Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam
mam pytanie ile osób utrzyma serwer na rasperry pi 4 8gb przy procku 4x 1.5 ghz (ARM) 

np. na wersji 1.18.2 spigot albo vanilia i proszę nie pisać że lepiej będzie na hostingu bo koszt za niego się zwróci patrząc na ceny hostingu i na pobór prądu 

opóźnienia do serwa są dobre średnio 10 ms  a przesył 10mb/s 
 

Opublikowano

Serwer mc wymaga wysokiej wydajności jednowątkowej i szybkości dysku, a takie rpi ma te dwa parametry niższe niż w 10-letnich laptopach, więc ani trochę nie nadaje się pod serwer mc. Tym bardziej jeśli chcesz serwer postawić na spigocie, założę się, że nawet jednego gracza na tym nie uciągniesz.

Opublikowano
7 minut temu, Helios1993 napisał:

Serwer mc wymaga wysokiej wydajności jednowątkowej i szybkości dysku, a takie rpi ma te dwa parametry niższe niż w 10-letnich laptopach, więc ani trochę nie nadaje się pod serwer mc. Tym bardziej jeśli chcesz serwer postawić na spigocie, założę się, że nawet jednego gracza na tym nie uciągniesz.

nie było czasami tak że java 8 zaczeła wykorzystywać procki wielo wątkowe kiedyś gdzieś to czytałem

 

Opublikowano (edytowane)
31 minut temu, Helios1993 napisał:

Serwer mc wymaga wysokiej wydajności jednowątkowej i szybkości dysku, a takie rpi ma te dwa parametry niższe niż w 10-letnich laptopach, więc ani trochę nie nadaje się pod serwer mc. Tym bardziej jeśli chcesz serwer postawić na spigocie, założę się, że nawet jednego gracza na tym nie uciągniesz.

Jak ty chcesz wgrac spigot na procesorze ARM?

rpi można tylko postawić minecraft:pe lub windows 10 ( to jest to samo)
serwera java edition nie postawisz z powodu architektury procesora 

Edytowane przez Ślizgacz
Opublikowano (edytowane)
4 minuty temu, Ślizgacz napisał:

Jak ty chcesz wgrac spigot na procesorze ARM?

rpi można tylko postawić minecraft:pe lub windows 10 ( to jest to samo)
serwera java edition nie postawisz z powodu architektury procesora 

przecież ludzie nawet na yt tworzyli serwery na malince java stawiane na linuxie

 

 

Edytowane przez Milek2020
Opublikowano (edytowane)

tak stawiali ale dla mienceaft:pe 
jak chcesz zrobić server który działa tylko na 32/64 bit na malince która wykorzystauje arm64 ?

Komendy które są wysyłane do precesora z rpi są  inne niż z kompa 

jest program który tłumaczy 64 bit na arm64 ale w tym przypadku wydajność jest na ostatnim miejscu (takie udowodnienie że się da )

 

 

pomyśl logicznie dlaczego hostingi z mc mają takie parametry  

Edytowane przez Ślizgacz
Opublikowano (edytowane)
24 minuty temu, Ślizgacz napisał:

tak stawiali ale dla mienceaft:pe 
jak chcesz zrobić server który działa tylko na 32/64 bit na malince która wykorzystauje arm64 ?

Komendy które są wysyłane do precesora z rpi są  inne niż z kompa 

jest program który tłumaczy 64 bit na arm64 ale w tym przypadku wydajność jest na ostatnim miejscu (takie udowodnienie że się da )

 

 

pomyśl logicznie dlaczego hostingi z mc mają takie parametry  

dobra powiem ci tak odpalali to na 100% na jave bo umiem rozróżnić 
oni tam pobierali raspbian os na malinke i łączyli się do konsoli za pomocą putty instalowali serwer i go odpalali  

wiec nwm ale mimo że malinka może ma te 64arm serwer da się odpalić 
 

Edytowane przez Milek2020
Opublikowano (edytowane)

to podaj filmik 

 

 

Jak by twoja teoria miała sens to po co hostingi dają no limit ram (10gb) i procesory 3,5 ghz ?

Tak to jest prawda to na mikrofalówce ide postawić 2 servery i moc ustawie na 1000w żeby miał zapas mocy 

 

Edytowane przez Ślizgacz
Opublikowano
Godzinę temu, Milek2020 napisał:

nie było czasami tak że java 8 zaczeła wykorzystywać procki wielo wątkowe kiedyś gdzieś to czytałem

Java nie ma tu nic do rzeczy, to sam Minecraft w wersji 1.13 wprowadził częściową wielowątkowość (przede wszystkim dla chunków), lecz spigot jak to spigot musiał tą funkcję usunąć. Jest on bardzo przestarzałym silnikiem który nie lubi zmian, dlatego istnieje Paper, który jest lepszy pod dosłownie każdym względem i na nim już tak z 5 graczy byś utrzymał (jednak z ograniczeniami i możliwymi problemami).

 

44 minuty temu, Ślizgacz napisał:

Jak ty chcesz wgrac spigot na procesorze ARM?

Tak jak na każdym innym, Java wspiera tą architekturę.

 

38 minut temu, Ślizgacz napisał:

jak chcesz zrobić server który działa tylko na 32/64 bit na malince która wykorzystauje arm64 ?

Jeśli według ciebie ilość obsługiwanego ramu jest tym samym co architektura to lepiej usuń konto by nie ośmieszać się jeszcze bardziej. Architektura ARM wspiera 64bit, więc to co piszesz nie ma ani procenta sensu.

Opublikowano (edytowane)
6 minut temu, Helios1993 napisał:

 

 

Tak jak na każdym innym, Java wspiera tą architekturę.

 

Jeśli według ciebie ilość obsługiwanego ramu jest tym samym co architektura to lepiej usuń konto by nie ośmieszać się jeszcze bardziej. Architektura ARM wspiera 64bit, więc to co piszesz nie ma ani procenta sensu.

A gdzie ja tam ram napisałem sam usuń konto 

po drugie nie ma rpi 400 z 8 gb ram tylko 4gb 

java jest na arm ale sam silnik gry jest na 64 bitowy system

nie myl pojęć 

 

 

A sama wydajność servera jest niska jak chcesz grać w 2 osoby to możesz server na kompie postawić więcej osób uciągnie 

Edytowane przez Ślizgacz
Opublikowano (edytowane)
11 minut temu, Ślizgacz napisał:

A gdzie ja tam ram napisałem

"32/64 bit " <- o tu

 

11 minut temu, Ślizgacz napisał:

po drugie nie ma rpi 400 z 8 gb ram tylko 4gb 

A czy on gdzieś napisał cokolwiek o rpi 400?

 

11 minut temu, Ślizgacz napisał:

java jest na arm ale sam silnik gry jest na 64 bitowy system

nie myl pojęć

To ty mylisz pojęcia, ARM oznacza architekturę procesora, za 64-bitowy system oznacza ilość maksymalnego obsługiwanego ramu przez procesor. ARM do niedawna był tylko dla systemów 32-bitowych, lecz teraz jest też dla tych 64-bitowych.

Edytowane przez Helios1993
  • sk8erace1 zmienił(a) tytuł na Ile osób utrzyma serwer na Rasperry Pi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...