Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Jak Dodać Zupełnie Nową Zbroje Na Serwer


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich w tym tutku pokarze wam jak dodać zupełnie nową zbroje na serwer.

A więc tak:

 

1.Musicie ściągnąć programy potrzebne do tego.

*File_Archiver_S-Metin2.pl(potrzebny do rozpakowania plików)

 

http://www.speedyshare.com/files/21275888/File_Archiver_S-Metin2.pl.rar

HASŁO DO PLIKU TO www.s-metin2.pl

 

*Oraz file Archiwer do Item_proto

http://www.speedyshare.com/files/25052642/ITEM_PROTO.rar

 

2.Mieć ikonke i texture do nowej zbroi (dam wam na brązowego hwanga)

http://www.speedyshare.com/files/25052594/GRAFIKA.rar

 

3.Rozpakowujecie plik File_Archiver_S-Metin2.pl i jego zawartość dajecie do C:\D&S\Urzytkownik na jakim teraz jesteście np.:

C:\Documents and Settings\Jasiu

 

4.Otwieracie plik RootExtrack za pomocą Notatnika

47758616733040271372.jpg

W zaznaczonym miejscu wpisujecie ścieszkę do metin2 z dopiskiem /pack/pc np.:

D:\metin2-na-moj-priv\pack\pc

 

5.Zapisujecie to i przerzucacie na ikonke m2.exe

czekacie hwilkę aż pojawi sie napis

Press any key to continue.

i klikacie wtedy Enter

Wchodzicie w

...\Source\Ymir work\pc\warrior

i tu wrzucacie plik warrior_king02.dds

Wychodzicie do D&S\urzytkownik

otwieracie plik RootPackGen notatnikem zjeżdżacie na sam duł i dodajecie linijkę

<File archivedPath="d:/ymir work/pc/warrior/warrior_king02.dds" type="1"><![CDATA[source\ymir work\pc\warrior\warrior_king02.dds]]></File>

 

6.Zapisujecie, z folderu pack w metin2 (którego przerabiacie) usuwacie pliki PC i "rzucacie" rootPackGen na m2

Znów czekacie do napisu Press any key to continue

 

7.I teraz są 2 możliwości albo nowe pliki pc da do folderu pack albo do D&S/urzytkownik jak da do tego 2 to wrzucacie je do pack'u

 

8.teraz rozpakowujecie plik icon (robicie tak samo jak w punkcie 4i5 tylko zamiast /pack/pc piszecie /pack/icon)

 

9.Gdy się rozpakuje Wchodzicie do Source\icon\item i wrzucacie tu plik 6660.tga

 

10.Wychodzicie do D&S\urzytkownik, znów otwieracie RootPackGen notatnikiem i na sam duł wklejacie linijke

<File archivedPath="icon/item/6660.tga" type="1"><![CDATA[source\icon\item\6660.tga]]></File>

 

11.Zapisujecie i RootPackGen rzucacie na m2.(Gdy się spakuje naciskacie Enter)

 

12.Nazwę pliku m2 zmieniacie na mt2 (morze być karzda inna byle nie m2)

 

13.teraz rozpakowujecie plik locale_pl

 

14.Zawartość ITEM_PROTO wrzucacie tam gdzie mieliście pliki m2

 

15.Wchodzicie w ...Source\locale\pl i kopjujecie go i wklejacie tam gdzie maci pliki m2 (czyli do D&S\urzytkownik)

 

16.Plik Rozpakowanie przerzucacie na m2

 

15.Gdy się rozpakuje wchodzicie w plik item_proto_dump, zjerzdżacie na sam duł i wklecacie linijkę:

<Item vnum="6660" hashName="Čć˝Ĺö°©+9" name="Brązowy Hwang" type="2" subtype="0" weight="0" size="2" antiflag="312" flag="1" wearflag="1" immuneflag="0" gold="120000" buy_price="515000" limittype0="1" limitvalue0="70" limittype1="0" limitvalue1="0" applytype0="8" applyvalue0="4294967290" applytype1="37" applyvalue1="20" applytype2="0" applyvalue2="0" value0="0" value1="90" value2="0" value3="60" value4="0" value5="27" socket0="0" socket1="0" socket2="0" socket3="0" socket4="0" socket5="0" refine_vnum="11409" refine_set="0" magic_pct="15" specular="100" socket_pct="3" />

nazwę "Brązowy Hwang" Można zmienić, ale szczegulnie ważne jest value3 nie zmieniajcie jego wartości!!

 

17.Zapisujecie i ikonke zapakowanie dajecie na ikonke m2

 

18.gdy się spakuje plik item_proto_new kopjujecie i wklejacie w Source\locale\pl stare item proto usuwacie, a item_proto_new zmieniacie na item_proto

 

19.Otwieracie plik item_list notatnikiem zjeżdżacie na sam duł i wklejacie linijkę

6660	ARMOR	icon/item/6660.tga

 

20.folder locale kopjujecie i wklejacie do folderu z metiniem2(którego przerabiacie) Z pack'u usuwacie pliki locale_pl

 

21.Teraz rozpakowujecie root czyli zamiast /pack/locale_pl wpisujecie /pack/root

 

22.Gdy się rozpakuje wchodzicie w Source\ i otwieracie plik warrior_w

Group ShapeData26
{
	SpecialPath			"d:/ymir Work/pc/warrior/"

	ShapeIndex		24
	Model			"warrior_lord.GR2"	
	SourceSkin			"warrior_king01.dds"
	TargetSkin			"warrior_king02.dds"
}

Szukacie takiej linijki (bedzie ona gdzieś na końcu) i modyfikujecie ją na to:

{
	SpecialPath			"d:/ymir Work/pc/warrior/"

	ShapeIndex			60	
	Model			"warrior_lord.GR2"	
	SourceSkin			"warrior_king01.dds"
	TargetSkin			"warrior_king02.dds"
}

gdy będziecie dodawać jeszcze jedną zbroje nie modyfikujecie ostatniego tylko je kopiujecie i wklejacie pod tym

szczególnie ważne jest to

ShapeIndex			60

Jeśli pamiętacie w item_proto jak dodawaliśmy w value3 też było 60

 

Tak samo robicie w warrior_m

 

23.pakujecie root

 

24.i nowe root przerzucacie do folderu pack

 

25.Wchodzicie w navicat łączycie się z bazą danych i jedziecie tak:

player->item proto

dodajecie tam taką linijkę

6660	Brązowy Hwang +0             	Brązowy Hwang +0	2	0	0	2	312	1	1		120000	515000	11971	501	0	15	1	70	0	0	8	-6	37	20	0	0	0	90	0	60	0	27	-1	-1	-1	-1	-1	-1	100	3	0

Zapisujecie i w maszynie piszecie reboot

 

26.GM'em piszecie /item 6660

Zakładacie i cieszycie się nową zbroją !! Enjoy!!!!

17807037101137448163.jpg

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...