Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hmm mam pytanko, dopiero niedawno wzielem sie za programowanie w autoit, lecz jeżeli chcem by w tym samym czasie wykonywalo sie kilka funkcji naraz to w jaki sposób moge to zrobić?

 

bo np. mam

To jest ukryta treść, proszę

oraz

To jest ukryta treść, proszę

 

 

to musze pierw kliknąć w komunikat by mi się wyswietlił text

 

mam wiele podobnych funkcji i nie wiem co zrobić by w tym samym czasie sie one wykonywały...

Oddajcie minusy! :(

Opublikowano

mysle ze dobrze by bylo to wkleic w jednal petle i bedzie dzialalo wszystko:)

chyba ze nie to to chodzi

To jest ukryta treść, proszę

o to ci chodzi?

 

niestety nie , chodzi mi by i komunikat i dymek wyskoczyły w tej samej chwili

 

ale podaruje + za chęć pomocy :)

Oddajcie minusy! :(

Opublikowano

no cóż wyskoczy ale żeby zniklo po 2k ms to już nie zniknie, zniknie dopiero po naciśnięciu...

 

ale + bo chociaż 2 rzeczy sie wyswielają oraz że udzieliles odpowiedzi ;)

Oddajcie minusy! :(

Opublikowano

jackraymund, w tym przypadku tak, ale...

 

Po pierwsze, Autoit nie obsługuje multithreadingu jako takiego. Na oficjalnym forum jest kilka fajnych pomysłów jak to ograniczenie 'obejść'...

 

Jednym z nich jest _Timer_SetTimer:

 

To jest ukryta treść, proszę

 

Używając tego, ZAWSZE PAMIĘTAJ O TYM, ABY FUNKCJE WYWOŁYWAĆ __RZADKO__ ALBO W ICH 'WNĘTRZU' ZAWRZEĆ _Timer_KillTimer!!!

 

Inaczej skończy się resetem kompa, co miałam kilka razy okazję boleśnie doświadczyć :|

 

Ogólnie odradza się w ogóle korzystanie z Timer_SetTimer albo AdLibRegister do tworzenia funkcji 'blokujących', czyli m.in. zawierających MsgBox, ToolTip, Sleep itp.

 

Powinno to raczej służyć... eh, do innych rzeczy ;P

 

No ale skoro bardzo potrzebujesz... To radzę ostrożnie ;]

 

@EDIT:

Ale lepiej zastanów się nad innym rozwiązaniem...

Napisz czego dokładnie potrzebujesz? Po co ci te wyskakujące MsgBox'y?

Jeśli chcesz użytkownika na bieżąco o czymś informować, nie lepiej stworzyć osobne GUI do tego, albo chociaż SplashTextOn?

 

@DOWN:

A jednak :P

Ta sygnatura jest pusta.

Opublikowano

W AutoIt nie możesz kilku funkcji naraz robić, bo to nie jest język wielowątkowy :P

@EDIT:

4gg, fajny kod :) Nawet o tym nie wiedziałem :) Trzeba się będzie pobawić ;)

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...