Skocz do zawartości
  • 0

Ddns a niepubliczne IP

Pytanie

Cześć. Mam takie pytanie i zarazem problem. Mam Internet radiowy od lokalnego dostawcy, jednak nie udostępnia on publicznego IP. Wygląda to tak: 

image.png

Przez taką sytuacje pakiety nawet przy otwartych portach na routerze nie przechodzą mi do komputera. Pytanie moje brzmi czy użycie Ddns rozwiąże w jakiś sposób ten problem? Chodzi mi tu o otwarcie portów dla takich gier jak np. ARK gdzie hosting serwerów kosztuje swoje. 

Edytowano przez espart

1 odpowiedź na to pytanie

Polecane posty

• 0

Witam,

niestety to nie pomoże, najlepiej byłoby skorzystać z tańszego VPN który ofertuje możliwość odblokowania wybranych portów (trzeba pamiętać, że można zawsze skorzystać z niestandardowych) lub postawienie na tańszym VPS takowej usługi (wystarczy podstawowa znajomość linuxa i kierować się tutorialem, polecam korzystanie z wireguard)

Swoją drogą nie udostępniałbym adresów swojego dostawcy i jeśli zamierzałeś uruchomić publiczny serwer, to raczej bez VPN się nie obejdzie, chyba, że Twój dostawca oferuje niesamowite zabezpieczenia przed atakami. No ale niestety to nie zmienia faktu, że najlepiej byłoby wykupić gotowy serwer lub postawić go samemu na VPS, jest to znacznie bezpieczniejsze, tańsze i wygodniejsze.

Pozdrawiam.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...