Skocz do zawartości
  • 0

Problem z uruchomieniem gry Call of Duty 1 na systemie Win 10!

Pytanie

Dobry wieczór!

Mam spory problem z uruchomieniem gry Cod 1 (tej jednej z najstarszych) na systemie Windows 10. Instalacja przebiegła bez najmniejszego problemu ale nie chce mi się uruchomić. Na początku pojawia się błąd  ,,Proszę się zalogować jako użytkownik z prawami administratora i spróbować ponownie" gdyż jestem zalogowany i jedyne konto to jest administratora, czyli moje. Uruchomienie owej gry przez administratora nie przynosi skutków, po prostu się nic nie dzieje. Direct 9.0b niezbędny do działania  tej gry został zainstalowany wraz z grą. Wszedłem do wujka google trochę poczytać o tym  ale tam gracze mieli ten sam problem i raczej nikt nie pomógł w rozwiązaniu tego problemu. Jestem mega zawiedziony bo płacąc 500zł za system nie można choć odrobinę skorzystać z starej oryginalnej gry na płycie bo zapewne dziesiątka uznaje to jako pirata? Nie mam pojęcia ale bardzo zależy mi na grze, jak i młodszemu synowi bo bardzo chcielibyśmy w tę grę zagrać 🙂

Z drugą częścią tej gry, czyli Call of duty 2 podobno nie ma problemu, tylko wystarczy uruchomić zgodnie z systemem windows xp lub starszym i gra działa, tutaj niestety tak nie jest.

Dodam jeszcze, że miałem system windows 7 na płycie i go zainstalowałem na oddzielnej partycji (Dysk D) ale nie do końca zaowocowało to sukcesem bo system się zainstalował ale jest problem z zainstalowaniem sterowników aby monitor podpięty do laptopa i reszta rzeczy działała poprawnie. Nie wiem co już mamy robić, liczę na każdą pomoc z Waszej strony.

W razie jakby się udało zainstalować sterowniki na windows 7 to na jakiej to zasadzie działa? aby zagrać w cod na tej partycji z tym systemem muszę się zalogować na tym windowsie czy mogę poprostu pośrednio przez windows 10 zainstalować tę grę na partycji D gdzie mam Windows 7 i gra będzie działać? Nie jestem specem w tej dziedzinie więc proszę się nie śmać 🙂

Dziękuję za pomoc, pozdrawiam!

Jeśli jest to zły dział to przepraszam i proszę o przeniesienie do poprawnego działu.

3 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

• 0

Witam,

na samym początku proponowałbym usunięcie wszystkich plików COD1 oraz ponowną instalację z prawami administratora (prawy -> uruchom jako instalator). Następnie ustaw tryb zgodności z WIN-XP-SP3 oraz spróbuj uruchomić grę jako admin. Jeśli to nie pomoże, to przejdź do Ustawienia -> Ustawienia kontroli konta użytkownika (UAC) -> Przesuń pasek w dół i spróbuj ponownie.

W przypadku dalszych problemów z uruchomieniem gry możesz spróbować pobrać EXE z poniższej witryny (Pamiętaj, aby wybrać odpowiednią wersję) i wkleić do folderu z grą.

http://www.gameburnworld.com/gp/gamefixes/callofduty.shtml

------------------------------------------------------------------------------------------

Dodam jeszcze, że miałem system windows 7 na płycie i go zainstalowałem na oddzielnej partycji (Dysk D) ale nie do końca zaowocowało to sukcesem bo system się zainstalował ale jest problem z zainstalowaniem sterowników aby monitor podpięty do laptopa i reszta rzeczy działała poprawnie.

Windows 7 nie jest już wspierany. Jeśli chcesz zainstalować sterowniki do GPU musisz pobrać nieco starszą wersje.

