Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut] Hostowanie Dedyków Z Modami, Oraz Fajne Mody


ERAGOS

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

W tym poradniku pokażę ci jak zhostować serwer do alteriwneta jak i do iwneta.

Do tej pory krążyły pogłoski ze do iwneta(mw2) nie będzie modów i dedyków ale jednak są (hihi)

Zaczynajmy!

Potrzebne progrmy, pliki, gry:

 

  • MW2_Liberation-Update 1.04-Pobierz-Skan
  • Oczywiście nasz ukochany mw2 lub alterIwnet
  • Dodatkowe Mody do mw2-Pobierz-Skan

1. Pobieramy wszystko i wypakowujemy do 1 folderu.

2. Sprawdzamy czy struktura folderów się zgadza:

-wchodzimy w mw2 liberation

-wchodzimy w folder mods

-i sprawdzamy czy jest tam duzo folderów

3. Jeżeli wszystko się zgadza to otwieramy plik "MW2_Liberation.exe" (Vista i 7 jako admin)

Powinno wam się otworzyć coś takiego:

beztytuunla.png

4. W miejscu mod loader naciskamy refresh.

5. Otwieramy listę (Mod loader) i wybieramy interesującego nas moda.

6. Sprawdzamy czy napewno mamy takie napisy:

  • Steam status: Online
  • Protection: Loaded
  • Game Status: Not Loaded
  • Loaded Dll's: 0

Jeżeli coś się nie zgadza nie idziemy dalej!!!(Grozi to banem!)

Jeżeli wszystko się zgadza i mamy owe napisy naciskamy Load Game w tym momęcie na secundę napis "Protection" zmieni się na czerwony, nie musicie się bać o bana dzieje się to dlatego że uruchamiamy grę podczas gry ten napis dalej jest "Loaded"

Gra działa normalnie.

Wyszukujemy jakiś tryb gry który nas interesuje, i używamy odpowiednich klawiszy do ustawienia gry.

Lista hotkey's:

  • F1-Pokazuje FPS i hosta po zmianie mapy
  • F2-Consola w grze(Alt+Esc)
  • F4-Ustawienia (tylko lobby) gry (mapa, czas, itp.)
  • F5-(lobby- Start Gry)(Gra-Unlimited ammo)

Po paru secundach od załadowania mapy dołączą do ciebie gracze.

I będzie załadowny mod :)

Mw2 Liberation jest UNDETECTED, dnia 12.09.10r na CoD MW2 1.2.208

 

AlterIwnet

1. Dowload:

2. Wypakowujemy wszystko do jednego folderu:

tut1c.png

3. Wycinamy pliki "7za.exe" i "compile_mods.bat"

4. Wchodzimy w folder "Mods"

5. Wybieramy interesujący nas mod(folder z modem) i wchodzimy w niego.

6. Wklejamy tam nasze wycięte pliki z pt 3.

7. Otwieramy "compile_mods.bat".

8. Wpisujemy nazwę jaką chcemy, pamiętajmy zeby niebył to bezmyślny ciąg znaków gdyż będzie nam to potrzebne w następnych pt.

9. Gdy zobaczymy takie napisy:

tut2y.png

To powinnien utwożyć się w folderze z modem plik o nazwie:

"ToCoPodaliścieWPt8.iwd" -Nazwa z pt. 8 z rozszeżeniem iwd.

W moim przypadku jest to "Tutorial.iwd"

10. Jeżeli juz mamy przygotowany plik .iwd możemy przejść dalej.

10a. Dla leniwych dodalem już w folderze "1inchamber" jeden plik .iwd z modem

(Na dzien dzisiejszy już alteriwnet dodał dodatkowy tryb one in the chamber więc nie jest to nam potrzebne chyba ze na steamie)

 

11. Wchodzimy w folder z alteriwnetem:

tut3h.png

12. Jeżeli nie mamy folderu mods to go tworzymy.

13. W folderze mods tworzymy foldery z nazwami naszych modów, pamiętajmy zeby niebył to bezmyślny ciąg znaków gdyż będzie nam to potrzebne w następnych pt.

14. Wklejamy do folderu Jeden podkreślam tylko jeden plik .iwd

15. Zamykamy Foldery i odpalamy alteriwneta.

16. Otwieramy konsolę i wpisujemy w niej:

"fs_game mods/NazwaFolderuZModem"

tut4a.png

17. Naciskamy Enter i wpisujemy "vid_restart", i znowu Enter

18. Gra się odpali ponownie nie zamykając konsoli.

19. Odpalamy serwer dedykowany lub private math(nie wszystkie mody działają na priva'ch) i mamy serwer z modem.

Na alterIwnecie autorzy postarali się o ładowanie modów bez żadnych Mod Loaderów albo mw2 Liberation, wystarczą nam mody oraz alteriwnet.

