Skocz do zawartości

Komputer działa strasznie wolno

Polecane posty

Witam, od około roku posiadam komputer
A8 6600K
Radeon RX 580 Series
HUA722020ALA330 (HDD)
Hitachi HTS543225L9A300 (SSD)
16GB ram

Ja się na tym nie znam, ale po prostu nie chciał bym aby to działało aż tak wolno bo kiedy klikam na np Google na otwarcie trzeba czekać z 10 sekund, czasami sam komputer włączał się 10 minut co jest dość długim czasem oczekiwania na włączenie się komputera chciałbym coś zrobić aby to po prostu działało szybciej ale i tak próbowałem już wielu rzeczy, używałem cleanerów itp i nie pomogło, dlatego bardzo bym prosił o pomoc.

fdgdfh.png

Skąd masz informacje, że ten Hitachi to SSD, skoro to HDD 5400 RPM? Pewnie jeszcze masz Windows 10, a jak dodatkowo zainstalowany na tym HDD 5400 RPM to już w ogóle tragedia. Zainwestuj w SSD i zainstaluj na nim system.

Kiedy kupiłem komputer gość który mi go składał pisał że będzie w nim dysk HDD (HUA722020ALA330) i SSD (Hitachi HTS543225L9A300) i na dysku SSD zostanie zainstalowany Windows.

fdgdfh.png

No to gratuluje zakupu złomu, gdzie sam procesor (4/4) jest gorszy od Intelowskich 2/4. Komputer posiada dwa dyski HDD Hitachi - jeden to 7200 RPM, a drugi 5400 RPM, nie masz żadnego SSD.

3 godziny temu, Anhin napisał:

No to gratuluje zakupu złomu, gdzie sam procesor (4/4) jest gorszy od Intelowskich 2/4. Komputer posiada dwa dyski HDD Hitachi - jeden to 7200 RPM, a drugi 5400 RPM, nie masz żadnego SSD.

Gratulacje zakupu złomu? nie każdy ma wiedzę na temat sprzętu komputerowego, takie chamskie komentarze mogłeś sobie już darować.

A co do tematu, dyski faktycznie masz dwa HDD. Jedna obcja to zakup dysku SSD i postawienie na nim systemu.
Komputer działa tak jak jego najwolniejsza część, w większosci przypadków jest to wlaśnie dysk HDD.

For czy grup zajmujących się sprzętem jest bardzo dużo, nie potrzeba do tego wiedzy, tylko chęci. Wystarczyło również wpisać w wyszukiwarce model dysku (HTS543225L9A300), żeby dowiedzieć sie, że jest to szmelc, a OP trafił na scam. Wcale bym się nie zdziwił, że Windows też jest lewy, skoro pan scamer potrafił wrzucić archaiczne dyski HDD.

Moja propozycja dwóch pojemności MX500, czyli topowego SSD na SATA:

Do tego pewnie będziesz potrzebował kabel SATA III w celu wykorzystania całego potencjału dysku, bo pan scamer zapewne podłączył Ci dyski kablem SATA II. Informacje o rodzaju kabla znajdują się na izolacji - SATA II będzie oznaczone jako Serial ATA 3G, SATA III jako Serial ATA 6G.

Sprawdzałem jaki mam kabel w programie CrystalDiskInfo, mam SATA/300 czyli jak mam rozumieć jest to Sata 2 😕
Jesteś pewien że potrzebuje tego kabla, tego dysku i na pewno to będzie ze sobą działać? boje się że to kupie i coś z czymś nie będzie współgrało ;c

mmmm.PNG

fdgdfh.png

Sprawdziłeś tryb transferu, który wskazał Ci jedynie, że urządzenie (dysk) może pracować z interfejsem SATA II, czyli możesz/masz to rozumieć tak, że dysk HDD, który sprawdzałeś pracuje w interfejsie SATA II (SATA/300, Serial ATA 3G). Rodzaj kabla SATA sprawdzisz sprawdzając jego izolacje, więc musisz po prostu otworzyć komputer i sobie sprawdzić na izolacji jaki to rodzaj kabla SATA jest.

Kabel SATA III potrzebny jest do wykorzystania pełnego potencjału dysku, SATA II ograniczy Cie wyłącznie do 300MB/s. Oznacza to, że na SATA II dysk też będzie pracował, ale z kablem SATA III nie będzie ograniczany. Kabel SATA III 50cm kosztuje w owocowym (morele.net) nawet do 5zł, więc wydatek niewielki. Jeśli masz kolegę/znajomego, który niedawno składał komputer to możesz go zapytać czy nie posiada wolnego takiego kabla. Oczywiście wierze, że Twoje MOBO posiada złącza SATA III, chyba, że pan scamer naprawdę złożył komputer z elektrośmieci. Możesz podać model płyty głównej lub przynajmniej jej chipset, możesz to sprawdzić w CPU-Z w zakładce Motherboard, odpowiednio pola Model oraz Southbridge.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...