Skocz do zawartości

Nie mogę uruchomić serwera minecraft na Linux Ubuntu Server

Polecane posty

Witam.

Mam pewien problem. Otóż mam postawioną maszynę wirtualną (VirtualBox) na linux ubuntu server i chciałem tam postawić serwer minecrafta. Wszystko szło dobrze do momentu pierwszego uruchomienia serwera. Gdy wpisałem komendę ./run.sh wyskoczyło powiadomienie  image.png. Po dłuższym oczekiwaniu nic się innego na ekranie nie pojawia oraz nie ma żadnych nowych plików w tym katalogu (np. eula) Szukałem na Internecie co może być powodem tego, ale tam pisało tylko o tym problemie gdy nie mam roota, a ja takiego tu posiadam. Bardzo proszę o pomoc ponieważ zależy mi na uruchomieniu serwera. Pozdrawiam 

9 minut temu, maslana3333 napisał:

czy aby na pewno masz pliki serwerowe pod linuxa?

Powiem szczerze nie wiem. Jestem trochę zielony w tym temacie, a z linux server bawię się dopiero od około 2 - 3 tygodni... Silnik jest to standardowy spigot 1.17.1, a plik run.sh był tworzony w nano, a jago zawartość toimage.png .

image.png

Edytowano przez Nipsyrk

Spigot jest silnikiem śmieciowym, weź sobie Papera.

W pliku startowym zalecam użyć flagi Aikara.

Posiadasz zainstalowaną Javę? Wyślij screenshota z komendy 'java -version'.

Edytowano przez Helios1993

11 minut temu, Helios1993 napisał:

Uruchom serwer bez screena i sprawdź jaki komunikat otrzymasz.

Jak już mówiłem nie do końca ogarniam linux serwer i nie jestem pewny czy o to chodziło 🙂

image.png

A czemu ty wpisałeś 'exit'? 🤔
Uruchom serwer ponownie w ten sposób, tym razem bez wpisywania tej komendy i najlepiej z silnikiem Paper.

19 godzin temu, Helios1993 napisał:

A czemu ty wpisałeś 'exit'? 🤔
Uruchom serwer ponownie w ten sposób, tym razem bez wpisywania tej komendy i najlepiej z silnikiem Paper.

W sumie to nacisnąłem jakąś konfigurację klawiszy i exit wtedy wyskoczyło, a nie pomyślałem, że to może powodować problem. Uruchomiłem ten serwer ponownie w ten sam sposób, ale dalej jest jakiś błąd. Mam jeszcze takie pytanie: czy silnik może powodować problem?

image.png

Skąd ty wziąłeś tego spigota? Wygląda jak nielegalnie pobrany z jakiegoś mirrora typu serverjars czy getbukkit.

17 godzin temu, Helios1993 napisał:

Skąd ty wziąłeś tego spigota? Wygląda jak nielegalnie pobrany z jakiegoś mirrora typu serverjars czy getbukkit.

Powiem szczerze: nie pamiętam... Jest to silnik, który zgrywałem na hosting jakieś 2 - 3 miesięcy temu, a teraz chcę właśnie wszystkie dane z hostingu przenieść właśnie na ten serwer. Dlatego też nie chcę zmieniać na razie silnika, ponieważ chcę, aby wszystko się ładnie odczytało, a dopiero wtedy zmienić silnik. Mogę spróbować zmienić silnik na jakiś inny tylko na jaki i najlepiej bym poprosił o link do zaufanej strony, z której mogę go pobrać 🙂. Dzięki

Jeśli silnika nie chcesz zmieniać to pobierz buildtoolsy i z nich weź spigota. Nie jest to dobry silnik, więc zalecam użyć Papera, który jest o wiele wydajniejszy, bezpieczniejszy, stabilniejszy i popularniejszy.

Udało się uruchomić serwer, ale bez screena. Zmieniłem silnik  na papera w najnowszej wersji. Czy uruchamianie serwera bez screena ma jakąś znaczącą różnice pomiędzy uruchamianiem przez run.sh? Jeżeli tak to prosiłbym jeszcze o pomoc w tym problemie, a jeżeli nie to mogę po prostu uruchamiać serwer komendą. Bardzo dziękuję 🙂

PS. Jakie jest ip do połączenia z serwerem przez minecraft (w sensie jak je sprawdzić), ponieważ nie jest to ip serwera (ten sam komputer na którym jest maszyna wirtualna z linux serwer).

Dzięki

image.png

image.png

Edytowano przez Nipsyrk

Jeśli serwer uruchamia się bez screena to ze screenem też się uruchomi, pamiętaj żeby wejść w odpowiedniego screena po uruchomieniu. Adres serwera jest taki sam, a port to 25565. Xms powinien być taki sam jak Xmx, skorzystaj z flag, które wyżej podlinkowałem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...