Skocz do zawartości

Lepiej vps, hosting lub może coś innego na wymagający serwer?

Polecane posty

Witam, zamierzam założyć międzynarodowy serwer o tematyce Towny z Dynmapą, na serwerze będzie 100 slotów. Jednak mam problem z wybraniem hostingu, vps lub może jeszcze coś innego, zastanawiam się nad craftserve. Chciałbym spróbować na craftserve, ponieważ jest tani a nie chce wydawac za dużo pieniędzy na coś co się może nie udać, nie wiem czy od razu lecieć w Vpsy, czy może jakiś w ogóle inny hosting? Zaznaczam, że serwer będzie miał dość dużo pluginów, dynmapę z mapą świata w skali 1:500 i jest międzynarodowy gdzie każdy gracz z każdego zakątka świata może na niego wbić.

Witam,

jeżeli chcesz postawić serwer minecraft z większą ilością osób, to polecam serwer dedykowany lub vps. Poniżej masz informacje którego dostawce najlepiej wybrać. W przypadku VPS mógłbyś sprawdzić ofertę LVLUP.

1 minutę temu, Vosly napisał:

Witam,

jeżeli chcesz postawić serwer minecraft z większą ilością osób, to polecam serwer dedykowany lub vps. Poniżej masz informacje którego dostawce najlepiej wybrać. W przypadku VPS mógłbyś sprawdzić ofertę LVLUP.

Dziękuje za propozycje. Widziałem, że piszesz o Craftserver i o dopłacie, myślisz że będę mógł dopłacić im za zboostowanie mojego serwera tak by był wystarczająco dobry?

51 minut temu, Kosek125 napisał:

Dziękuje za propozycje. Widziałem, że piszesz o Craftserver i o dopłacie, myślisz że będę mógł dopłacić im za zboostowanie mojego serwera tak by był wystarczająco dobry?

Najlepiej skontaktować się z nimi, chociaż nie wiem czy coś takiego cenowo nie wyjdzie gorzej, niż kupno jakiegoś VPSa i pytanie czy coś takowego jest możliwe. W craftserve to kwestia na jaki serwer trafisz i jakie obciążenie o danej godzinie występuje.

Osobiście craftserve nie polecam, słabo stabilne serwery, nawet na km mieli lagi xD Jeśli chodzi vps mogę z całego serca polecuić lvlup, myślę że ich oferta powinna Ci wystarczyć i zadowolić :d 

zależy też jaką wersje serwera chcesz bo od 1.12 lub 1.13 -1.16.1 minecraft jest słabo zoptymalizowany i mniej graczy może utrzymać

Ja to zwykły chłopak ze skromnego miasta,

oni mówią na mnie gwiazda 

mnie powoli to przerasta

11 minut temu, Helios1993 napisał:

Zastanawiam się nad kupnem pierw craftserve wgranie mapy, pluginów, testy itd i potem przenieść to wszystko na lvlup, jest w ogóle coś takiego możliwe? 

1 minutę temu, Helios1993 napisał:

To jest możliwe, ale craftserve ci tylu graczy nie utrzyma.

Nie chce odpalać serwera na craftserve, tylko po prostu testować pluginy, wgrać mapę, wyrenderowac, testować, ponieważ jest to tańsze jak już nadejdzie chwilą startu to przeniosę wszystko na lvlupa. Jeśli jest możliwość przeniesienia całego serwera z wyrenderowaną mapą o pluginami to jak mogę tego dokonać? 

21 minut temu, Kosek125 napisał:

Nie chce odpalać serwera na craftserve, tylko po prostu testować pluginy, wgrać mapę, wyrenderowac, testować, ponieważ jest to tańsze jak już nadejdzie chwilą startu to przeniosę wszystko na lvlupa. Jeśli jest możliwość przeniesienia całego serwera z wyrenderowaną mapą o pluginami to jak mogę tego dokonać? 

Bardziej poleciłbym kupienei mniejszego vps na lvlup(mniejsza cena) i później poproszenie w centrum pomocy o zwiększenie pakietu. Zrobisz wszystko na docelowym serwerze, a oni tylko ci zmienią pakiet na większy, zostanie ci to samo ip i pliki :) 

1 godzinę temu, Kosek125 napisał:

Najlepiej serwer przygotowywać na localhoście. Żeby przenieść wszystko na wykupiony serwer wystarczy pliki przerzucić.

Ogólnie to jeżeli nie ogarniasz linuxa, zabezpieczeń (firewall), instalacji apatche javy mysql, to VPS odpada, polecam ci hosting ponieważ jest łatwiejszy, szybszy a jak czegoś nie wiesz to masz supporta. Ponieważ jeżeli kupujesz VPS lub dedyka to na kilka trybów, strone i.t.d a jeżeli chcesz zrobić jedynie serwer survival to polecam ci hosting wyjdzie taniej.😜 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...