Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Cześć.

 Czy są na tym forum polskie studia produkcji gier na przeglądarkę?

 Bardzo chętnie stworzę/ dołączę do takiego stowarzyszenia.

 

Po co takie tworzyć?

 Aby promować polski gamedev (niesprawiedliwie zawłaszczony w zasadzie w 100% przez gry video) I producentów gier webowych, wspólnej wymianie wiedzy i doświadczeń, ale i wprowadzeniu na rynek konkurencyjnych opcji sprzedaży powierzchni reklamowej na stronach gier, wspólnej wymianie/wzajemnym polecaniu się przez wspólny widżet (coś na wzór linków do gier stajni gameforge) iinne promocje,moze jakiś grant uda się wyrwać... 

 

Zapraszam do rozmowy

Edytowane przez MiccomGames
Opublikowano
10 godzin temu, MiccomGames napisał:

Czy są na tym forum polskie studia produkcji gier na przeglądarkę?

nie

Opublikowano
W dniu 11.03.2026 o 10:53, MiccomGames napisał:

Cześć.

 Czy są na tym forum polskie studia produkcji gier na przeglądarkę?

 Bardzo chętnie stworzę/ dołączę do takiego stowarzyszenia.

 

Po co takie tworzyć?

 Aby promować polski gamedev (niesprawiedliwie zawłaszczony w zasadzie w 100% przez gry video) I producentów gier webowych, wspólnej wymianie wiedzy i doświadczeń, ale i wprowadzeniu na rynek konkurencyjnych opcji sprzedaży powierzchni reklamowej na stronach gier, wspólnej wymianie/wzajemnym polecaniu się przez wspólny widżet (coś na wzór linków do gier stajni gameforge) iinne promocje,moze jakiś grant uda się wyrwać... 

 

Zapraszam do rozmowy

Jako tako nie ma, albo się nie udzielają. Gry webowe to wymarły gatunek, jak ktoś już coś tworzy to bardziej hobbistycznie lub dla zabawy, nikt profesjonalnie już się za to raczej nie bierze.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Hmm.

Czy gry webowe to wymarły gatunek?  

Studia produkujące gry webowe nadal rekrutują deweloperów do pracy przy grach właśnie webowych... więc nie wiem, czy wymierają.

 

Tak, konsole i smartfony nieco namieszały w branży gier ale nie można powiedzieć, że wymarły webówki.

 

Wg. Analiz granie w gry dopiero wchodzi na polski rynek, a płacenie za gry to u nas dopiero ok. 20% graczy (w de np. to już 60%).

 

Polska branża gamedev web mocno ucierpiała, ale tylko dlatego, że została zalana bezwartościowymi, źle przetłumaczonymi grami producji zachodnich potentatów jak np. Gameforge.

 

Ale czasy się zmieniają, gracze mają różne fazy i często powracają do tytułów w które kiedyś grywali godzinami.

 

Technologia idzie do przodu i gry webowe nie są już tak toporne jak kiedyś.

wg. Mojej opinii można jeszcze tą branżę ożywić.

 

Pytanie- czy chcemy wspierać rodzime produkcje, pomóc je rozwijać czy wszystko jedno nam, w co gramy i kto to wyprodukował.

 

 

Opublikowano
55 minut temu, MiccomGames napisał:

Czy gry webowe to wymarły gatunek?  

Tak

 

56 minut temu, MiccomGames napisał:

Studia produkujące gry webowe nadal rekrutują deweloperów do pracy przy grach właśnie webowych... więc nie wiem, czy wymierają.

No właśnie. Taka Playa czy tam Playta (jeden ch*j, jak to i tak niemiec co ma jedną grę jako tako ruchliwą) zatrudnia bo tylko w tym się specjalizują. lol

 

58 minut temu, MiccomGames napisał:

Wg. Analiz granie w gry dopiero wchodzi na polski rynek, a płacenie za gry to u nas dopiero ok. 20% graczy

Według  analiz mpcforum jest bardzo aktywnym forum. Takie wróżenie z fusu. W ogóle *granie w gry dopiero wchodzi na polski rynek* to też niezłe copium, jakbyśmy od lad nastu nie grali w gry X D.

 

59 minut temu, MiccomGames napisał:

Polska branża gamedev web mocno ucierpiała, ale tylko dlatego, że została zalana bezwartościowymi, źle przetłumaczonymi grami producji zachodnich potentatów jak np. Gameforge.

Ucierpiała bo polaczki to łatwy target jeżeli chodzi o mikropłatności, więc przyjmiemy byle chłam. Gameforge niczym się nie różni od innych wydawców.

 

Godzinę temu, MiccomGames napisał:

Technologia idzie do przodu i gry webowe nie są już tak toporne jak kiedyś.

wg. Mojej opinii można jeszcze tą branżę ożywić.

Jasne, ożyw branżę poprzez setny ten sam produkt, w dodatku stworzony w większości przez AI.

 

Godzinę temu, MiccomGames napisał:

Pytanie- czy chcemy wspierać rodzime produkcje, pomóc je rozwijać

Nie chcemy. Bez różnicy czy to polski czy niemiecki twór. Jak działa dobrze i gra się okej to bez różnicy. Best can polish is fishing simulator or turn based lazy game lol.

