Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TUT] "Zamykarka" Czyli Wkurzamy Kumpli ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie. Mam dla Was prosty program, który potrafi nieźle wkurzyć :)

 

1. Utwórz nowy projekt i zmień nazwę okna na dowolną.

2. Dodaj nowe okno programu (w menu Project -> Add Windows Form)

3. Z Toolbox przeciągnij 2 timeru do nowego okna programu.

4. dwa razy kliknij na okno programu aby dodać kod:

Timer1.Start()

5. Teraz kliknij dwa razy na dodany Timer i do otwartego edytora kodu wpisz:

Form1.Hide()
Me.Hide()
Timer2.Start()

6. Do drugiego Timera dodaj poniższy kod:

Form1.Hide()
Me.Hide()
SendKeys.Send("%{F4}")
       SendKeys.Send("+{W}")
       SendKeys.Send("{ENTER}")

6. Za pomocą Solution Explorer przejdź do pierwszego okna programu i edytuj jego kod:

Form2.Show()
Me.Hide()

 

 

Co robi ten program?

W punkcie trzecim dodaliśmy zadanie, które będzie wykonane, gdy pokaże się drugie okienko naszego programu. Uruchomi ono Timer1, w którego kodzie dodaliśmy polecenie SendKeys.Send. Co ono robi? otóż pierwsza linijka odpowiada za symulację wciśnięcia F4 z przytrzymanym ALTem. Drugie SendKeys.Send odpowiada za wciśnięcie W z przytrzymanym Shiftem. Po co ? Otóż, gdy program wszystko zamknie, do zamknięcia pozostanie tylko system. W takim wypadku Enter nie zadziała tylko Shift + W :) Ostatnie sendkey.send odpowiada za wypadek, gdyby program wymagał potwierdzenia wyjścia. w takim wypadku wciskany jest enter

Pozdrawiam, JachuPL

57199140501148694665.png

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

PFFF ile nad tym siedziałeś 1,4min ?? -.- SORY ALE WIELKI -

 

Sorry, ale masz plusa. Koleś chciał pokazać nowicjuszom jak stworzyć coś samemu, a Ty uważasz, że jest to zbędne. Fakt, może nie jest to przydatne priorytetowo, ale przyda się początkującym i ma na celu zachęcenie ich do poznawania tego języka programowania. Nie pasuje, zostaw bez komentarza i wyjdź

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

troche nie rozumiem dalbys rade zrobic tut na necie?

 

 

Zapraszam do czytania tego tematu:

http://www.mpcforum.pl/topic/189564-tut-wstep-do-programowania-w-visual-basic-2008/

82184810327320319285.png

Sygnatura by CoKaMaN

 

 

userbars.png

 

 

 

Robię spolszczenia za PLUSA :D PISZ PW

 

 

 

Dziękuję

<3:

dziekuje.png

  • 2 lata później...
Opublikowano

Wyskakuje mi error przy Me. co robić?

 

 

Error 2 'Zamykacz.Form1' cannot refer to itself through its default instance; use 'Me' instead. C:\Users\IUSER(JA:P)\AppData\Local\Temporary Projects\Zamykacz\Form1.vb 18 9 Zamykacz

31575197832728931761.jpg

Gram tylko na serwerach premium pod nickiem kajsks. Jeśli widziałeś mnie na serwerze no-premium to nie byłem ja i ktoś się pode mnie podszywał! I na modcraft! ;P

exMPC Media Team | Pomocnik Minecraft | Gracz WoW

Moja paczka modów:

http://www.mpcforum.pl/topic/793874-dlkajcraft-v10-czyli-paczka-modyfikacji/

 

Gość Pan Szymek
Opublikowano

 

Wyskakuje mi error przy Me. co robić?

 

 

Error 2 'Zamykacz.Form1' cannot refer to itself through its default instance; use 'Me' instead. C:\Users\IUSER(JA:P)\AppData\Local\Temporary Projects\Zamykacz\Form1.vb 18 9 Zamykacz

Podaj kod

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...