Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Teoria] Światło- tworzenie go i rozpoznawanie jego źródła.


patek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dzisiejszy tutorial pokaże wam jak stworzyć światło , jak rozpoznać skąd pada światło , kiedy tworzyć światło , kiedy nie tworzyć światła i jakie są zalety oraz wady światła.

 

 

Rozpoznanie.

Jednym z najważniejszych punktów w tworzeniu światła jest rozpoznanie z kąd ono pada (tzn znalezienie zródła światła) i gdzie pada.

 

1. W przykładzie stocka :

http://img185.imageshack.us/img185/232/arildwiro1.jpg

 

arildwiro2.jpg

 

 

2.Gdy już rozpoznaliśmy światło to możemy zacząć tworzenie światła.

1. Wklejamy nasz stock .

 

2. Tworzymy nową warstwe,bierzemy biały pędzel i malujemy tam gdzie są źródła światła .

Teraz rozmywamy gausem z ustawieniami 80-100 w zależności od wielkości źródła .

Efekt

 

3. To samo robimy z miejscem gdzie pada światło także na nowej warstwie , tylko , że tutaj już plamy będą mniejsze więc rozmycie gausa starczy na 80 .

Efekt

 

4. Teraz obie warstwy na pokrywanie i mamy juz stworzone światło .

Efekt

 

3.Przyciemnienie boków.

Dzieki przyciemnieniu boków nadamy sygnaturze większej głebi

 

1. Działamy oczywiście cały czas na tych samych warstwach . Tworzymy nową warstwe i bierzemy czarny pędzel .

 

2. Teraz malujemy czarnym pedzlem boki sygnatury i rozmywamy gausem ustawienia 60-100.

Efekt

 

3. Ustawiamy tryb warstwy na pokrywanie i głebia już jest o wiele poprawiona .

Efekt

 

4.Kiedy tworzyć światło .

Światło tworzymy kiedy chcemy nadać większej głebi naszej sygnaturze oraz stworzyć efekt co jest bliżej , a co dalej .

 

5.Kiedy nie tworzyć światła .

Światła nie tworzymy gdy stock jest już sam w sobie oświetlony , ponieważ możemy prześwietlić i zepsuć całą prace .

 

6.Zalety i Wady .

zalety

-Większa głębia .

-Efekt bliskich i dalekich przedmiotów .

-Bardziej realistyczny wygląd .

-Ładniejszy wygląd .

-Wiele , wiele więcej pozytywów. :)

wady

-Możliwe prześwietlenie .

-Możliwe stworzenie nierealistycznego światła .

-Zepsucie stocka , sygny .

 

7.Jeśli jest ciemno to na koniec mozemy dac biała gm na pokrywanie z kryciem z 10-30 %.

 

Edit.Wady mogą się tylko stać gdy źle zastosujemy dany efekt.

 

 

Podsumowując

tuteke.png

Oczywiście podczas robienia sygnatury czy tam innych prac efekt będzie lepszy . Na tym stocku jest tylko pokazane zastosowanie .

54585309939136444418.png

Opublikowano

Nawet nie przeczytałeś ;D , nie możliwe jak o 14 to wstawiłem , a ty o 14:01 już byś to przeczytał ^^.

Tylko na out spojrzałeś ;p , ale spoko . :)

 

 

edit. Jakby co to nie double post . nad moim postem był jeszcze jakiś post ale został usuniety ;)

54585309939136444418.png

Opublikowano

Oczywiście dodam , że można te kroki skrócić np łącząc robienie zródła światłą z światłem i przyciemnianiem boków , ale poprzez robienie osobno uzyskamy lepszy efekt .

54585309939136444418.png

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

B. fajny Tutek. Przyda się ide testnąć. Dodałeś ss'y. Prosto wytłumaczone :D Leci +, ale jutro, bo limit

sygnahb.png

Nie zbieram + ani -. Jak zasłuże to dostane.

Chętnie przyjme pojedynki graficzne :D

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Widać , że się napracowałeś nad poradnikiem masz +

sygnanew.jpg

1286652807u198706.pngPiszę poprawnie po polsku.Spróbuj też , to nie trudne

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Dzięki mi się bardzo przydało, bo dopiero zaczynam z grafiką ;D Oczywiście ma +`ika ^^

ExModerator Terraria | ExModerator Minecraft | MPC Media Team | ExMentor | Gold Member

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano

Przydatny poradnik , obecnie uczę się tym sposobem dodawać światło i głębie .

Sory za arheologa nie zaówarzyłem

97ky69.gif

"Służę pomocą , nie na każde zawołanie "

  • 1 rok później...
  • 2 lata później...
  • 5 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...