Skocz do zawartości
  • 0

Aplikacja internetowa z czatem, zmodyfikowaną mapą, bazą użytkowników, czatem pomiędzy nimi

Pytanie

Cześć. Nie proszę o pomoc w pisaniu kodów, a jedynie o pomoc w nazewnictwie tego, co mi się przyda i do nauki.

Zaczynać pisać całkowicie od podstaw - tj. z tzw. czystą kartą?

Czy może znacie jakieś strony, które umożliwiają prostsze wykonanie czegoś takiego np. już z możliwością zakładania kont przez użytkowników i czatem pomiędzy nimi? Coś takiego często pojawia się na forach, ale chodzi mi o bardziej rozwinięte funkcje.

Niezależnie od poświęconego czasu i wykonalności projektu chcę się czegoś nauczyć 😉

Rozpoczynać od zera? Tworzyć bazy danych dla kont użytkowników?

Co jest potrzebne dla czatu użytkownik-użytkownik oraz co może być potrzebne dla dodawania czegoś przez użytkownika na mapie - wymóg-potwierdzenie, że tam aktualnie jest może być spełniony tylko na telefonie. Jak poprosić przy tej opcji o lokalizację i wyświetlić ją na mapie?

Jak się wykonuje taką mapę? Musi to być nowa, indywidualnie zrobiona pod projekt mapa czy mogę bazować w jakiś sposób na jakiejś i ją zmodyfikować?

Owy czat pomiędzy userami - co w skrócie jest potrzebne do takich przedsięwzięć?

Może okażą się przydatne jakieś znane wam już kody/strony - do modyfikacji lub bazowania na nich? 

Jak potem zadbać o bezpieczeństwo ze strony wycieku danych, prób rozwalenia bazy

oraz przy łamaniu haseł (czy wystarczy ograniczona liczba prób wpisywania haseł i wymóg silnych)?

(HTML, CSS, PHP, JAVASCRIPT) + XXAMP // FTP + Access - czy tu coś ugram?

Z góry dzięki za wszelką radę. To będzie chyba za duży projekt, ale warto chociaż wiedzieć jak mniej więcej to działa 😕

P.S. Tak czy inaczej na pewno to, co się tutaj znajdzie może okazać się pomocne - dla przyszłych wyszukiwań, użytkowników.

Nawet najmniejsza informacja dla cząsteczki z tego postu okaże się pomocna.  🧐

Edytowano przez Mefiante

1 odpowiedź na to pytanie

Polecane posty

• 1

No to tak, osobiście polecam napisać to przy pomocy Laravela, czyli frameworka PHP. W Laravelu zrobienie działającego logowania i rejestracji wygląda tak

composer install laravel/ui
php artisan ui bootstrap --auth

Ewentualnie, zamiast bootstrap może być vue.

Do chatu wykorzystasz websockety z Laravela, bo inaczej to nie ma sensu. 

A co do mapy, to nie mam bladego pojęcia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...