Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Poważny serwer za 1500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema, w niedalekiej przyszłości planuje stworzyć serwer minecraft z około 6 minigrami. I teraz pytanie, czy w cenie do 1500zł jestem wstanie postawić serwer od zera opłacić technika oraz reklamę?

Ile musiał bym dopłacić? Z czego czerpać wiedzę na temat tworzenia serwerów I pisania pluginów?

Opublikowano

Na większość minigier są dostępne na internecie (zazwyczaj płatne, ale nie bardzo drogie) pluginy, minigry nie są też bardzo wymagające, więc za maszynę dużo nie zapłacisz. 1500zł raczej ci wystarczy. Jeśli chcesz nauczyć się pisać pluginy, musisz najpierw nauczyć się Javy. Ja na temat tworzenia serwerów najwięcej dowiedziałem się z serwerów discord(craftserve i tuinity) i for do tego przeznaczonych, wystarczy patrzeć jak ktoś komuś pomaga i starać się też pomagać.

Opublikowano

emm...

Dużo jest już serwerów z minigrami i raczej kolejny jest nie potrzebny (no chyba, że będzie się czymś wyróżniać na tle innych serwerów 🤔), imo lepiej zaoszczędzić sobie ten hajs lub coś sobie kupić fajnego a nie wydawać na majkrafty 🤣🤣

 

@topic

Więc tak.. Koszt samego dedyka to koszt około 500 zł/miesiąc. Oczywiście położony w PL aby były najniższe pingi. Jeśli chcesz aż 6 minigier to raczej nie obejdzie się bez dwóch takich dedyków.

Technik też mało nie weźmie. Ok. ~ 400 zł za pełną konfigurację (dedyka, pluginów, itemshopa etc.)

YouTuberzy też kosztują. Biorą zazwyczaj od 150 zł za godzine lajwa. Zwykle wbija około 150 osób.

A gdzie jeszcze grafik który będzie robił grafiki serwera i na fanpage który też trzeba prowadzić, robić jakieś konkursy (to przyciąga graczy).

Ahh.. Zapomniałem jeszcze o anty-crasherach ale zakładam, że technik to ogarnie w tych 400 zł 😆

Anty-DDoS też zakładam, że hosting będzie miał w pakiecie oferty dedyka.

Opublikowano
1 godzinę temu, Querko242 napisał:

Koszt samego dedyka to koszt około 500 zł/miesiąc. Oczywiście położony w PL aby były najniższe pingi. Jeśli chcesz aż 6 minigier to raczej nie obejdzie się bez dwóch takich dedyków.

Minigry nie są wymagające, więc nawet pół takiego dedyka by wystarczyło.

 

1 godzinę temu, Querko242 napisał:

Zapomniałem jeszcze o anty-crasherach ale zakładam, że technik to ogarnie w tych 400 zł

Ale ty wiesz, że wszystkie exploity pozwalające na crashowanie są zablokowane w darmowych silnikach dostępnych na necie, a nowe są blokowane w kilka dni?

Opublikowano
25 minut temu, Helios1993 napisał:

Ale ty wiesz, że wszystkie exploity pozwalające na crashowanie są zablokowane w darmowych silnikach dostępnych na necie, a nowe są blokowane w kilka dni?

Owszem, ale zawsze się znajdzie jakiś exploit i gracze się serwerem zrażą jak ich wywalać będzie. Poza tym zanim twórcy załatają exploit to się zejdzie długo, a serwer będzie leżał 😛

Opublikowano
Przed chwilą, Querko242 napisał:

Owszem, ale zawsze się znajdzie jakiś exploit i gracze się serwerem zrażą jak ich wywalać będzie. Poza tym zanim twórcy załatają exploit to się zejdzie długo, a serwer będzie leżał 😛

Najnowszy exploit crashujący został naprawiony w kilka godzin od odkrycia przez Spottedleafa w swoim darmowym silniku Tuinity, zwykłemu, polskiemu pseudo-programiście by się to tak szybko nie udało. Lepiej skorzystać istniejących i znacznie lepszych rozwiązań niż z własnych i zazwyczaj gorszych.

