Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut/Download]Jak Edytować Teleportera Oraz Mój Teleporter


robo112

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Przedstawiam wam mój nowy teleporter. Jeśli ktoś nie umie pisać questów to najlepsze rozwiązanie. No i jeszcze te pliki nie psuja serwera :) A wiec zaczynamy.

Pobieramy questa:

http://www.przeklej.pl/plik/20095-zip-001c4m8rnbq4

Skan:

http://www.virustotal.com/file-scan/report.html?id=56742ae04b1cfebad28ea1bb627779d7a97c9d65c1b2dfddee812317c55d9473-1281740663

rozpakowany folder wklejamy przez FTP do plików serwerowych. Czyli do folderu:

/usr/rain/channel/share_data/locale/hongkong/quest/object/

lub

/usr/rain/channel/share_data/locale/english/quest/object/

To zależy czy mamy ustawiony exp hongkong czy english.

Nie wiem jak jest w innych plikach. Ja bazuje na plikach Rain'a

 

A menu w teleporcie wygląda tak:

14_1281648337.jpg

 

Jak zmienić tekst, wymagany lvl oraz yang?

To bardzo proste!:)

Trzeba pobrać program Notepad++

http://notepad-plus-plus.org/download

 

I dzięki niemu edytować parę linijek.

Wypakowane archiwum zawiera folder chat wchodzimy do niego i tam znajdują się pliki.

 

npc_talk.start.0.arg

npc_talk.start.0.script

npc_talk.start.0.when

 

npc_talk.start.1.arg

npc_talk.start.1.script

npc_talk.start.1.when

 

npc_talk.start.2.arg

npc_talk.start.2.script

npc_talk.start.2.when

 

npc_talk.start.3.arg

npc_talk.start.3.script

npc_talk.start.3.when

 

npc_talk.start.4.arg

npc_talk.start.4.script

npc_talk.start.4.when

 

npc_talk.start.5.arg

npc_talk.start.5.script

npc_talk.start.5.when

 

npc_talk.start.6.arg

npc_talk.start.6.script

npc_talk.start.6.when

 

npc_talk.start.7.arg

npc_talk.start.7.script

npc_talk.start.7.when

 

 

Bierzemy na oko te pliki:

9_1281648577.jpg

 

Edytujemy jako pierwszy plik:

npc_talk.start.0.arg

W nim znajduje się taki tekst

"Mapa z Metinami 75-105lvl"

Wystarczy zmienić nazwę. Gdy zmienimy nazwę zapisujemy i otwieramy kolejny plik. Ta nazwa jest wyświetlana w menu wybierania czyli tu:

48_1281649457.jpg

Edytujemy jako drugi plik:

npc_talk.start.0.script

W nim znajduje się taki tekst:

 

say ( "Witaj[ENTER]Jestem teleporterem[ENTER]Czy chcesz sie teleportowac. Kosztuje to 1kk" )

local main_set = select ( "Tak" , "Nie" )

if main_set == 1 and pc.level >=75 and pc.level <=105 then

say ( "A więc chcesz się przenieść" )

say ( "Ok. Teleportuje cie" )

say ( "" )

wait()

pc.changegold(-1000000)

pc.warp(83200, 0)

elseif main_set == 2 then

return

end

 

Edytujemy tylko pierwsza linijke. Tu wpisujemy co chcemy. Na końcu jest zdanie Kosztuje to 1kk nie musi tak być sami możecie to edytować.

