Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Inne]Ułatwiamy Sobie Pracę Z Freebsd


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dla tych, którzy znają się na FreeBSD na pewno nie jest to żadna nowość, ale ci, którzy dopiero zaczynają zabawę z własnym privem zapewne nie chcą cały czas wpisywać niektórych poleceń, takich jak np.:

 

To jest ukryta treść, proszę

Lepiej by było wpisywać tylko jedno słowo, prawda?

 

1. W katalogu root tworzysz plik o nazwie łatwej do częstego wpisywania :)

2. Nadajesz mu odpowiednie prawa (powinien już mieć, ale lepiej sprawdzić).

3. Wpisujesz w nim:

 

To jest ukryta treść, proszę

4. Teraz zamiast wpisywać

 

To jest ukryta treść, proszę

można wpisywać tak (oczywiście musisz znajdować się w katalogu roota)

 

To jest ukryta treść, proszę

bo ja nazwałem swój plik restart

 

5. Możesz tworzyć więcej takich plików np. do kompilacji questów:

To jest ukryta treść, proszę

Mi to zdecydowanie ułatwia życie, więc się tym dzielę z innymi :D

Opublikowano

Dzięki ,bardzo przydatne :D+>>

Nick Metin:Qrs/Battlefield Heros:EVEG                                                                              GoLGis : )


1699886561.png

Opublikowano

@3xUP

Sorki za brak prefisku, ale myślałem że jak ustawie z rozwijanej listy to już nie będzie konieczny, będę pamiętał na przyszłość :)

 

@UP

Taa, zarejestrowany wczoraj, na pewno wie najlepiej co było, a co nie. Może by tak link?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

@UP

Dzięki, myślałem, że nikt tu już nie zaglądnie ;)

 

@2xUP

Masz za to + ale czasem musisz tylko "refreszować" bez uruchamiania serwa, więc nie ładowałem dwóch rzeczy do jednego pliku, to jest tylko przykład.

Opublikowano

zamiast recznie robic to komenda

cd

ee restart

 

 

i tak wpisujesz zawartosc potem zapisujesz i chmody chmod -R 777 restart

sygnaturaq.png
Opublikowano

Większość osób na tym forum nie zna znaczenia podstawowych komend linuksa, tylko wpisuje je, bo "tak było w poradniku", więc nie zmuszaj ich do korzystania z linuksowego edytora tekstu :)

Ale mogę ci dać + ee też warto znać.

Opublikowano

dodaję prefix. nie rób więcej takich błędów.

 

Dodaje prefix, następnym razem masz o nim pamiętać. 

 

Jesteście genialni, proszę o trzeci prefix :D

 

@UP

Rozbij to na kawałki i wytłumacz dokładnie, to dostaniesz swoje ulubione znaczki na MPC ;)

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

mój malutki skrypcik na CHMOD folderu mysql, przydatne przy backupie plików :)

 

To jest ukryta treść, proszę

 

polecam nazwać go chmod_mysql

 

i zapisać, po tym nadać mu CHMODA :)

 

To jest ukryta treść, proszę

 

jeżeli coś pomyliłem proszę mnie poprawić :P

 

temat trochę stary, lecz myślę, że mój skrypcik się przyda :)

 

chmoda robimy wpisując :

 

To jest ukryta treść, proszę

 

:)

963711463719651277415.png

|<|®Krzysztofa®|>|




Opublikowano

Widzę, że robicie z mojego tematu zbiorowisko skryptów (i dobrze ;))

 

@UP

Po co ci chmod 777 do samego skryptu, wystarczy, żeby tylko root mógł go uruchamiać.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...