Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz
  • 0

Aplikacja internetowa z czatem, zmodyfikowaną mapą, bazą użytkowników, czatem pomiędzy nimi


Pytanie

Opublikowano (edytowane)

Cześć. Nie proszę o pomoc w pisaniu kodów, a jedynie o pomoc w nazewnictwie tego, co mi się przyda i do nauki.

Zaczynać pisać całkowicie od podstaw - tj. z tzw. czystą kartą?

Czy może znacie jakieś strony, które umożliwiają prostsze wykonanie czegoś takiego np. już z możliwością zakładania kont przez użytkowników i czatem pomiędzy nimi? Coś takiego często pojawia się na forach, ale chodzi mi o bardziej rozwinięte funkcje.

 Niezależnie od poświęconego czasu i wykonalności projektu chcę się czegoś nauczyć 😉

Rozpoczynać od zera? Tworzyć bazy danych dla kont użytkowników?

Co jest potrzebne dla czatu użytkownik-użytkownik oraz co może być potrzebne dla dodawania czegoś przez użytkownika na mapie - wymóg-potwierdzenie, że tam aktualnie jest może być spełniony tylko na telefonie. Jak poprosić przy tej opcji o lokalizację i wyświetlić ją na mapie?

Jak się wykonuje taką mapę? Musi to być nowa, indywidualnie zrobiona pod projekt mapa czy mogę bazować w jakiś sposób na jakiejś i ją zmodyfikować?

Owy czat pomiędzy userami - co w skrócie jest potrzebne do takich przedsięwzięć?

Może okażą się przydatne jakieś znane wam już kody/strony - do modyfikacji lub bazowania na nich? 

Jak potem zadbać o bezpieczeństwo ze strony wycieku danych, prób rozwalenia bazy

oraz przy łamaniu haseł (czy wystarczy ograniczona liczba prób wpisywania haseł i wymóg silnych)?

 

(HTML, CSS, PHP, JAVASCRIPT) + XXAMP // FTP + Access - czy tu coś ugram?

Z góry dzięki za wszelką radę. To będzie chyba za duży projekt, ale warto chociaż wiedzieć jak mniej więcej to działa 😕

 

P.S. Tak czy inaczej na pewno to, co się tutaj znajdzie może okazać się pomocne - dla przyszłych wyszukiwań, użytkowników.

Nawet najmniejsza informacja dla cząsteczki z tego postu okaże się pomocna.  🧐

Edytowane przez Mefiante

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
Opublikowano

No to tak, osobiście polecam napisać to przy pomocy Laravela, czyli frameworka PHP. W Laravelu zrobienie działającego logowania i rejestracji wygląda tak

To jest ukryta treść, proszę

Ewentualnie, zamiast bootstrap może być vue.
 

Do chatu wykorzystasz websockety z Laravela, bo inaczej to nie ma sensu. 

A co do mapy, to nie mam bladego pojęcia.

  • 0
Opublikowano (edytowane)

Ja bym postawił na backend w nodejs oraz frontent w react/vue (lub idąc na łatwiznę zwyczajnie korzystając z html, CSS, js)

Mapy ogarniesz sobie zewnętrznymi frameworkami lub Google maps API.

Node jest dużo lżejszy i bardziej wydajny od laravela i lepiej obsługuje zadania in real time.

 

 

@Edit

Dobra nie ważne, teraz zobaczyłem z kiedy post xd

Edytowane przez MineUserFaker
  • 0
Opublikowano
W dniu 21.05.2025 o 11:20, MineUserFaker napisał:

Ja bym postawił na backend w nodejs oraz frontent w react/vue (lub idąc na łatwiznę zwyczajnie korzystając z html, CSS, js)

Mapy ogarniesz sobie zewnętrznymi frameworkami lub Google maps API.

Node jest dużo lżejszy i bardziej wydajny od laravela i lepiej obsługuje zadania in real time.

 

 

@Edit

Dobra nie ważne, teraz zobaczyłem z kiedy post xd

To były inne czasy wtedy. NodeJS przede wszystkim wygrywa swoją asynchronicznością. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...