Skocz do zawartości

Problem z niedziałającą komendą /fill z powodu niewczytanych chunków

Polecane posty

Witam,

jak napisałem w tytule, komenda /fill nie działa poprawnie. Wczoraj zmieniłem wersję serwera ze Spigot na PaperSpigot 1.16.3. Na serwerze działa datapack, który ustawia platformę w pustym świecie. Niestety, przestał on poprawnie funkcjonować z powodu "To położenie nie zostało wygenerowane". Komenda wykonuje się zaledwie 50 bloków od gracza, więc położenie jest na pewno wygenerowane (albo powinno być). Przed zmianą silnika wszystko było dobrze... Ktoś wie w czym problem? Może to wina jakiegoś ustawienia? Pomóżcie!

EDIT:

Udało mi się "rozwiązać" problem zmieniając silnik na Spigot. Nadal jednak ciekawi mnie, dlaczego przy PaperSpigot powstał taki dziwny błąd...

Edytowano przez AdixeMC

Zmiana silnika na gorszy, nie jest żadnym rozwiązaniem. Występują jakieś błędy w konsoli? Nie do końca jeszcze wiem, co to są datapacki i do czego służą, ale jak znajdę tylko czas to się dokształcę. 

Też wolałbym używać wersji Paper, ponieważ z opinii uważana jest za lepszą (z resztą to poprawka Spigota więc powinna być lepsza).

Pytanie czym są datapacki nie ma teraz większego znaczenia, ponieważ problem pojawia się przy zwykłej komendzie /fill z poziomu gry. Ale w skrócie, datapack to pakiet danych dodający parę możliwości do gry, np. osiągnięcia, bloki (w prostej formie), craftingi, itp (link). Jednak dla mnie w tym najważniejsze są funkcje, czyli plik tekstowy zawierający komendy (jedna linijka = jedna komenda). Właśnie w funkcji mam zapisanego owego filla. Ale jak wspomniałem, problem jest również przy fillu z poziomu gry - z datapackiem wszystko dobrze - to nie on generuje "błąd". Innym dowodem jest też to, że działa dobrze na wersji Spigot.

W konsoli nie ma żadnych błędów. Jedynie komunikat widoczny po wpisaniu komendy informujący, że wskazane miejsce jest na niezaładowanym terenie - jest to nieprawda (przynajmniej w teorii), bo teren jest normalnie wczytany i działa na Spigocie. PaperSpigot w jakiś sposób "blokuje" / "zmniejsza" obszar generowania, co negatywnie wpływa na komendę. Nie mam pojęcia jak "zwiększyć" ten obszar. Może się nie da... Albo to jakieś ustawianie...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...