Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Witam, planuję zmienić monitor na jakiś z minimum 144 Hz odświeżaniem i czasem reakcji 1ms, wielkość najlepiej 27 cali, ale ostatecznie 24 mogą być, monitor będzie służył w większości do gier.
Mój limit to max 1000zł i ani grosza więcej.

Mam 2 monitory na oku proszę mi doradzić który będzie lepszy i dlaczego można też zaproponować jakiś inny ale limit to 1000zł.

1. https://allegro.pl/oferta/lg-27gn600-computer-monitor-68-6-cm-27-12364896131

2. https://allegro.pl/oferta/monitor-msi-optix-g27c4-12273218827

Edytowane przez pococitox0
Opublikowano

Jeśli to mają być monitory 1080p to polecam trzymać się 24", na 27" można odczuć efekt "mydła".

  • LG 24GN650 - To samo co 24GN600, ale z możliwą regulacją.
  • HP X24ih - Alternatywa dla 24GN650, monitor oparty na tym samym panelu.
  • AOC 24G2U - Inny panel, jeden z ciekawszych monitorów do 1000 zł, swego czasu bardzo popularny.
  • ASUS VG249Q - Nieznacznie przekracza budżet, ale warty uwagi monitor.

Wszystkie monitory oparte o matryce IPS, bo są sweet-spotem do grania. Nie polecam za bardzo wierzyć w czas reakcji matrycy - rzadko, który monitor zbliża się do poziomu 1ms.

Opublikowano

Nie napisałem, że będzie kiepski tylko, że możesz odczuć efekt "mydła". Jeśli siedzisz bardzo blisko monitora to przy 27" 1080p możesz mieć wrażenie "rozmazanego obrazu", ale to są już odczucia subiektywne. Może być i ten MSI G241, w końcu to klon AOC 24G2U.

Opublikowano (edytowane)

Skoro twierdzisz że 27 cali może być problem to powiedz mi jeszcze który z tych byś wybrał (nie patrząc na całą resztę)

1. https://allegro.pl/oferta/lg-27gn600-computer-monitor-68-6-cm-27-12364896131  27 cali, matryca IPS, 350 cd/m²

 

2. https://allegro.pl/oferta/monitor-msi-optix-g27c4-12273218827  27 cali, matryca VA, 250 cd/m²

3. https://allegro.pl/oferta/monitor-asus-vg279q-fhd-144hz-ips-outlet-12151086457 27 cali, matryca IPS, 400 cd/m²

 

4. https://allegro.pl/oferta/monitor-lg-24-24gn600-b-ultragear-144hz-ips-12037985288 24 cale, matryca IPS, 300 cd/m²

 

5. https://allegro.pl/oferta/monitor-msi-optix-g241-gamingowy-1ms-fullhd-23-8-10697624223 24 cale, matryca IPS, 250 cd/m²

Ten AOC i Asus co podałeś wyżej mają często jakieś wady produkcyjne nie chcę na taki trafić 😕

 

Edytowane przez pococitox0
Opublikowano

Jeśli chodzi o wady produkcyjne pokroju bad-pixele czy IPS Glow (przypadłość monitorów IPS) to są to wady, które możesz spotkać w każdym monitorze. Jak pisałem - jeśli siedzisz bardzo blisko monitora (50cm i mniej) to efekt "mydełka" będzie się potęgował, jeśli siedzisz daleko od monitora to 27" nie będzie sprawiał wrażenia "mydełka", czyli nie będziesz miał wrażenia, że obraz jest niewyraźny.

Co do wyboru monitorów, Ty będziesz korzystał z monitora nie ja. Jeśli to Twój pierwszy 144Hz w życiu to prawdopodobnie z każdego będziesz zadowolony. Polecam Ci przeczytać/obejrzeć recenzje tych monitorów (np. na RTINGS) i podjąć decyzję według oczekiwań. Jeśli chcesz monitor z jak najszybszym czasem reakcji to powinieneś wybierać między LG 24GN600/27GN600/24GN650/27GN650 a HP X24hi. Ogólnie, jeśli ma to być monitor do gier pokroju CS to odpuściłbym monitory na matrycy VA, bo smużą i to w szybkich grach widać.

Opublikowano

Różnica między 144 a 240Hz jest praktycznie niezauważalna z tego co zdążyłem się zorientować to nie jest przeskok tak jak z 60 na 144Hz, już lepiej wziąć 144Hz i 2560x1440

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...