Opublikowano
3 minuty temu, Helios1993 napisał:

Najnowszy exploit crashujący został naprawiony w kilka godzin od odkrycia przez Spottedleafa w swoim darmowym silniku Tuinity, zwykłemu, polskiemu pseudo-programiście by się to tak szybko nie udało. Lepiej skorzystać istniejących i znacznie lepszych rozwiązań niż z własnych i zazwyczaj gorszych.

o raz mu się udało, pewnie nie był to jakiś poważny exploit.

Opublikowano

@Kris4691

 

Najważniejszą wizytówka na serwerze jest ładna mapa,  system innowacji który miałby za zadanie przyciągnąć graczy.

Strona wraz z panelem użytkownika, sklepem byłaby też mile widziana.

 

Co do maszyny, polecałbym zakup z tej serii : https://www.ovhcloud.com/pl/bare-metal/game/prices/

Jeżeli chcesz aby to dobrze działało, to wykorzystałbym opcje load balancera w celu zrównoważenia obciążenia i przekierowaniu graczy na 2 serwery dedykowane prosto z bungge.

 

  • od strony jednego bungge : stworzyć menu wyboru serwerów (1 Backend i 2 Backend) - gracz sam wybiera na który serwer chce się połączyć
  • od strony 2 bunnge : loadbalancer z serii ovh lub np. haproxy, albo dns loadbalancer.

 

 

 

Pod kątem zabezpieczeń sieciowych też trzeba pomyśleć, gdyż jest to bardzo poważny temat.

  • strona powinna być postawiona na osobnym serwerze niż serwer gry (podczas awarii serwera dedykowanego, jeżeli padnie serwer gry -- automatycznie strona będzie postawiona na innym serwerze, który pozwoli na bezproblemowe działanie strony internetowej)
  • strona powinna zostać schowaną za jakimś reveres proxy (jeżeli potrzebujesz, napisz do mnie od 30pln do 4000pln/miesięcznie) --- strona musi zostać schowana i zabezpieczona przeciwko atakom sieciowym na warstwie layer7, gdyż destabilizacja strony internetowej pozbawi graczy korzystania ze strony, sklepu.
  • do strony przy korzystaniu z proxy trzeba włączyć realne adresy odwiedzających (np. https://support.cloudflare.com/hc/en-us/articles/200170786-Restoring-original-visitor-IPs-Logging-visitor-IP-addresses )
  • bunggecord powinnien też być postawiony na innej maszynie (jeżeli będziesz potrzebować maszyny pod bunggecord z filtracją, napisz pw [1vcpu - 2gb ram - 30$ --- do wybrania 30 lokalizacji])

 

 

 

https://viotax.com/

Discord : dc.viotax.com

Anti-Bot & Anti-DDOS dla twojego serwera Minecraft!

Opublikowano
2 minuty temu, VMWare napisał:

bunggecord

Po pierwsze - to się tak nie nazywa.

Po drugie - jest to jeden z gorszych (jak nie najgorszy) silników proxy, bardzo zasobożerny i z brakiem jakiegokolwiek bezpieczeństwa.

Opublikowano
12 minut temu, Helios1993 napisał:

Po pierwsze - to się tak nie nazywa.

Po drugie - jest to jeden z gorszych (jak nie najgorszy) silników proxy, bardzo zasobożerny i z brakiem jakiegokolwiek bezpieczeństwa.

Nie jestem w temacie, odswieżam powoli swoje wiadomości w tej sprawie.

Zawsze można się czegoś nauczyć nowego 🙂

https://viotax.com/

Discord : dc.viotax.com

Anti-Bot & Anti-DDOS dla twojego serwera Minecraft!

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...