Skocz do zawartości

Brak wejścia hdmi w zakupionym komputerze!

Polecane posty

Dzień dobry!

Słuchajcie mam problem. Kupiłem stary komputer aby grać w stare gry (Call of Duty, itp) ale niestety nie posiada on wejścia hdmi bym mógł mój monitor połączyć z tym komputerem. Posiada on tylko wejścia przykręcane na niebieski przewód bodajże nazywa się on VGA. Mój monitor ma owszem takie VGA bo jest to raczej oczywiste i każdy monitor taki przewód ma ale i ma właśnie hdmi, a ten komputer nie ma tego wejścia. Słyszałem, że można kupić jakiś adapter dla tych komputerów co nie mają wejścia hdmi od monitora, a monitor potrzebuje również połączenia hdmi aby się wyświetłał na nim obraz. Wie ktoś o co chodzi z tymi adapterami? podobno można kupić w każdym sklepie elektronicznym typu mediaexpert, rtv euro itp.. Zależy mi aby ten komputer był połączony i przekazywał obraz na mój monitor bo bardzo zależy mi aby zagrać na nim w stare odsłony, a niestety nie mam innego komputera, który by miał wejście hdmi. Miło by było gdyby ktoś podeslał link do takiego adaptera, bym  zamówił go sobie przez internet jakby w sklepie go nie było. 

Dzięki z góry za pomoc!

Karta graficzna to bodajże Radeon HD 4350 czy jakoś tak, a mój monitor to Monitor LG 24" 24MP59G-P 1920x1080 o ile dobrze wyszukałem 🙂 

Przepraszam jeśli jest to zły dział, proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.

Edytowano przez panklapoluchy12

27 minut temu, Anhin napisał:

Po co inwestować w adaptery/konwertery skoro GPU i monitor posiadają D-Sub?

Co to jest? Można jakoś jaśniej objaśnić jak podłączyć żeby byl obraz? 

38 minut temu, Anhin napisał:

Po co inwestować w adaptery/konwertery skoro GPU i monitor posiadają D-Sub?

W poście napisałem, ze mam ten kabel co łączy te 2 urządzenia ale jest jeszcze kanel hdmi od monitora tylko ze ja nie mam wejścia takiego w tym komputerze. 

Nigdzie w poście nie napisałeś "mam podłączony monitor przez VGA do komputera i nie wyświetla mi obrazu". Przykro mi, może jestem idiotom, ale nie wyłuskałem w Twojej wypowiedzi niczego co by wskazywało na jakikolwiek problem z wyświetlaniem obrazu po VGA, wywnioskowałem za to:

• Twój komputer i monitor posiadają złącze VGA
  • Twój komputer nie posiada złącza HDMI, które to posiada monitor
  • Słyszałeś o adapterach oraz, że można kupić go w każdym sklepie elektronicznym

Podałem link do konwertera, oczywiście możesz kupić coś taniego, ale potem znowu założysz temat pt. "Kupiłem adapter i nie działa". Jeśli podłączasz monitor do komputera i nie ma na nim obrazu, za to wyświetla No Signal, to albo monitor nie wykrywa źródła automatycznie (trzeba go ustawić ręcznie w OSD monitora), albo kabel jest uszkodzony, albo wyjście VGA w karcie graficznej jest uszkodzone.

Nic tutaj nie jest ciężkiego w zrozumieniu. Zapytałem, że skoro monitor i komputer posiadają wejścia VGA (D-Sub) to po co inwestować w przejściówkę. W kolejnym poście dałem linka do przykładowego konwertera i powtórzyłem, dlaczego bawić się w konwertery, skoro oba urządzenia posiadają kompatybilne złącze VGA. Ty w odpowiedzi napisałeś, że masz tak podłączony sprzęt i nie masz obrazu i cały czas o tym piszesz (nie piszesz).

Nie rozumiemy się, więc spróbuję to uprościć:

• Skoro oba sprzęty posiadają kompatybilne złącza VGA (D-Sub) to jaki jest sens kupowania adaptera/przejściówki/konwertera sygnału? Jest to z mojego punktu widzenia bezsensowne wydawanie pieniędzy
  • Jeśli chcesz z jakiegokolwiek niezrozumiałego dla mnie powodu zakupić takowe urządzenie to przykładowo sprawdzić się powinno coś takiego: Konwerter Unitek VGA-HDMI, być może taki kabel również pomoże Baseus VGA-HDMI.

nic nie jest uszkodzone bo wszystko działa, mi tylko zależy na tej przejściówce od hdmi bo takiego wyjścia ten komputer nie posiada, co jest ciężkiego w zrozumieniu tego? 

ale chłopie zrozum, ze właśnie jest sens kupować bo przez samo d-sub nic nie ma, potrzebne jeszcze jest przejście hdmi bo bez tego ani rusz, nie ma obrazu rozumiesz? A ty caly czas o tym jednym j tym samym, ze mam d-sub i to wystarcza i nie ma semsu kupować nic więcej a ja ci natomiast tłumacze chyba 5 raz, ze to nic nie daje, potrzebne jeszcze jest połączenie przez hdmi, wybacz, ze tak nerwowo ale ja już nie wiem jak mam Ci tłumaczyć 😁

8 minut temu, Anhin napisał:

Nic tutaj nie jest ciężkiego w zrozumieniu. Zapytałem, że skoro monitor i komputer posiadają wejścia VGA (D-Sub) to po co inwestować w przejściówkę. W kolejnym poście dałem linka do przykładowego konwertera i powtórzyłem, dlaczego bawić się w konwertery, skoro oba urządzenia posiadają kompatybilne złącze VGA. Ty w odpowiedzi napisałeś, że masz tak podłączony sprzęt i nie masz obrazu i cały czas o tym piszesz (nie piszesz).

Nie rozumiemy się, więc spróbuję to uprościć:

• Skoro oba sprzęty posiadają kompatybilne złącza VGA (D-Sub) to jaki jest sens kupowania adaptera/przejściówki/konwertera sygnału? Jest to z mojego punktu widzenia bezsensowne wydawanie pieniędzy
  • Jeśli chcesz z jakiegokolwiek niezrozumiałego dla mnie powodu zakupić takowe urządzenie to przykładowo sprawdzić się powinno coś takiego: Konwerter Unitek VGA-HDMI, być może taki kabel również pomoże Baseus VGA-HDMI.

Pierw piszesz o adapterze, stąd było moje pytanie - oba sprzęty posiadają złącze VGA, więc to powinno wystarczyć. Następnie piszesz, że masz tak podłączone i nie ma obrazu co wskazuje na jakiś problem - uszkodzenie lub brak przestawienia źródła obrazu jako najczęstsze przyczyny.

Podałem linki konwertera sygnału oraz do kabla VGA-HDMI, które powinny pomóc rozwiązać Twój problem Bez informacji jakie wyjścia ma Twoja karta (jedynie wiem o VGA) nie będę wróżył.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...