Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Brak respawnu zwierząt i mobów na serwerze


Kubensor

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam posiadam pewien problem iż mam serwer na Hoscie Pukawka i gdy zalożyłem serwer ludzie pozabijali krowy i świnie oraz utopców i nawet gdy w ustawieniach jest spawn mob na true nowe krowy itp się nie pojawiają ktoś ma pomysł jak to naprawić?

Opublikowano

Tylko te konkretne moby się nie respią?

Jak żelazo kuje żelazo, tak brat wykuwa brata.  ~SENSEI WU

Opublikowano

Nie, Nie respią się żadne zwierzęta, serwer został odpalony były krowy, konie, owce itp a jak się je raz zabiło to do tej pory ponownie się już nie pojawiają, taka sama sytuacja jest z utopcami 

  • AlexsanderARG zmienił(a) tytuł na Brak respawnu zwierząt i mobów na serwerze
Opublikowano
1 godzinę temu, Kubensor napisał:

Nie, Nie respią się żadne zwierzęta, serwer został odpalony były krowy, konie, owce itp a jak się je raz zabiło to do tej pory ponownie się już nie pojawiają, taka sama sytuacja jest z utopcami 

A rośliny rosną normalnie? Bo może ticki masz zmniejszone

Opublikowano

a masz jakiś plugin na regiony, lub taki który by ewentualnie blokował spawnowanie się mobów?

Jak żelazo kuje żelazo, tak brat wykuwa brata.  ~SENSEI WU

Opublikowano

A próbowałeś wziąć z gamemode'a creative jajka spawnujące zwierzęta np. świnie, krowe, owce? Jeśli zwierzęta po próbie zrespieniu z jajka się nie pojawią, to znaczy że jest ich spawnowanie się jest wyłączone.

Jak żelazo kuje żelazo, tak brat wykuwa brata.  ~SENSEI WU

Opublikowano

jaki masz poziom trudności na serwerze ustawiony?

Jak żelazo kuje żelazo, tak brat wykuwa brata.  ~SENSEI WU

Opublikowano

Podam kilka możliwych przyczyn, a ty sprawdź czy masz tak ustawione.

 

  • Czy flaga worldguarda regionu __global__ mob-spawning jest ustawiona na allow? (/rg info __global__)
  • Sprawdź w pliku server.propaties czy opcja view-distance jest ustawiona na wartość 10.
  • (Jeżeli masz plugin multiverse-core); Sprawdź czy w świecie jest ustawiona klasa mobs na true. (/mv info -> /mvm set monsters true)

 

Edit: Doczytałem, że nie masz pluginów multiverse core ani worldguard, to pomiń pierwszą i ostatnią opcję.

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...