Skocz do zawartości
  • 0

Port forwarding

Pytanie

Witam. Mam problem. Dostawca blokuje mi wszystkie porty po drodze do moje routera. Mam internet radiowy od lokalnego dostawcy. Pisałem do niego czy istnieje możliwość odblokowania portów albo włączenia publicznego IP, na co odpowiedział przecząco. Czy istnieje jakiś inny sposób na przekierowanie portów albo połączenie się z komputerem mojego znajomego? Chodzi tu głównie o granie w ARK'a. Hamachi niby spoko, ale mieszkamy kilometr od siebie i mamy po 200 pingu co nie sprzyja przyjemnej grze. Serwery do gry są dość drogie także czekam na inne rozwiązania. Jakieś pomysły?

Edytowano przez espart

1 odpowiedź na to pytanie

Polecane posty

• 0

Ja też z kilka lat temu chciałem postawić sobie serwer Minecrafta, bo byłem głupi, a nie chciałem wydawać na VPS bo nie wiedziałem co to itd. więc napisałem do dostawcy o publiczne IP, również odmówił, że jest to niebezpieczne itd... i ma racje, ale zaproponował że odblokuje mi tylko jeden port, oczywiście musiałem jeszcze z 3maile napisać zanim odblokował je bo ciągle zapominał. Kuzyn też chciał odblokować, ale jego dostawca również odmówił.

A jeżeli twój dostawca nie zgadza się to może spróbuj poprzez VPN ? Np. windscribe ? 10GB pakietu co miesiąc (chyba że coś się zmieniło) ? ew. możesz zakupić sam VPS'a (niekiedy na Arubacloud był vps za 5zł/mies lub OVH za 13zł/mies chyba najtańszy) postawić tam VPN i powinno działać.

Czytam teraz na google że niby można postawić serwer na np. linuxie, ale serwer wymaga 6GB ramu z czego na linuxie bez graczy na start zżera 3.2GB XD

PS. Jeszcze przypomniało mi się że kiedyś robiłem taki "port forwarding" za pomocą To***nta, tzn. konfigurowałem sobie go żeby działał na porcie taki jaki chciałem przekierować, odpalałem serwer i to działo, czytając później i interesując się tym znalazłem informacje o UPNP (https://pl.wikipedia.org/wiki/UPnP) cyt. "Komputer obsługujący UPnP automatycznie konfiguruje swoją kartę sieciową oraz wyświetla informacje o stanie bramy sieciowej, dzięki czemu kompatybilne z tą technologią aplikacje sieciowe mogą zostać natychmiast uruchomione i nie wymagają dodatkowej konfiguracji zapory sieciowej, np. otwierania portów.". Również ta "technologia" osobiście działała, ale np. u kolegi już nie.

Edytowano przez Reveres

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...