Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Problem]Błąd Podczas Łączenia Z Serwerem


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

 

Mam problem , otóż założyłem serwer na tych 1 plikach z mpc , czyli te longju . Wszystko ładnie śmiga , ja mogę się połączyć , grać ,FTP , MySQL działa .

 

Problem polega na tym że koledzy nie mogą się połączyć z moim serwerem , wyskakuje im błąd podczas łączenia .... .

 

Dodam że miałem kiedyś serwer na tych plikach i wszystko działało jak należy (wtedy miałem modem)

 

Specyfikacja

 

Windows XP SP3

 

4GB RAM

 

C2D @ 2,6

 

Router Pentagram Cerberus P6331-4R

 

Domyślam się że chodzi tu o odblokowanie portów , ale nie wiem jakich

 

Z góry dziękuję za pomoc ;)

Opublikowano

1. Odpal serwer

 

2. Logujesz się w FreeBSD

login: root

hasło: mcncc.com

w Mcncc# wpisz sysinstall

 

3. Wejdz kolejno:

configure>networking>interfaces>de0

 

4. Wyskoczy Ci okienko kliknij "NO"

 

5. Wyskoczy kolejne też kliknij "NO"

 

6. W Netmask wpisz: 255.255.255.0 (Z tego co czytałem to masz router a na routerze musi tak być)

 

7. Kliknij OK i wyjdz z sysinstall

 

8. Potem wpisujesz /etc/rc.d/netif restart

Potem ./start i koledzy mogą grać ;)

ZAPORA MUSI BYĆ WYŁĄCZONA I MUSISZ MIEC DOBRZE SKONFIGUROWANE PORT MAP:)

Jak cos będzie nie jasne pisz to pomoge ;)

cavcav.png

Opublikowano

W port mapie nie chce się odblokować port 13004 . Świeci się przy nim czerwone kółko

 

@edit

 

Z tym portem rozwiązane . Były 2 takie same :)

Opublikowano

Portów mam dużo więcej :D Czy działa ? Jeszcze nie wiem bo jakoś kolegów nie ma :D

 

@edit

 

Teraz u siebie mam błąd :/

 

@edit2

 

Pffff.... Właściwie to nie miało prawa działać bo nie wpisałem ./start :D

 

teraz dziala

 

@edit 3

 

Koledzy nadal nie moga sie polaczyc

Opublikowano

Słuchaj przed chwilą znalazłem taki temat jak postawić serwer na rauterze. Nie wiem czy z niego korzystałeś ale ci go podeśle http://www.mpcforum.pl/topic/121878-tutjak-zrobic-serwer-na-routerze/!

 

 

 

 

 

P.S. Tam chyba jest troszke źle wpisane bo po wyjściu z sysinstall powinno sie wpisac /etc/rc.d/netif restart. Jeśli pomogłem to poprosze o +

33406.png

30285.gif

20149.gif

21571.jpg

33876.png

 

1298895268-U213730.png

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...