Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa do +-200zł

Zygfryd6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od razu mówię że jestem kompletnie zielony w temacie wiec proszę o wyrozumiałość 😄 . 
Nie dawno złożyłem nowego kompa z MOBO: Gigabyte B660 GAMING X (w wersji ATX) z układem audio Realtek ALC897.
https://www.x-kom.pl/p/709175-plyta-glowna-socket-1700-gigabyte-b660-gaming-x-ddr4.html
Posiadam głośniki: Genius SW-HF 6000 5.1 (zakupione w 2012 roku, ale ten czas zasuwa...)
https://www.morele.net/glosniki-komputerowe-genius-sw-hf-6000-31730022101-224354/
Posiadam słuchawki: Słuchawki HyperX Cloud Silver (HX-HSCL-SR/NA)
https://www.morele.net/sluchawki-hyperx-cloud-silver-hx-hscl-sr-na-1290187/
Używam raczej w 90% głośników i w 10% słuchawek (słuchawki głównie jak gram z kimś i potrzebuje w trakcie gry rozmawiać 😄)
Komputer służy mi głównie do gier i filmów oraz słuchania muzyki przy graniu w tytuły e-sportowe ale nie ograniczam się tylko do e-sportu podczas grania.
Raczej zależy mi na karcie dźwiękowej wewnętrznej bo głównie przesiaduje na moim stacjonarnym PC, ale jeśli byłby ciekawe opcje z kartą zewnętrzna również rozważę.

Od razu mówię że interesują mnie tylko nowe karty, żadne używki nie wchodzą w grę.
Już dawno temu polecano mi zakupić jakąś kartę dźwiękową do tych głośników jednak "tak zeszło" i nie kupiłem... 
Dlatego teraz miałbym pytanko czy w ogóle do tak starych głośników opłaca się kupno jakiejkolwiek karty dźwiękowej, czy też z aktualną integrą w płycie głównej nie zobaczę za dużej różnicy?
Czy budżet 200 zł do tego typu głośników to na dzień dzisiejszy śmieszne pieniądze i nie kupie nic rozsądnego w tej cenie, oraz warto "trochę" powiększyć budżet (przy moich wymaganiach)?
Jeśli warto kupić do mojego zestawy kartę dźwiękową, prosił bym o polecenie czegoś fajnego ☺️ .

Edytowane przez Zygfryd6

• Zygfryd6 zmienił(a) tytuł na Karta dźwiękowa do +-200zł
5 godzin temu, Anhin napisał:

Audigy FX, mimo, że tania to przeskok względem ALC897 olbrzymi.

A gdyby zwiększyć budżet do 300 zł znajdzie się jeszcze coś innego ciekawego?

Miałeś tego Audigy FX? Bo na innym forum gość mi napisał w ten sposób:

Cytat

procesor tej karty dźwiękowej nazywa się Realtek ALC898, czyli nieco podobny do twojej Realtek ALC897. Realteki ALC1220 lub ALC4080 dobrze brzmią, nie zdziwił bym się, jak by reprezentowały przybliżony poziom kart dźwiękowych w okolicach 200 zł

Zalecał mi on ogólnie sprzedaż swojego mobo i kupno jakiegoś z tymi relatekami ALC1220 lub ALC4080. Jakbyś się mógł odnieść do tej wypowiedzi to byłbym wdzięczny.

Teoretycznie powinien być troszkę lepszy, ma wymienne opampy, ale ASUS wykłada lachę na sterowniki bardzo często, więc na ten moment nie ma sterowników pod Win 11. Generalnie gdyby nie te głośniki to bym Ci polecił iść w zewnętrznego DAC'a, a tak trzeba wybierać między średnią jakością a średnim wsparciem.

54 minuty temu, Anhin napisał:

Teoretycznie powinien być troszkę lepszy, ma wymienne opampy, ale ASUS wykłada lachę na sterowniki bardzo często, więc na ten moment nie ma sterowników pod Win 11. Generalnie gdyby nie te głośniki to bym Ci polecił iść w zewnętrznego DAC'a, a tak trzeba wybierać między średnią jakością a średnim wsparciem.

Dzięki za odpowiedź bo już miałem się pchać w tego ASUSa a właśnie zapomniałem dopisać że mam już system win 11. Czyli jak dobrze rozumiem to ASUS to ta średnia jakość a creative to średnie wsparcie 😄 ? A właśnie z zewnętrznych kart dźwiękowych nic się nie znajdzie ciekawego?

Na odwrót bardziej. Niby w tym miesiącu mają się pojawić sterowniki pod Win 11, także możesz się na jakiś czas wstrzymać i poczekać, czy rzeczywiście te sterowniki się pojawią. Wtedy kupić Xonara a jak nie przypasuje to oddać i sprawdzić Audigy FX V2, chociaż Xonar powinien lepiej grać niż Audigy FX V2. Audigy FX V2 ze względu na to, że siedzi na ALC1220 będzie grała podobnie do MOBO z ALC1220, ale powinna mieć większą moc wyjściową.