EDYTUJECIE TYLKO TO CO JEST W NAWIASIE BEZ USUWANIA ZNAKU "

 

say ( "Witaj[ENTER]Jestem teleporterem[ENTER]Czy chcesz sie teleportowac. Kosztuje to 1kk" ) 

W tej linijce edytujemy minimalny i maksymalny lvl który może cie teleportować na tą mape

if main_set == 1 and pc.level >=75pc.level <=105 then then

Tu jest mapa od 75 do 105. Można to zmienić zastępując cyfry. NP:

if main_set == 1 and pc.level >=100 pc.level <=120 then

Mapa jest od 100 lvla do 120. A jeśli chcemy mapę tylko od pewnego lvla i żeby każdy kto osiągnie ten lvl mógł wejść. Wystarczy wpisać. NP:

if main_set == 1 and pc.level >=100 then - tam gdzie 100 wpisać lvl

W tych linijkach edytujemy ile ma kasy brać za teleportowanie postaci oraz gdzie teleportuje:

pc.changegold(-1000000) - tu wpisujemy ile ma kasy brać jeśli ma być teleport za free wystarczy usunąć tą linijke
pc.warp(83200, 0) - tu wpisujemy warpy/kordy na mapę jaką ma nas przenieść. Do każdego numeru trzeba na końcu dopisać  dwa zera chyba ze jest samo zero jak tu to zostawiamy. Dam potem jak będę mieć czas. Ale chyba są gdzieś na tym forum

Został ostatni plik:

npc_talk.start.0.when - ten plik zostawiamy pusty nic nie edytujemy ani nie usuwamy

Jeśli nie chcemy więcej Opcji w wybieraniu map usuwamy pliki:

 

npc_talk.start.1.arg

npc_talk.start.1.script

npc_talk.start.1.when

 

npc_talk.start.2.arg

npc_talk.start.2.script

npc_talk.start.2.when

 

npc_talk.start.3.arg

npc_talk.start.3.script

npc_talk.start.3.when

 

npc_talk.start.4.arg

npc_talk.start.4.script

npc_talk.start.4.when

 

npc_talk.start.5.arg

npc_talk.start.5.script

npc_talk.start.5.when

 

npc_talk.start.6.arg

npc_talk.start.6.script

npc_talk.start.6.when

 

npc_talk.start.7.arg

npc_talk.start.7.script

npc_talk.start.7.when

 

A jeśli chcecie więcej wystarczy zmienić liczbę w nazwie tych trzech plików:

9_1281648577.jpg

Liczba nie może się powtarzać. NP:

npc_talk.start.6.arg
npc_talk.start.6.script
npc_talk.start.6.when

npc_talk.start.6.arg
npc_talk.start.6.script
npc_talk.start.6.when

ID Teleportera to 20095

 

Jak dodać teleporter na stałe do miasta??? Zobacz:

http://www.mpcforum.pl/topic/108593-tutorial-npc-na-stalle-100-dziala/

 

Reboot serwera i już mamy dodane :) Podobno pliki usuwają się po wpisaniu komendy SH MAKE. Jeśli ktoś dodaje questy to niech opcją

./qc nazwaquesta.quest

Wtedy 100% nic nie zostanie usunięte :)

 

Tu Mam warpy ale nie wszystkie są po polsku. Jeśli ktoś mi przetłumaczy będę wdzięczny.

 

Czerwony - Nie Spolszczone

 

Zółty - Spolszczone

 

 

