Skocz do zawartości
  • 0

Problem z Internetem.

Pytanie

Mam problem z Internetem. Od około dwóch tygodni mam ping w granicach 400. Nigdy wcześniej takich problemów nie miałem. Mam internet od lokalnego dostawcy. Po kontakcie z nimi dwa razy stwierdzili że po ich stronie nie ma żadnego problemu. Rozumiem więc że wina leży po mojej stronie? W takim razie w jakim to może być miejscu?

Użyłem programu WinMTR i pingowałem google. Otrzymałem takie wyniki. 

image.png

Jak widać problem występuje przy urządzeniu z IP 172.16.2.1

Sęk w tym że w domu posiadam maksymalnie ma dwa urządzenie przez które pakiety mogą przeskakiwać (czy antena też ma IP?). Droga do anteny wizualnie wygląda tak:

image.png

Sprawdziłem jeszcze wszelkie pakiety przechodzące przez router podczas np. grania w gry. Rzadko kiedy przekraczały one 500kB/s (w umowie mam maks. 1MB/s) a ping nie spadał poniżej 400. 

Problem ten nie jest też stały. Zdarza się że przez godzinę maks. dwie Internet działa bez zarzutów jednak jest to rzadkością. 

Dodam jeszcze że antena ma już z 9 lat, a router mam od około półtora miesiąca. 

1 odpowiedź na to pytanie

Polecane posty

• 0

Używasz jakiegos proxy? vpna? Pokaż wynik z programu tracert, z tego uciętego screena zbytnio nie idzie nic zczytać.

Dobra, zapoznałem się po krótce z tym programem, na moje oko problem nie jest po twojej winie, jeśli by tak było już by można było zauważyć ten problem od poczatku, a występuje on dopiero po tym jak dane opuściły twoja sieć.

Męcz operatora, tutaj tylko oni moga coś z tym zrobic.

Edytowano przez _sectasy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...