Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Tworzenie TeleportóW, Takich Jak W Lochu MałP


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, dzisiaj znowu poruszyłem swój Mózg.dll co zaowocowało czymś nowym, czymś czego nie ma:P

Otóż napisze tutorial jak zrobić nowe teleporty, na jednej mapie.

 

To tak:

 

wchodzimy do katalogu locale/hongkong(lub_inny)/

 

Otwieramy/Edytujemy pliczek "settings.lua"

 

Zjeżdżamy na sam dół klikamy parę razy [ENTER] <-- Nie bójcie się tego używać jest to jak znaczek #<--Komentarz. Gra omija tego typu linijki.

 

I dodajemy takie coś:

 

add_goto_npc_for_monkey_dungeon(Z, XX1, YY1, XX2, YY2) ;

 

Gdzie "Z"=Index mapy w pliku index (Katalog Maps)
Gdzie "XX1"=Koordy Osi X z której przenosi
Gdzie "YY1"=Koordy Osi Y z której przenosi
Gdzie "XX2"=Koordy Osi X Gdzie ma przenieść
Gdzie "YY2"=Koordy Osi Y Gdzie ma przenieść

 

Czyli np.

Jeśli chcemy aby z góry Soh-Han przeniosło Nas z jednego pkt do drugiego piszemy tak:

 

add_goto_npc_for_monkey_dungeon(61, 145, 315, 345, 361) ;

 

Teraz z pkt (145 315) przeniesie nas na (345 361)

 

 

PS. Nie testowane ale musi działać to jest tylko gra i to my piszemy Configi.

PS2.

Jak nie włączy się server to usuńcie "for_monkey_dungeon"

I zostawcie to tak:

 

add_goto_npc(Z, XX1, YY1, XX2, YY2) ;

 

Pozdrawiam Ahriman

admin2r.png
  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...
Opublikowano

No to ja odświeżę :) temat zaginął..

//nieregulaminowa sygnatura

Opublikowano

@2up

 

Nie masz prawa odświeżac , moze robic to tylko i wyłacznie załozyciel tematu

 

spamujesz dla tego ze mało masz postów? trzeba było na tamtym koncie (carlos czy jakos tak) bardziej uwazac na warny

 

@topic

 

jezeli to jest co ja myśle (np stworzenie takiego teleporta jak pod lochem to naprawde ten poradnik jest wyjątkowy i godny uwagi

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Co prawda trochę późno piszę ale dzięki bardzo się przyda ;d dopiero teraz to znalazłem a innych takich tutów nie ma ;]

Mito Elo 3 2 0 WOOP WOOP

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...