- Nvidia

https://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

- AMD

https://www.amd.com/en/support

obraz.png

------------------------------------------------------------------------------------------

aby zagrać w cod na tej partycji z tym systemem muszę się zalogować na tym windowsie czy mogę poprostu pośrednio przez windows 10 zainstalować tę grę na partycji D gdzie mam Windows 7 i gra będzie działać? Nie jestem specem w tej dziedzinie więc proszę się nie śmać 🙂

Najlepiej byłoby zainstalować grę (chociaż jest inna możliwość) z poziomu systemu Windows 7, gdyż podczas instalacji gry są pobierane/instalowane wszystkie niezbędne składniki do uruchomienia gry. Także, jeśli gra ma jakieś zabezpieczenia mógłbyś mieć problemy z uruchomieniem.

• 0
20 godzin temu, Vosly napisał:

Witam,

na samym początku proponowałbym usunięcie wszystkich plików COD1 oraz ponowną instalację z prawami administratora (prawy -> uruchom jako instalator). Następnie ustaw tryb zgodności z WIN-XP-SP3 oraz spróbuj uruchomić grę jako admin. Jeśli to nie pomoże, to przejdź do Ustawienia -> Ustawienia kontroli konta użytkownika (UAC) -> Przesuń pasek w dół i spróbuj ponownie.

W przypadku dalszych problemów z uruchomieniem gry możesz spróbować pobrać EXE z poniższej witryny (Pamiętaj, aby wybrać odpowiednią wersję) i wkleić do folderu z grą.

Dodam jeszcze, że miałem system windows 7 na płycie i go zainstalowałem na oddzielnej partycji (Dysk D) ale nie do końca zaowocowało to sukcesem bo system się zainstalował ale jest problem z zainstalowaniem sterowników aby monitor podpięty do laptopa i reszta rzeczy działała poprawnie.

Windows 7 nie jest już wspierany. Jeśli chcesz zainstalować sterowniki do GPU musisz pobrać nieco starszą wersje.

- Nvidia

- AMD

obraz.png

aby zagrać w cod na tej partycji z tym systemem muszę się zalogować na tym windowsie czy mogę poprostu pośrednio przez windows 10 zainstalować tę grę na partycji D gdzie mam Windows 7 i gra będzie działać? Nie jestem specem w tej dziedzinie więc proszę się nie śmać 🙂

Najlepiej byłoby zainstalować grę (chociaż jest inna możliwość) z poziomu systemu Windows 7, gdyż podczas instalacji gry są pobierane/instalowane wszystkie niezbędne składniki do uruchomienia gry. Także, jeśli gra ma jakieś zabezpieczenia mógłbyś mieć problemy z uruchomieniem.

Nie mam pojęcia jaki mam patch pobrać. Po czym to stwierdzić nawet..

Edit.

Po pobraniu prawidłowego patcha myślałem, że gra się włączy bo już było okno ładowania ale wyskoczył błąd w małym oknie:

,,Błąd krytyczny"

Twoja wersja Microsoft Windows(TM) nie obsługuje Call Of Duty.

Udało się uruchomić grę w trybie single player! Niestety jest jeszcze mały problem z czcionką, jakby się pogubiła w niektórych zdaniach i powkradały się literówki. Jest na to sposób?

Edytowano przez panklapoluchy12

• 0
Dnia 13.11.2021 o 13:42, Vosly napisał:

Witam,

- Nvidia

- AMD

obraz.png

Udało się na win 10 ale jest problem z czcionką? wkradły się literówki i dziwne znaki zamiast spółgłosek i zmiękczeń (ą,ń itp) tak jest tylko w menu głównym i podczas dialogów. Czasami jakieś kwadraty, albo dziwne litery pomiędzy słowami. Kupiłem nawet inny komputer na innym systemie Windows 7 Ultimate i to samo się działo co na Windows 10. Zainstalowalem tego pierwszego patcha polskiego na jednym jak i na drugim komputerze. Gra się uruchamia, działa ale niestety ta czcionka jest denerwująca strasznie. Jest jakaś metoda na to, może inny patch trzeba pobrać? 

Edytowano przez panklapoluchy12

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...