Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak Przyśpieszyć Firefoxa? - Poradnik


VincentQ

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nie wiem czy to już było ale pomyślałem że pokarzę wam jak przyśpieszyć ten program, a dokładnie wczytywanie stron internetowych:)

Tutorial nie jest mój ponieważ jestem leniem któremu nie chce się pisać poradników a tym bardziej ze mam wakacje i wypoczywam :D

 

 

1. Uruchamiamy Firefox'a, w polu adresu wpisujemy

about:config

i wciskamy klawisz Enter. Ukaże nam się długa lista, na której musimy odszukać trzy wpisy:

 

- network.http.pipelining

- network.http.proxy.pipelining

- network.http.pipelining.maxrequests

 

 

Normalnie przeglądarka wysyła jedno żądanie do serwera w jednostce czasu. Po Włączenie funkcji pipelining umożliwia już kilka żądań jednocześnie, co znacznie skraca ładowanie się stron www.

 

2. Gdy już dotrzemy do poszukiwanych wpisów należy:

 

- ustawić wartość

network.http.pipelining

na

true

(wciskamy prawy przycisk i klikamy w przełącz)

- ustawić wartość

network.http.proxy.pipelining

na

true

(wciskamy prawy przycisk i klikamy w przełącz)

- ustawić wartość

network.http.pipelining.maxrequests

na jakąś liczbę np.

30

. Znaczyć to będzie, że przeglądarka wyśle 30 żądań w tym samym czasie.(wciskamy prawy przycisk i klikamy na modyfikuj)

 

3. Na koniec klikamy gdziekolwiek prawym klawiszem myszki i z menu kontekstowego wybieramy

DODAJ USTAWIENIE TYPU=>Liczba całkowita (Integer)

. Nazywamy go

nglayout.initialpaint.delay

i ustawiamy jego wartość na

0

.

 

4. Teraz wystarczy zrestartować Firefox'a i cieszyć się znacznym wzrostem wydajności naszej "ulubionej" przeglądarki.

 

Mam nadzieję że poradnik się przydał i skrócił wam drogę do szczęścia :D

18101299.png

Opublikowano

To nie jest przyśpieszenie firefoxa tylko przyśpieszenie otwierania stron. Znałem to od roku i chyba nic to nie dawało. Lepszy już jest program który zmniejsza zużycie procesora firefoxa (mi z 130 mg na jakieś 500 kb)

Opublikowano

w tym firefoxie 3.6 ?(mozilli) jest plugin który strasznie dużo pobiera CPU ( procesor %) i może wiązać się z waszymi problemami komputerowymi, polecam wam przejście na inną przeglądarkę NP: operę.

Opublikowano

to ja się wypowiem na ten temat.. poradnik podany na samej górze można znaleźć w google... Wystarczy wpisać `przyspieszenie pracy mozilla firefox` , więc po co na siłę ułatwiasz życie?

A teraz co do działania tego poradnika.. kiedys miałem internet 512mb/s i strona dobrze rozbudowana ładowała mi się jakies 5 sekund z filmami, obbrazami, jednak po zrobieniu rzeczy podanych w poradniku nic się nie zmieniło.. jedynym sposobem na szybsza pracę otwierania stron jest po prostu szybszy internet... więc powiem, że te poradniki to jedna wielka ściema. ; oo

 

daj - ! :)

spongebob1.png

Opublikowano

to ja się wypowiem na ten temat.. poradnik podany na samej górze można znaleźć w google... Wystarczy wpisać `przyspieszenie pracy mozilla firefox` , więc po co na siłę ułatwiasz życie?

A teraz co do działania tego poradnika.. kiedys miałem internet 512mb/s i strona dobrze rozbudowana ładowała mi się jakies 5 sekund z filmami, obbrazami, jednak po zrobieniu rzeczy podanych w poradniku nic się nie zmieniło.. jedynym sposobem na szybsza pracę otwierania stron jest po prostu szybszy internet... więc powiem, że te poradniki to jedna wielka ściema. ; oo

 

daj - ! :)

o kurna stary, to jak kiedys miales taki to jaki masz dzis?^^ 10gb/s?

Opublikowano

Pro jesteś .

Kliknij tam szukaj wpisz FireFox i wyskoczy to

http://www.mpcforum.pl/topic/151016-tutorial-jak-przyspieszyc-firefoxa/

 

Albo pomogę ci poszukać przez TeamViever :D

Opublikowano

o kurna stary, to jak kiedys miales taki to jaki masz dzis?^^ 10gb/s?

 

 

sry kiedyś 512kb/s, teraz 8mb/s . :P

spongebob1.png

Opublikowano

w tym firefoxie 3.6 ?(mozilli) jest plugin który strasznie dużo pobiera CPU ( procesor %) i może wiązać się z waszymi problemami komputerowymi, polecam wam przejście na inną przeglądarkę NP: operę.

 

Mi sam firefox zabiera ok 130 000 K pamieci

plugin-container jakieś 30 000 K pamieci

 

Z firefox optymizer to sam firefox bierze mi niecałe 1K pamięci

Opublikowano

MI jak sie zaczina to wlaczam menadzer zadan wylaczam wszytkie procesy, w tym explorer.exe i smiga az milo ;D

13032777318975834031.gif

Opublikowano

albo użyj tego co zostało w tym temacie opisane:

http://www.mpcforum.pl/topic/127068-speedy-fox-142-przyspiesz-swojego-firefoxa/

 

sam raz użyłem i zauważyłem znaczną poprawę wydajności

 

ale teraz używam chrome i jest the best :D

Headshot TV

Gram w Crysisa 2, CS 1.6, Fifę 11, GTA SA:MP, CoD BO-Zombie, Soldata 1.5, Combat Arms i czasami w War Rocka

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników, to osoby z zaburzeniami psychicznymi

modhv.jpg <= Haha pro obrazek ^^

||today real FPS skill: ~79,24%

Pomogłem ? kliknij na + !

1248991649.gif

Dziękuje :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...