 

Godzinę temu, MiccomGames napisał:

czy wszystko jedno nam, w co gramy i kto to wyprodukował.

Bez różnicy. Gra może być nawet od ruska z zapyziałej wiochy z pod Moskwy, a i tak jak gra będzie w porządku to nie widzę problemu.

 

Cat Meme GIF

Opublikowano
5 godzin temu, eeXt46 napisał:

Tak

 

No właśnie. Taka Playa czy tam Playta (jeden ch*j, jak to i tak niemiec co ma jedną grę jako tako ruchliwą) zatrudnia bo tylko w tym się specjalizują. lol

 

Według  analiz mpcforum jest bardzo aktywnym forum. Takie wróżenie z fusu. W ogóle *granie w gry dopiero wchodzi na polski rynek* to też niezłe copium, jakbyśmy od lad nastu nie grali w gry X D.

 

Ucierpiała bo polaczki to łatwy target jeżeli chodzi o mikropłatności, więc przyjmiemy byle chłam. Gameforge niczym się nie różni od innych wydawców.

 

Jasne, ożyw branżę poprzez setny ten sam produkt, w dodatku stworzony w większości przez AI.

 

Nie chcemy. Bez różnicy czy to polski czy niemiecki twór. Jak działa dobrze i gra się okej to bez różnicy. Best can polish is fishing simulator or turn based lazy game lol.

 

Bez różnicy. Gra może być nawet od ruska z zapyziałej wiochy z pod Moskwy, a i tak jak gra będzie w porządku to nie widzę problemu.

 

Cat Meme GIF

Jak rozumiem, mówiąc "nie chcemy" mówisz za wszystkich czy tylko za siebie?

 

Reszty nie skomentuję bo nie ma co komentować.

 

Nie napisałeś nic konstruktywnego poza komentarzem moich słów.

 

Jeśli jesteś fanem nowoczesnych fur sportowych- to nie znaczy, że oldmobile nie mają wzięcia.

 

Wyraziłeś swoje zdanie w imieniu wszystkich.

Masz moc albo konkretną wiedzę.

 Skąd twoja wiedzą się wzięła? Masz jakieś doświadczenia w tej dziedzinie czy tylko tak ci się wyrwało?

Opublikowano

200.gif

Opublikowano

- Gry webowe nie umierają i nie umrą, a teraz nawet dostają boosta. Do niedawna w webie mieliśmy WebGL (odpowiednik OpenGL) i na niej powstawały produkcje. Jeszcze dawniej był Flash, teraz mamy "emulator" Ruffle (WebAssembly + WebGL/WebGPU). Od niedawna mamy WebGPU. Nowe API, które łączy w sobie OpenGL/Vulkan/DirectX/Metal. Czyli przeglądarki otrzymały dostęp do nowoczesnych, bardzo wydajnych API. Gdyby gry webowe wymierały, to silnik taki jak Unity (i wydaje mi się, że gdzieś czytałem o Unreal'u, że mają przywrócić web) nie interesowałby się tym tematem i nie implementowaliby możliwości budowy projektów pod web. Unity właśnie rozszerzyło i implementuje/zaimplementowało WebGPU.

 

- Playa i Playata to dwie osobne firmy. Playa jest odpowiedzialna za np. Shakes&Fidget. Playata za np. HeroZero.

 

- Przeglądarki są dostępne na większości urządzeń. Telefony mobilne/PC/Konsole (chociaż tutaj nie wiem jak z dostępem do WebGL/WebGPU). Ale przyjmijmy, że tworząc grę na przeglądarkę dostajemy możliwość publikacji na 2 platformach na raz.

 

- Minus w tworzeniu gier na przeglądarki (nie piszę o gierkach "klikerach", gdzie potrzebna jest tylko myszka) to np.: problem z inputem. Tzn. robiąc grę gdzie poruszamy się WSADem, i np. bieganie pod CTRL, to na Chrome jest skrót Ctrl+W, który zamyka aktualnie aktywną karte. Można po części temu zapobiec, ale znów użytkownik jest zmuszony do grania w pełnym ekranie. Częściowy brak TCP/UDP dla np. gier sieciowych. Przeglądarki udostępniają "odpowiedniki", TCP -> WebSocket/WebRTC, UDP -> WebTransport(raczkujące)/WebRTC. Tutaj mam nadzieję, że to się jeszcze zmieni. I system plikowy, też zabawa w emulacje.

 

- Czy chcemy wspierać/pomóc je rozwijać.? Ja osobiście jestem fanem technologii webowych i z chęcią bym w tej części coś podziałał. Przeglądarki to potężne "aplikacje", w których można tworzyć "aplikacje" i są dostępne/działają na różnych platformach. Taką aplikację, nie trzeba "portować" czy pisać różnych wersji, żeby działała pod Windowsem/Linuksem/MacOS.
Miałem różne pomysły i próby, ale samemu to ciężko, gdzie tym bardziej hobbistycznie w tym siedzę.
 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...