Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie/Prośba]Czy Da Radę Ułożyć Taki Quest?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

ostatnio wpadłem na pomysł, aby urozmaicić sobie własny serwer

i wymyśliłem całkiem ciekawy pomysł tylko nie wiem czy realny otóż polega on na tym że:

Po kliknięciu na danego npc (np od tego questu mógłby być niepokażny pieszy) pojawiłaby się opcja "wpłata na event"

po wbraniu tego gracz ustala ile yang chce wpłacić i daje ok

kase się odejmuje, a u NPC wyskakuje komunikat o aktualnym stanie Yang jakie przechowuje

Przykład:

Gracz A wpłaca 500k i widzi kwotę 500k

Gracz B wpłaca 1kk i widzi kwotę 1,5kk

Gracz C wpłaca 500k i widzi kwotę 2kk

 

i załużmy, że na Event potrzeba 100kk

Więc po uzbieraniu tych 100kk Event uruchomiłby się automatycznie komunikując o tym graczy

Po uruchomieniu Eventu, te 100kk u NPC zeruje się i trzeba by było dalej uzbierać 100kk na kolejny Eveny

i tak w kółko

 

Co o tym myślicie??

Da rade zrobić taki quest??

Jeśli tak to czy jest ktos taki kto mógłby się tym zająć, ponieważ ja nie znam sie na pisaniu questów (nie napisałem ani 1 questa)

Z góry dziekuję za wszelką pomoc i oceny.

Opublikowano (edytowane)

Jasne że da, nawet pokazałem to w pewnym filmiku. Tutaj :

 

http://www.youtube.com/watch?v=WfDJsxN3S9c

 

NPC Złota Żaba

 

 

Czas 2:12

Edytowane przez WoJjTeK

Saying Java is good because it works on all operating systems is like saying anal sex is good because it works on all genders.

Opublikowano

a dałbyś radę napisać ten quest co ja chcę??

żeby event automatycznie się aktywował??

i aby były oddzielne "liczniki kasy" dla królestw

Opublikowano

Ten quest działa na takiej zasadzie. Przecież później sprawdziłem skarbce królestw i było Shinsoo 1kk Chujno 0 i Jinno 0. :) A aktywacja eventu to też nie problem :)

Saying Java is good because it works on all operating systems is like saying anal sex is good because it works on all genders.

Opublikowano

Ten quest działa na takiej zasadzie. Przecież później sprawdziłem skarbce królestw i było Shinsoo 1kk Chujno 0 i Jinno 0. :) A aktywacja eventu to też nie problem :)

 

Jemu chodzi o to czy napiszesz mu ten quest :-) tylko z jego wymogami.

 

Edit: Wojtek no no ładny GP :D

Nie wiem jak ty to wszystko zrobiłeś, ale człowieku, Swietna robota :)

Opublikowano

GP jest stary.

 

Pytał się czy da się, odpowiedziałem że się da, ale questa pisał nie będe ^^

Saying Java is good because it works on all operating systems is like saying anal sex is good because it works on all genders.

Opublikowano

Raczej nikt nie napisze, za dużo zabawy z tym :|

Ale można zawsze liczyć, że ktoś podpowie jak ewentualnie możesz to zrobić sam.

Ja się na pisaniu questów nie znam, także niestety Ci nie pomogę :(

Opublikowano

no jak pisałem wyżej wcale nie znam się na questach

nigdy nie napisałem ani jednego questa więc to co mi podałeś to czarna magia jak dla mnie xD

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...