Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Monitor, biurko, niski budżet - co robić, jak żyć


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nie wiem co zrobić.
Mam nowy komputer od 5 miesięcy.
Składający się m.in z karty graficznej rx 9070 xt i procesora ryzen 7 9800x3d
Mam 2 monitory 1080p. Stare. Które używam do tego komputera.
Jeden główny i drugi boczny.
1 główny monitor to: aoc e2243Fw 21.5 cala 1080p, a drugi flatron w2243S  22 cale  1080p
Ten drugi monitor flatron nie włącza się przy starcie, bo jest analogowy i przejściówka nie ogarnia. Muszę go odpinać i podpinać jeszcze
raz za każdym razem, gdy włączam komputer.

Mam biurko o rozmiarach 140x68 cm. Biurko musi być pomiędzy szafką i komodą, dociśnięte, bo inaczej się buja. Jest ujowe, ma chwiejne nogi.

Pomyślałem, że wymienię monitor, bo mnie to odpinanie kabla denerwuje. Główny dam na boczny, a główny kupię nowy.

No to teraz myśle, myślę.
I mówią, że mam taki mocny PC to żeby kupić monitor 1440p.
Mój budżet to 600-800 zł.
1440p jest dobre w 27 calach.
Znalazłbym monitor 1440p 27 cali w takiej cenie, ale moje biurko nie jest głębokie to siedziałbym za blisko tak dużego monitora

No i teraz nie wiem co robić.

Opcja 1:
 Kupić monitor 24 cale 1080p np. 200 Hz tylko po to żeby był cyfrowy i nie musiałbym odpinać go przy starcie PC, ale z drugiej strony to tylko 1080p i czasami może ograniczałby komputer, a 1080p jest mało przyszłościowe

Opcja 2:
Kupić monitor 1440p 27 cali, ale chyba będzie za duży z odległości 68 cm i w sumie też będzie brzydko wyglądać obok aoc e2243Fw bo aoc jest mniejszy.

Opcja 3:
Nie zmieniać monitora. Life is brutal. Niech będzie tak jak jest. Najwyżej wyłamiesz gniazdo wyciąganiem codziennie wtyczki.


Opcja 4, ale nie wiem czy chce mi się tyle czekać:
Zbierać 3 tys zł na monitory, biurko, uchwyty do monitorów itp. 
Długo mi to zajmie, a mój komputer z czasem będzie się starzeć.

ie068n.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...