 

Za pare dni dodam film jako cały tutorial.

+ miło widziane ;)

Przepraszam za użycie czerwonego koloru, użyłem go ponieważ na czerwono jest napisane w mw2 liberation jeżeli bardzo złamałem regulamin proszę o edycjię.

Poradnik w 100% wykonany przezemnie! ;}

Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

Stanisław Lem

34528.jpg34297.png34059.png33983.png34082.gif[33679.jpg32956.gif34613.png

Opublikowano

Jeżeli grałeś w coda 4 to byś wiedział ;)

Dedyki- są to serwery dedykowane które mogą mieć jakieś nietypowe dla zwykłych serwerów rzeczy np. mody

Np. Rtd mod- na początku rundy każdemu losuje się liczba każda liczba ma inne zastosowanie np. dostajesz modele akimbo z unlimited ammo, albo javelina, albo Potrójne HP

A tak pyzatym to wujek Google nie gryzie ;)

 

 

Z Wikipedi:

Serwer dedykowany (wydzielony) - oddzielny komputer pełniący rolę serwera dla jednego, określonego usługobiorcy, oferowany przez firmy hostingowe. Na takim serwerze klient może instalować oprogramowanie oraz dowolnie konfigurować domyślnie zainstalowany i skonfigurowany system operacyjny. Taki typ serwerów wykupują głównie firmy oferujące usługi internetowe, np. poczta, serwery, strony www, radia internetowe, TV internetowe, czat i dowolne inne aplikacje, hosting.

W naszym przypadku on jest do mw2 ;)

Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

Stanisław Lem

34528.jpg34297.png34059.png33983.png34082.gif[33679.jpg32956.gif34613.png

Opublikowano

mi niedziala :/ ,chyba zrobilem wszystko jak napisales ,uruchomilem jako admin itp. daje screena

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/cf48865a446a4b4c.html

 

Czy może być to spowodowane tym ze mam nat "ograniczony" ?

Jeśli pomogłem licze na Lubie To

Opublikowano

Zadam głupie pytanie czy masz internet? xD

A teraz na serio:

komunikat:

"Nie można połączyć się z modułem mw2 liberation. Sprawdz internet i spróbuj ponownie."

Odpal steama też jako admin i mw2 tez jako admin.

I powiedz czy działa.

 

Nie to nie jest przez nat ponieważ ten program nie jest tylko do hosta ale też do konsoli.

Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

Stanisław Lem

34528.jpg34297.png34059.png33983.png34082.gif[33679.jpg32956.gif34613.png

Opublikowano

Mam Win 7 64-bit.

Odpalam jako administrator komputer:

Nic sie nie pokazuje, tylko w procesach jakis ciag cyferek np. 122133324.tmp (chyba taki był format). Jak odpalam w zgodności z Windows XP Service Pack 2 to wszystko pięknie, tylko pisze, że musze podać uprawnienia administratora..........

Jak pomożesz oczywiście +

50a8d03627325.png

| Edytor |

 

 

Opublikowano

Kurde wiesz co, mam wrażenie że nie jest to przeznaczone pod 64bit'y

Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

Stanisław Lem

34528.jpg34297.png34059.png33983.png34082.gif[33679.jpg32956.gif34613.png

Opublikowano

mi niedziala :/ ,chyba zrobilem wszystko jak napisales ,uruchomilem jako admin itp. daje screena

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/cf48865a446a4b4c.html

 

Czy może być to spowodowane tym ze mam nat "ograniczony" ?

to samo wywala :/

Sprobuj wylaczyc UAC.

 

 

Mam Win 7 64-bit.

Odpalam jako administrator komputer:

Nic sie nie pokazuje, tylko w procesach jakis ciag cyferek np. 122133324.tmp (chyba taki był format). Jak odpalam w zgodności z Windows XP Service Pack 2 to wszystko pięknie, tylko pisze, że musze podać uprawnienia administratora..........

Jak pomożesz oczywiście +

Sprobuj wylaczyc UAC.

 

Kurde wiesz co, mam wrażenie że nie jest to przeznaczone pod 64bit'y

Ja mam win7 64bit i mi smiga.

 

 

@ERAGOS

Dodaj moze linki do mw2 liberation 1.04.

 

 

Opublikowano

Mw2 Liberation zaktualizowane na v1.04

Spróbujcie z nową wersjią

Tym razem skan wykrył 1 wirusa, który jak wszyscy wiemy jest nie groźny TR/Dropper.Gen

Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

Stanisław Lem

34528.jpg34297.png34059.png33983.png34082.gif[33679.jpg32956.gif34613.png

Opublikowano

wylaczylem uac ,uruchomilem steam i program jako administrator i nadal to samo :(

 

Nie wiem czy to ma związek ale mam neostrade z liveboxem windows 7 32-bit

Jeśli pomogłem licze na Lubie To

Opublikowano

Z braku czasu wczoraj nie uzupełniłem na alteriwneta, Przepraszam :( Zaraz to uzupełnie.

