Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Jak Wyrwać Tą Warto


kokosz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

 

Głowie się i troję, próbuję złapać tą wartość:

1286918040-U1.png

 

Chodzi o wartość tego dymka, który się pojawia pod kursorem myszy jak na niego najedziemy.

 

Pozdr.

Opublikowano

nie mam skypa

po mojemu czytanie tego to:

#NoTrayIcon
#include <GuiToolBar.au3>
$hToolbar = ControlGetHandle("[Class:Shell_TrayWnd]", "", "[Class:ToolbarWindow32;Instance:1]")
$iButCount = _GUICtrlToolbar_ButtonCount($hToolbar)

MsgBox(0, "ile jest ikon w tray?", $iButCount)

For $i = 0 To $iButCount - 1
MsgBox(0, "tresc komunikatu", _GUICtrlToolbar_GetButtonText($hToolbar, $i))
Next

Opublikowano

nie mam skypa

po mojemu czytanie tego to:

#NoTrayIcon
#include <GuiToolBar.au3>
$hToolbar = ControlGetHandle("[Class:Shell_TrayWnd]", "", "[Class:ToolbarWindow32;Instance:1]")
$iButCount = _GUICtrlToolbar_ButtonCount($hToolbar)

MsgBox(0, "ile jest ikon w tray?", $iButCount)

For $i = 0 To $iButCount - 1
MsgBox(0, "tresc komunikatu", _GUICtrlToolbar_GetButtonText($hToolbar, $i))
Next

 

Nie, chodzi mi o to okienko żółte. Wyświetla się ono po najechaniu kursorem myszki na niektóre obiekty. Np nad obrazki w przeglądarkach internetowych ( "alt" )

Opublikowano

to okienko to tooltip mu chodzi o czytanie tylko wartosci z niego a nie jakie programy sa uruchomione obok zegarka:D

 

 

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&langpair=en|pl&u=http://www.autoitscript.com/forum/index.php%3Fshowtopic%3D114949

moze to ci sie przyda

Do
$wiek+=1
Until ŻycieGetMsg() = -3

zbieram +

Opublikowano

nie jestem wróżbita

 

#include <GUIConstantsEx.au3>
$lastList = ''
GUICreate("tooltip tresc", 410, 285)
$edit = GUICtrlCreateEdit("", 10, 10, 380, 260)
GUISetState(@SW_SHOW)

While 1
$msg = GUIGetMsg()
Switch $msg
	Case $GUI_EVENT_CLOSE
		Exit
EndSwitch

$List = ''
$wl = WinList("[class:tooltips_class32]");get all the tooltips

For $n = 1 To $wl[0][0]
	If BitAND(WinGetState($wl[$n][1]), 2) Then;if visible
		$List &= WinGetTitle($wl[$n][1]) & '; '; read the title, which for a tooltip is the text
	EndIf
Next
If $List <> $lastList And $List <> '' And $List <> '; ' Then
	ConsoleWrite($List & @CRLF)
	GUICtrlSetData($edit, $List & @CRLF & GUICtrlRead($edit))
	$lastList = $List
EndIf
Sleep(20)
WEnd

Opublikowano

nie jestem wróżbita

 

 

dziób tukana

 

Jesteś genialny ;D Na prawdę rozwiązuje to cały szereg moich problemów, nad którymi się głowię od paru tygodni!

Dziękuję raz jeszcze. Jeśli mogę się jakoś odwdzięczyć to pisz!

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...