Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut][Gimp] Neonowy Napis Do Sygny Lub Czegokolwiek.... Więcej W Środku ; )


GreatXp

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

 

W tym tutku opisze wam jak zrobić neonowy napis lub kredowy albo z efektem 3d .... ; ) tak jak neonowy napis w mojej sygnie ( wiem nie jest szałowy ale cóż to mój pierwszy tut na mpc :] )

 

Step 1.

- Tworzymy nowy obraz o wymiarach 600x200 albo jak chcecie.

-Z paska narzędzi gimpa wybieramy opcje nowego tekstu < dla nie kumatych to to duże A >

 

 

Step 2.

-Zaznaczamy na naszym polu rozmiar tekstu zależey od Cb i piszemy jakis tekst np. Neon

-Następnie prawym przyciskiem myszy wybieramy warstwa>przezroczystość>kanał alfa na zaznaczenie

 

 

Step 3.

-Pędzlem z paska narzedzi gimp malujemy połowe tekstu kolorem jakim chcecie oczywiście nie takim samym kolorem co tekst ^^

-Następnie prawym przyciskiem myszy wybieramy zaznaczenie>nic

 

 

Step 4.

-Wybieramy opcje filtry>alfa na logo i wybieramy efekt np neon i wybieramy :

-rozmiar efektu jaki chcesz

-kolor tła czarny np

-kolor poświaty jaki chcesz i klikamy OK a efekt ? :

 

 

 

1287753972-U263311.jpg

 

 

 

OCZYWIŚCIE NAPIS MOŻECIE UROZMAICIĆ ROŻNĄ CZCIONKĄ KOLOREM I WIELKOŚCIĄ JA TO ROBIŁEM NA SZYBKO : )

 

 

1 tut na mpc : ) jeżeli pomogłem lub poprostu docenisz to, że udzielam sie i daje coś od siebie dla forum możesz postawić skromnego +

 

 

 

A i czemu tylko 1 ss końcowy??

A dlatego że tut jest juz dla bardziej obcykanych ; ))

 

Miłego gimpowania i pozdroo ... ; ))

to tyle

 

1K odwiedzin

^^ ale podnieta ;d

 

150 postów i Beginner ^_^

Postawienie mi + oznacza to, że doceniasz moją pomoc co mnie motywuje do lepszej pracy na forum ; ).

Opublikowano

@up dziekuje ; )

1K odwiedzin

^^ ale podnieta ;d

 

150 postów i Beginner ^_^

Postawienie mi + oznacza to, że doceniasz moją pomoc co mnie motywuje do lepszej pracy na forum ; ).

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

Przepraszam, ale nie zrozumiałem TuT'ka. Zrobiłem go mniej więcej tak jak jest napisane a :

- Mam szary obszar roboczy..

- Zaznaczenie>nic nie pojąłem . :(

Ale i tak masz +

Life is like a dream ..

She likes to change into a nightmare.

But sometimes is like a beautiful dream.

There are good days and bad days.

To have good days, and they must be bad.

Sometimes the man does not even realize,

what did he do ..

But when you already guess, is already far too late ..

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...