Skocz do zawartości

Potrzebuje pomocy z zapisywaniem hashmap'y

Polecane posty

Witam, robię aktualnie plugin przy którym uczę się różnych mechanizmów - mam problem z zapisywaniem swojej HashMap'y. Wygląda ona następująco i ma w sobie konstruktor (Ogólnie konstruktor jest z klasy PlayerManager):

public HashMap<UUID, PlayerManager> playermanager = new HashMap<UUID, PlayerManager>();

A konstruktor z klasy PlayerManager wygląda tak:

public PlayerManager(UUID uuid, boolean isInGame, int coins, boolean isDead, boolean isMurderer)
	{
		this.setUuid(uuid);
		this.setInGame(isInGame);
		this.setCoins(coins);
		this.setIsDead(isDead);
		this.setIsMurderer(isMurderer);
	}

W jaki sposób mogę zapisać taką HashMapę? Chciałbym to zrozumieć, jednak poradniki które znajduje to coś typu " HashMap<String, Int> " a nie potrafię takich poradników zamienić na swój kod 😕 

Edytowano przez kubaw208

Tak z innej beczki - tak właściwie to ja potrzebuje zapisywać jedynie ilość pieniędzy, bo rzeczy typu czy jest martwy lub czy jest mordercą potem będą resetowane - więc czy jest sens zrobienia configu który będzie wyglądał tak:

<UUID>:
    Pieniądze: XXX

zrobił bym mniej więcej tak:

config.set(p.getUUID+"."+"Pieniądze", nazwahashmapy.get(p.getUUID).getMoney);

(napisałem to w taki sposób ponieważ piszę to na sucho, nie pamiętam wszystkiego na pamięc jak p.getUniqueUUID czy jak kolwiek to szło)

czy tak napisany kod jest pod jakimś kątem zły?

Edytowano przez kubaw208

Dzięki 😄 Czyli tak jak myślałem - będzie to dobre rozwiązanie, jeśli ktokolwiek ma zastrzeżenia proszę pisać 😛 chętnie wysłucham ewentualnych minusów takiego rozwiązania o ile takowe istnieją.

Mam jedno pytanie - czy jeśli serwer się wyłącza (na przykład komenda /stop) - to graczy wyrzuca (inaczej wychodzą) - czy przy takim wyjściu graczy, wykona się dla każdego gracza event PlayerQuitEvent?

Edytowano przez kubaw208

Temat do zamknięcia

Edytowano przez kubaw208

• AlexsanderARG zmienił tytuł tematu Potrzebuje pomocy z zapisywaniem hashmap'y

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...