Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Problem z niedziałającą komendą /fill z powodu niewczytanych chunków


AdixeMC

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

jak napisałem w tytule, komenda /fill nie działa poprawnie. Wczoraj zmieniłem wersję serwera ze Spigot na PaperSpigot 1.16.3. Na serwerze działa datapack, który ustawia platformę w pustym świecie. Niestety, przestał on poprawnie funkcjonować z powodu "To położenie nie zostało wygenerowane". Komenda wykonuje się zaledwie 50 bloków od gracza, więc położenie jest na pewno wygenerowane (albo powinno być). Przed zmianą silnika wszystko było dobrze... Ktoś wie w czym problem? Może to wina jakiegoś ustawienia? Pomóżcie!
 

EDIT:

Udało mi się "rozwiązać" problem zmieniając silnik na Spigot. Nadal jednak ciekawi mnie, dlaczego przy PaperSpigot powstał taki dziwny błąd...

Opublikowano

Zmiana silnika na gorszy, nie jest żadnym rozwiązaniem. Występują jakieś błędy w konsoli? Nie do końca jeszcze wiem, co to są datapacki i do czego służą, ale jak znajdę tylko czas to się dokształcę. 

Opublikowano

Też wolałbym używać wersji Paper, ponieważ z opinii uważana jest za lepszą (z resztą to poprawka Spigota więc powinna być lepsza).

Pytanie czym są datapacki nie ma teraz większego znaczenia, ponieważ problem pojawia się przy zwykłej komendzie /fill z poziomu gry. Ale w skrócie, datapack to pakiet danych dodający parę możliwości do gry, np. osiągnięcia, bloki (w prostej formie), craftingi, itp (link). Jednak dla mnie w tym najważniejsze są funkcje, czyli plik tekstowy zawierający komendy (jedna linijka = jedna komenda). Właśnie w funkcji mam zapisanego owego filla. Ale jak wspomniałem, problem jest również przy fillu z poziomu gry - z datapackiem wszystko dobrze - to nie on generuje "błąd". Innym dowodem jest też to, że działa dobrze na wersji Spigot.

W konsoli nie ma żadnych błędów. Jedynie komunikat widoczny po wpisaniu komendy informujący, że wskazane miejsce jest na niezaładowanym terenie - jest to nieprawda (przynajmniej w teorii), bo teren jest normalnie wczytany i działa na Spigocie. PaperSpigot w jakiś sposób "blokuje" / "zmniejsza" obszar generowania, co negatywnie wpływa na komendę. Nie mam pojęcia jak "zwiększyć" ten obszar. Może się nie da... Albo to jakieś ustawianie...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...