/warp 832 0 = Mapa Gm'ów

/warp 3584 1536 = Lodowa Kraina

/warp 10496 6 = Lodowa Kraina 2

/warp o = Dolina Seungryong

/warp 4096 8960 = Shinsoo M1

/warp 3072 8192 = Zweites Orktal

/warp 3072 8192 = Shinsoo M2

/warp 0 1024 = Chunjo M1

/warp 1024 2048 = Chunjo M2

/warp 9728 0 = Wird hinzugefügt

/warp 9216 5120 = Wird hinzugefügt

/warp 9728 5120 = Wird hinzugefügt

/warp 9216 2048 = Jinno M1

/warp 8192 2048 = Jinno M2

/warp 2048 6656 = Wieża Demonów

/warp 8448 0 = Arena Pojedynków

/warp 9728 1024 = Wojna Królestw 1

/warp 9216 1536 = Wojna Królestw 2

/warp 9728 1536 = Wojna Królestw 3

/warp 2560 512 = Wird hinzugefügt

/warp = Wird hinzugefügt

/warp 128 0 = Ziemia Guild[Klanu] Shinsoo

/warp 1792 0 = Ziemia Guild[Klanu] Chunjo

/warp 2304 0 = Ziemia Guild[Klanu] Jinno

/warp 5376 512 = Świątyni Hwang

/warp 1536 10496 = Świątyni Hwang 2

/warp 8192 512 = Loch Małp Łatwy

/warp 7680 4352 = Loch Małp Łatwy

/warp 8448 4352 = Loch Małp Łatwy

/warp 9216 4352 = Loch Małp Łatwy

/warp 1280 6400 = Loch Małp Normalny

/warp 1280 7168 = Loch Małp Trudny

/warp 2048 4864= Pustynia Yongbi

/warp 5888 6144 = Ognista Ziemia

/warp 4608 10496 = Ognista Ziemia 2

/warp 8192 7168 = Kraina Gigantów

/warp 8704 0 = Event Ox

/warp = Wird hinzugefügt

/warp 0 12032 = Grota Wybranców Poziom

/warp 1536 12032 = Grota Wybranców Poziom (Bug : Czarny Ekran)

/warp 0 13568 = Grota Wybranców Poziom (Bug : Czarny Ekran)

/warp 0 15104 = Grota Wybranców Poziom (Bug : Czarny Ekran)

/warp 0 16640 = Grota Wybranców Poziom (Bug : Czarny Ekran)

/warp 1536 13568 = Grota Wybranców Poziom (Bug : Czarny Ekran)

/warp 1536 15104 = Grota Wybranców Poziom (Bug : Czarny Ekran)

/warp 1536 16640 = Grota Wybranców Poziom (Bug : Czarny Ekran)

/warp = Mapa Pajaków

/warp 512 4864 = V1

/warp 6656 4352 = V2

/warp 9216 0 = Sunzi Map

/warp 12288 0 = Pustynia

/warp 12288 1024 = Pustynne Wzgórze [bramy Wojny Królestw]

/warp 12288 2048 = Pustynne Wzgórze [bramy Wojny Królestw]

/warp 12288 3072 = Pustynne Wzgórze [bramy Wojny Królestw]

/warp 11264 1024 = Ogniste Wzgórze [bramy Wojny Królestw]

/warp 11264 2048 = Ogniste Wzgórze [bramy Wojny Królestw]

/warp 11264 3072 = Ogniste Wzgórze [bramy Wojny Królestw]

/warp 10240 1024 = Ogniste Przejście

/warp 10240 2048 = Ogniste Przejście

/warp 10240 3072 = Ogniste Przejście

/warp 13312 0 = Wojna Królestw

/warp 128 1024 = Wojna Królestw

/warp 128 2048 = Wojna Królestw

/warp 128 3072 = Wojna Królestw

/warp 14848 0 = Wojna Królestw

/warp 11776 1024 = Wojna Królestw

/warp 11776 2048 = Wojna Królestw

/warp 11776 3072 = Wojna Królestw

/warp 0 2560 = Orktal Teil 1 (muss entbuggt werden)

/warp 6400 0 = Orktal Teil 2 (muss entbuggt werden)

/warp 3200 0 = Orktal Teil 3 (muss entbuggt werden)

/warp 5760 0 = Orktal Teil 4 (muss entbuggt werden)

/warp 2816 0 = Las Duchów

/warp 10496 0 = Czerwony las

/warp 8192 0 = Mapa ślub

/warp 10496 7168 = Wężowe Pole

By: DualCore

 

 

TuT zrobiony w 100% przeze mnie. Zakaz kopiowania na inne fora bez dopisku mojego nicku

20095.zip

Kończę z MPCforum!!!

 

 

BYroboMt2 DEDYK

Badar?? HaHa!!!!

Opublikowano

Jestem tu by pomagać też nie znam się na questach. Wiec nie biorę się za questy tylko za folder object:) Tu chociaż nie rozwalę serwera:)

Kończę z MPCforum!!!

