Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Jak Ograniczyć Ilość ItemóW Na Serwie?


olokos1

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dobrze zrozumiałem, że chodzi Ci o to, że tylko jedna osoba może mieć złodzieja, a reszta nie? Jak tak, to po prostu edytuj drop, żeby złodzieje w ogóle nie dropiły i daj tylko tej osobie, która ma mieć tego złodzieja, jak o coś innego to nie wiem. :D

1280314365-U1.png

Opublikowano

No to nic nie zrobisz. Nie wiem jak można zrobić, żeby na serwie był tylko 1 item, a skoro jest trzech gm'ów, to sobie mogą na niego komendę wpisać :x

1280314365-U1.png

Opublikowano

Możesz zrobić questa, który po wejściu na serwer, wylogowaniu się itd. będzie zabierał daną broń każdemu oprócz Ciebie. Masz przykładzik:

 

quest only_4_u begin
   state start begin
       when login or logout with pc.get_name() != "Twojnick" begin
          if pc.count_item(iditemu) > 0 then
              pc.remove_item(iditemu)
          end
       end
   end
end

Opublikowano

Gracjan dostałbyś + ale mam już limit xD na razie 5* ;) dzięki :) ale jeszcze powiedz mi jak go wgrać? :D

@EDIT

drugie 5* i + poszedł ;)

Opublikowano

no i dupa tamten się dowiedział o id itemka...

 

quest Miecz_smoka_only_4_u begin

state start begin

when login or logout with pc.get_name() != "olokos" begin

if pc.count_item(329) > 0 then

pc.remove_item(329)

end

end

end

end

 

Coś źle jest w tym queście?...

bo nie zabrało mu itemka..

Tzn zabrało ale cały czas sobie wpisze komende...

i znowu ma..

Jak zmienie id itema to go nie widzę..

Może jest tut jak zmienić id?..

Opublikowano

Wejdź do navicata znajdź id np. <złodzieja> i w pierszej kolumnie to jest id ja dam przykład tego złodzieja ! i powinno pisać w pierszej tabeli 3159 to zmień na np. id 1241415161 i zapisz i zrestartuj serwer i nie podawaj tego id nikomu to nikt nie będzie miał złodzieja

 

 

 

 

Liczę na +

Zajmuję się tworzenie mojego serwera do gry metin2 poszukuję kilku gmów zrobie forum i dam link ale forum , żeby pisać podania na GM nie spamcie mi na PW

 

 

 

 

 

proszę o add.png

 

 

nowyobrazbitmapowywindoq.png

Opublikowano

Liczyć to możesz na kopa w dupę, jak wbijesz do Navicata otwórz zakładkę player, potem wejdź do item_proto - cała pierwsza kolumna to ID itemów. Zmień id np. 229 na 73176. Jeżeli Twojego itemu nie będzie na pierwszej stronie to w prawym dolnym rogu Navi. masz "1 2 3 4" - tam poszukaj i zmień. Reboot serwera i daj sobie ten itemek po ID :)

Opublikowano

quest zabierz_itema begin
state start begin
when login or kill begin
if pc.get_name() == "TwójNick" then
return
end
if pc.count_item(Zlodziej_Dusz) > 0 then
pc.remove_item(Zlodziej_Dusz, 1)
end
end
end
end

 

 

Wszystko na ten temat...

307681428489538142351.png

Metin2 Balmora Staff

Opublikowano

Liczyć to możesz na kopa w dupę, jak wbijesz do Navicata otwórz zakładkę player, potem wejdź do item_proto - cała pierwsza kolumna to ID itemów. Zmień id np. 229 na 73176. Jeżeli Twojego itemu nie będzie na pierwszej stronie to w prawym dolnym rogu Navi. masz "1 2 3 4" - tam poszukaj i zmień. Reboot serwera i daj sobie ten itemek po ID :)

 

 

To do mnie było o tym kopie bo jesli tak to ja to samo napisałem co ty to czego dusza pragnie !?

Zajmuję się tworzenie mojego serwera do gry metin2 poszukuję kilku gmów zrobie forum i dam link ale forum , żeby pisać podania na GM nie spamcie mi na PW

 

 

 

 

 

proszę o add.png

 

 

nowyobrazbitmapowywindoq.png

Opublikowano

quest zabierz_itema begin
state start begin
when login or kill begin
if pc.get_name() == "TwójNick" then
return
end
if pc.count_item(Zlodziej_Dusz) > 0 then
pc.remove_item(Zlodziej_Dusz, 1)
end
end
end
end

 

 

Wszystko na ten temat...

a jeśli chodzi mi o miecz smoka który ma id 329?

To mam wpisać miecz_smoka?..

to są chyba niemieckie bronie to nie da rady tak :(

czy mam wpisać po prostu to samo co mam w navicacie w GBcośtam

które mówi jak się nazywa itemek po upuszczeniu np na ziemię?..

Opublikowano

@up...

Tak wpisz tam Arbait Macht Frai, no kurde wiadomo, że ID!

 

quest zabierz_itema begin
state start begin
when login or kill begin
if pc.get_name() == "TwójNick" then
return
end
local count = pc.count_item(329)
if pc.count_item(329) > 0 then
pc.remove_item(329, count)
end
end
end
end

307681428489538142351.png

Metin2 Balmora Staff

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...