Po uzupełnieniu proszę o podklejenie i dodanie tego tuta na listę hacków i tutów

Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

Stanisław Lem

34528.jpg34297.png34059.png33983.png34082.gif[33679.jpg32956.gif34613.png

Opublikowano

Ja mam 7 i mam 32 bitsy i działa normalnie, nawet z nodem32 i z zaporą.

Odpalam nawet nie w trybie windows xp i i tak chodzi.

Niewiem oco chodzi.

Spróbuj odpalić bez uaca, zapory, antywira, i innych programów np. Skype.

I odpal normalnie bez win xp.

Powiedz czy cos się zmieniło, jeżeli nie to odpal w trybie xp.

Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

Stanisław Lem

34528.jpg34297.png34059.png33983.png34082.gif[33679.jpg32956.gif34613.png

Opublikowano

Ja mam 7 i mam 32 bitsy i działa normalnie, nawet z nodem32 i z zaporą.

Odpalam nawet nie w trybie windows xp i i tak chodzi.

Niewiem oco chodzi.

Spróbuj odpalić bez uaca, zapory, antywira, i innych programów np. Skype.

I odpal normalnie bez win xp.

Powiedz czy cos się zmieniło, jeżeli nie to odpal w trybie xp.

 

Robię to od dobrych 15 min. i to samo. Jak odpalam w trybie zgodnym z xp, to musze podać uprawnienia admina..... (chociarz we wlasciwosciach sa zaznaczone........).

50a8d03627325.png

| Edytor |

 

 

Opublikowano

u mnie troche sie zmieniło , dzisiaj wlaczylem coda normalnie ,bez zadnych modow , kliknalem na ikone na pilpicie ,wczytywanie ,pierwsze menu w cod, nie zdazylem nic nacisnac i cos takiego : ...

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/aeada1a299012976.html

 

Z tego co czytalem w necie to ban ... czy powinienem przeniesc sie na alteriwnet ??

Jeśli pomogłem licze na Lubie To

Opublikowano

Zależy co się dzieje jak naciskasz ok i idziesz dalej.

Zobacz jeszcze w ustawieniach czy masz Status Vac: Zbanowany

Ale raczej musisz przejsc na Altera

Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

Stanisław Lem

34528.jpg34297.png34059.png33983.png34082.gif[33679.jpg32956.gif34613.png

Opublikowano

Czekam cały czas na porad. jak hostować i jak załadować mody na AlterIwnet .

PS:

Myślę, że wiele ludzi jest ciekawych , a nie wiedzą jak to zrobić??? B)

 

jestem trochę zielony w te mody , ale od czegoś trzeba zacząć

 

Sorki ale nie wiem jak? Aby pograć na danym modzie muszę być hostem tak???

Czyli załadowałem mod tak jak pisałeś i co dalej??? Jakieś komendy...???? :huh:

Przypomnę że na AlterIwnen.

Kocham mpcforum.pl!!!

18706.png

pomogłem - nie zapomnij dać +

Opublikowano

Zaraz dodam jak założyć serwer i podręczną listę komęd ale poczytaj i tak inne tematy

Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

Stanisław Lem

34528.jpg34297.png34059.png33983.png34082.gif[33679.jpg32956.gif34613.png

Opublikowano

witam , mam Liberation i pare fajnych modów wszystko spoko ale móhł by mi ktoś powiedzieć jak modyfikować mody np żeby był wysoki skok szybkość itp albo jak otworzć konsole i jakie sa komendy jakby ktoś był tak miły to niech napisze na gg 173418 za pomoc WIELKI +

Opublikowano

Hej wszystko ładnie piękno chodzi duży plus za programik jeden problem owszem moge grać z innymi ale tylko jak ich zaprosze przez steam po wlaczeniu mapy jednak na globalu nie wyszukuje mi graczy proszę o pomoc ;]

Kocham mpcforum.pl!!!

18706.png

Opublikowano

Zacznijmy od Nata masz Open czy Strict? (Otwarty czy Ograniczony?)

I zrób tak jak masz otwarty:

Odpal gre bez moda ale z mw2 liberation,

Wyszukaj tryb FFA i nacisnij F4 i wybierz mapke a potem F5 i mapa sie odpali, max po 30-do 1 min ludzie dołączą chyba że jestes z rana albo bardzo puzno to wtedy troszkę puzniej ;-)

Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

Stanisław Lem

34528.jpg34297.png34059.png33983.png34082.gif[33679.jpg32956.gif34613.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...