 

 

BYroboMt2 DEDYK

Badar?? HaHa!!!!

Opublikowano

ŁĄŁ, zostan moim górró

nigdy nie wiedzialem jak to zrobic ;/ fenk ju maj master.

 

//edit, w folderze object predzej rozwalisz serv niz przy pisaniu normalnego .quest ;)

9.png

userbarwb.png
Zawsze promocje na sygnatury ^^

Opublikowano

Nie powiedział bym :) Psuł mi się na plikach .quest :P. Jeśli ktoś tak zrobi to na 100% będzie wszystko działać :) Sam bawiłem się w to z 3 godz:) a serwer tylko dla mnie i dla kolegi :P

Kończę z MPCforum!!!

 

 

BYroboMt2 DEDYK

Badar?? HaHa!!!!

Opublikowano

Po co mam wpisać sh make jak i tak mi to nie działa:) Bo pisze odmowa dostępu. Więc nie będę brnąć w takie zabawy. Edytując object możesz to samo zrobić co w pliku .quest

Kończę z MPCforum!!!

 

 

BYroboMt2 DEDYK

Badar?? HaHa!!!!

Opublikowano

Żadna z tych opcji i nie działa :P Ale to co mam na serwerze to już mi wystarczy nie mam zajebistego bo po co :) nas tylko 2 gra. Bym dał swoje pliki z serwera ale że mam 512kb internet to mogę jedynie pomarzyć :)

Ale @Up ma racje po co wpisywać sh make jak wystarczy nazwa questa z końcówka .quest

Kończę z MPCforum!!!

 

 

BYroboMt2 DEDYK

Badar?? HaHa!!!!

Opublikowano

Mnie to tam obchodzi. Ważne że wszystko śmiga jak powinno:) Zero bugów i da się grać to najważniejsze jak stawiasz serwer

Kończę z MPCforum!!!

 

 

BYroboMt2 DEDYK

Badar?? HaHa!!!!

Opublikowano

Jak napisałem mogę napisać inne quest które wgrywa się do folderu object. Ja np. Na stałe dałem na start + 30 do szybkosci do ruchu +15 do szybkosci ataku + 110 do defa oraz +150 do ataku. Wystarczy wpisać:

affect.add_collect(apply.MOV_SPEED, 30, 60*60*24*365*60) --60¦~   - To odpowiada za Szybkość ruchu wystarczy zmienić liczbę 30 na dowolną 
affect.add_collect(apply.ATT_SPEED,15,60*60*24*365*60)    --- ˇV60¦~  - To odpowiada za Szybkość ataku wystarczy zmienić liczbę 15 na dowolną 
affect.add_collect(apply.DEF_GRADE_BONUS,110,60*60*24*365*60) -----ˇV60¦~  To odpowiada za Def ruchu wystarczy zmienić liczbę 110 na dowolną 
affect.add_collect(apply.ATT_GRADE_BONUS,150,60*60*24*365*60)--ˇX60¦~ - To odpowiada za dodatkowe damage ruchu wystarczy zmienić liczbę 150 na dowolną

A te liczby odpowiadają 60*60*24*365*60 za czas

1 liczba to 60 sekund

2 liczba to 60 minut

3 liczba to 24 godziny

4 liczba to 365 dni

5 liczba to 60 lat

Czyli ten bonus mamy na 60 lat

Możesz zmienić czas na taki jaki chcesz. np:

60*60*24
czyli:
affect.add_collect(apply.ATT_GRADE_BONUS,150,60*60*24)--ˇX60¦~  bonus jest teraz na 24 godziny. Jeśli chcecie na dni ustawić to wystarczy zmienić z 365 na dowolna liczbę dni, oraz usuwamy  znak * oraz liczbe po dniach (*60)

Mam nadzieje że pomogłem :))

Kończę z MPCforum!!!

 

 

BYroboMt2 DEDYK

Badar?? HaHa!!!!

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...