
Case $msg = $button_dam_ci_5_gwiazdek
MsgBox(0, "Dam sobie 5 gwiadek", "Ze bym to ja mogl sam sobie dac")
EndSelect
WEnd
While $User <> "ziuto"
$msg = GUIGetMsg()
Select
Case $msg = -3
ExitLoop
Case $msg = $button_lubie_cie
MsgBox(0, "Lubie cie", "A za co ?")
InputBox("A za co ?", "Za co mnie lubisz ?", "???")
MsgBox(0, "Za to", "Aha" & @CRLF & "Dobrze to wiedziec xD" & @CRLF & "Nq")
ShellExecute("http://www.mpcforum.pl/")
ExitLoop
Case $msg = $button_dam_ci_5_gwiazdek
ShellExecute("http://www.mpcforum.pl/user/259390-ziuto/")
EndSelect
WEnd


Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...