Skocz do zawartości

Hamachi nie działa w minecrafcie

Polecane posty

Witam! Nie jestem osobą, która pisze na forach ale dosyć długo już ten problem się u mnie ciągnie, a do teraz nie znalazłem nigdzie odpowiedzi.

Otóż, ładny rok temu grywałem sobie z dziewczyną w minecrafta przez hamachi, wszystko ładnie chodziło. Po dłuższej przerwie od minecrafta, gdy znów chcieliśmy pograć nie udało nam się znaleźć swoich światów na liście lokalnych serwerów, łączenie bezpośrednie też nic nie dawało. Nie pamiętam żeby coś miało się wydarzyć co mogłoby zepsuć to połączenie (no poza tym, że graliśmy też w pare innych gier). Próbując to naprawić przeszukałem już chyba każde możliwe forum i film w internecie. Zmieniałem porty, zapory, ustawienia kart sieciowych, launchery minecrafta, silniki, mody, ustawienia routera, zdalnie z jej komputera wszystko to samo, wykułem już nawet na blache każde ustawienie zaawansowane w hamachi. W pewnym momencie hamachi wogóle nie działało, a w pewnym cały internet (xd). Internet naprawiłem, a koniec końców sformatowałem komputer \(ツ)/. Stoje narazie na tym, że HAMACHI DZIAŁA W KAŻDEJ GRZE, ping też ładny, minecraft ogólnie też śmiga, no ale cóż...  JAKBY MINECRAFT NIE ŁĄCZYŁ SIĘ PRZEZ HAMACHI TYLKO PRZEZ WIFI

Serwera na cloudzie nie chce mi się stawiać bo pogram miesiąc i nie odzyskam świata potem.

Noi w zwykłe serwery też tak naprawdę nie chce mi się bawić - 10 zł za pogranie raz na miesiąc

A noi chyba raz myślałem nad założeniem serwera u siebie na kompie ale powiem szczerze też mi to nie pasuje wole normalnie odpalic hamachi i grać przez lan

Tak naprawdę nie wiem co więcej napisać, czy ktoś ma jakiś pomysł? Z góry dziękuje za pomoc.

Najprostszą opcją jest skorzystanie z darmowego hostingu, z popularniejszych są to aternos i server.pro. Na pierwszym serwer wyłącza się po kilku minutach gdy jest pusty, a na drugim musisz co godzinę potwierdzać w panelu, że jesteś aktywny. Wybierz co jest dla ciebie wygodniejsze. serwery z obu hostingów będą darmowe do czasu zamknięcia tych hostingów (istnieją już kilka lat, więc nie znikną za miesiąc), a w każdym momencie możesz pobrać świat. Czasami mogą pojawiać się lagi, więc jeśli chcesz mieć płynną rozgrywkę to warto zainstalować silnik Paper.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...